Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

https://www.facebook.com/xtour.ca
Banner Limba FIXME: FB

Počasie

Gabon
dnes:   28 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 4,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Posledný raj - Gabun, Rovníková Guinea, Sv. Tomáš

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479697
Cena od: 7 789 €
Príplatky od: 450 €
Poznávacie zájazdy
Exotické zájazdy

Výber termínu

01.11.2017 15 dní 7 789 € +450 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Toto je koniec. Nič nedotknutejšie už snáď okrem častí Ruska a Antarktídy nenájdete. Gabon krajina, ktorá je celá vyplnená džungľou. Doslova „srdce zelenej temnoty“. Príroda v tom najlepšom. Tropická Guinea a na záver trošku civilizácie v Guinejskom zálive na ostrove Svätý Tomáš. Čistokrvná expedícia pre skutočných cestovateľov.

1. deň:
Vyrážame na letisko a odlietame do Afriky.

2. deň:
Pristávame v Libreville tesne po obede. Kontrola preukazu očkovania proti žltej zimnici. Na letisku aj napriek vízam, ktoré máme sľúbené, budeme platiť poplatok 70 USD za vstup. Mesto založili oslobodení otroci v roku 1849 na pobreží a dnes je veľké asi ako Bratislava. Prehliadka mesta. Sme opäť v našej Afrike, na kontinente ktorý Váš sprievodca miluje, 43 km od rovníka a to náležite oslávime.

3. deň:
Máme rezervovaný let (nelieta sa každý deň no v tento deň áno! –teda malo by sa, nakoľko sme tak "veľká" skupinka okolo 6 ľudí, veríme, že poletíme). V cene je transfer na letisko a odlet krížom cez celý štát až na juh do Gamba. Let je doslova vyhliadkový, preletíme rovník, po pristání transfer k loďke a potom do najpreslávenejšieho Gabunského národného parku Loango. Známy je plávajúcimi hrochmi, čo by bolo normálne, keby tieto neplávali v mori. V mori tu plávu aj slony. Skoro určite toto neuvidíme, no máme tu naplánované 2 noci v tej najkrajšej prírode na svete. Sme v raji!!!! Všade naokolo nepriechodná džungľa a zvieratá prichádzajú k rieke a na pláž. Ubytovanie v lodži –najlepšie a jediné čo tu je. Obrovská rozloha lesa iba pre nás.

4. deň:
Celodenná prehliadka národného parku. Keď si kúpiť kvalitný teleobjektív, tak na túto cestu! Prejdeme park aj pešo, ale poobede sa budeme plaviť do lagúny Ndougo. Našimi sprievodcami sú skúsení gabunskí rangeri a spoločne budeme hľadať to čo nikde inde na svete už nenájdete. Prespíme opäť v našej lodži. Sme mimo civilizácie a tak tu máme plnú penziu. Komplet program v cene.

5. deň:
Loďou späť do Gamby –toto letisko opäť otvorili čo je super lebo nám to ušetrí spústu času a odlet do Libreville. Lety sú v Gabune nevyspytateľné a vybaviť v Gabune takéto veci je extrémne náročné. Vyrazíme za mesto na rituál bwiti, ktorý je tradičnou ceremóniou animistických Bantuov. Po požití vysoko halucinogénnej látky z ibogy sa dostanú do tranzu a komunikujú s mŕtvymi.

6. deň:
Ide o rozšírenie programu a cestu krížom cez celú krajinu až k hraniciam Konga. A pôjdeme vlakom. Doobeda máme voľno. Kto chce bude po večernom programe oddychovať, ostatní niekde vyrazíme. Po individuálnom obede vyrážame na stanicu a vyrážame nočným vlakom. Ohromný zážitok! Ľuboš Fellner: “Išiel som vlakom v Kamerune a to bola bomba, toto bude obdobné. Opäť prejdeme rovník. Podľa mňa toto je jediné miesto na svete, kde sa dá rovník prejsť vlakom.”

7. deň:
Zo stanice ešte dlhý transfer až do národnej rezervácie Lekedi. Dedinky pánu bohu za chrbtom a príchod do Lekedi lodže. Oddych alebo ak stíhame ešte v tento deň vyrazíme za mandrilami.

8. deň:
Doobeda aj poobede hľadáme mandrily. V Gabune každý deň prší a my budeme program prispôsobovať aktuálnej situácii. Mandrily sú veľké opice s modročervenou tvárou. Kvalitný teleobjektív sa bude hodiť. Skupiny majú 15-100 členov. Toto je druhá TOP špecialita krajiny. Unikát ktorý predčí horské gorily v Rwande.

9. deň:
Doobeda voľno, následne odlet späť do Libreville do civilizácie. Posledná noc v Gabune, ktorý už slušne poznáme.

10. deň:
Odlet letom C2 041 o 14.10 na Svätý Tomáš, prílet o 14.10 (časový posun) do Sao Tomé. Transfer do hotela a pešia prehliadka historického portugalského mesta.

11. deň:
Maximalistický okruh ostrovom s pohnutou históriou a neuveriteľným etnickým mixom.

12. deň:
Transfer na letisko a letom C2 041 o 15.00 odlet do Ekvatoriálnej Guinei na ostrov Bioko (kedysi Fernando Poo), prílet o 17.10. Rátajme tvrdé procedúry a prípadné úplatky, aby nás do krajiny pustili. Možno nebudeme platiť nič, no chýry su všelijaké a naše skúsenosti z Nigérie, či oveľa viac z DR Kongo či Stredoafrickej republiky hovoria o tom, že sa “čosi platí” napriek platnym vízam. Transfer do hotela Ibis.

13. deň:
Okruh ostrovom Bioko (2017 km2). Chceme vidieť nielen hlavný kmeň Fangov, ktorých sme videli aj v Gabune, ale aj kmeň Bubi. Návrh programu mám od svojho partnera. Výhľady na Pico Basile (3012m) . Posledný veľmi náročný deň kedy budeme chcieť vidieť maximum.

14. deň:
Posledný východ slnka, posledné ranné fotenie hlavného mesta so španielskymi koloniálnymi pamiatkami, transfer na letisko a odlet domov.

15. deň:
Prílet.

Cena zahŕňa:
  • medzinárodnú letenku do Gabonu a späť z Rovníkovej Giuiney
  • medzištátny let Gabon – Sv. Tomáš
  • medzištátny let Sv. Tomáš – Rovníková Guinea
  • vnútroštátny let v Gabone 3x
  • nočný vlak v Gabone
  • ubytovanie v Gabone je jednoduché (ale najlepšie, čo existuje) podľa popisu v Libreville 4* hotel, Sv. Tomáš jednoduchý 3* hotel, Malabo 3* hotel Ibis
  • plná penzia v Gabonských lodžiach 4x
  • všetky popísané aktivity v národných parkoch, ako aj foto permit na mandrily
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • asistenčné služby CK

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza (Gabon 210 eur, Rovníková Guinea 230 eur, Svätý Tomáš 50 eur), hraničné poplatky, poistenie, ostatná strava, nápoje a vreckové, očkovanie proti žltej zimnici

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro