Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,92 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,59 HRK
Turecká lira  EUR 7,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Alpská päťka

Najslávnejšia hora Švajčiarska Luzern - vyhlásené za jedno z najkrajších miest sveta.  Foto: BUBO František Kekely Čas aj na ľahké túry Bern - neznáme hlavné mesto (UNESCO) Najtypickejšie jedlo celých Álp. Ak milujete syr, budete milovať aj miestne jedlá.  Foto: BUBO Frant /uploads/galleries/7441/dsc_0762.jpg Alpské jazerá a hory – typická alpská krajina. Foto: BUBO František Kekely Zürich. Jedno z najlepších miest pre život. Foto: BUBO František Kekely V centre najväčšieho švajčiarskeho mesta. Foto: BUBO František Kekely Vyše tisícročná legenda mesta. Foto: BUBO František Kekely Bašta reformácie a začiatok občianskej vojny vo Švajčiarsku. Hovoria vám niečo mená Zwingli či Kalvi Čokoládovne a cukrárne, ktoré vám vyrazia. Vyskúšate miestne dobroty? Foto: BUBO František Kekely Romantické stredoveké Stein am Rhein Najväčší vodopád Európy na Rýne. Foto: BUBO František Kekely V najslávnejšej kaviarni Švajčiarska Kaplnkový most - symbol Luzernu Krásny Luzern z mestských hradieb. Foto: BUBO František Kekely Venované švajčiarskym gardistom, ktorí padli... Gýčový vidiek ako z reklamy A neuveriteľné výhľady Presne také, aké ste si ho predstavovali V roku 2016 tu kraľoval Peter Sagan - Bern Okolo Ženevského jazera vstupujeme do Francúzska Atmosféra Francúzskej riviéry Slávny ženevský vodotrysk Benátky Álp - mestečko Annecy Raclette - úžasná kalorická bomba Lanovkou na dotyk k Mt. Blancu V tieni Matterhornu 4478 metrov. Foto: BUBO František Kekely Sme na 3842 m.n.m. Pasová kontrola? Alpský gýč sa nekončí Horský Zermatt pod Matterhornom K výhľadu na 29 štvortisícoviek Vaduz - sme v Lichtenštajnsku Hlavné mesto rakúskych Álp - Innsbruck Hitlerovo Orlie hniezdo v Berchtesgadene
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033257
Cena od: 1 450 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

05.06.2020 9 dní 1 470 € +0 € autobusová
17.07.2020 9 dní 1 620 € +0 € autobusová
25.07.2020 9 dní 1 470 € +0 € autobusová
24.08.2020 9 dní 1 470 € +0 € autobusová
01.05.2021 9 dní 1 450 € +0 € autobusová
05.06.2021 9 dní 1 550 € +0 € autobusová
17.07.2021 9 dní 1 500 € +0 € autobusová
27.07.2021 9 dní 1 450 € +0 € autobusová
24.08.2021 9 dní 1 450 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Cesta pre milovníkov Álp, kvalitných služieb a krásnej prírody. Eiger, Jungfrau, Matterhorn, Monte Rosa a Mont Blanc. Najstrmšia lanovka, najväčší vodopád. Klee, Chaplin, Chagall, Lenin, dadaizmus. Cukráreň v Zürichu, slávny most v Luzerne, najkrajšia dedinka Francúzska, Benátky Álp. Ako bonus Orlie hniezdo v nemeckom Berchtesgadene. Veľa poznania, veľa zážitkov.

1. deň:
Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách a rýchly presun po kvalitných rakúskych diaľniciach cez nádherné Alpy. Prekročíme Rýn a vstúpime do Švajčiarska. Príchod do romantického mestečka Stein Am Rhein s krásne zachovaným stredovekým centrom.

2. deň:
Hneď ráno nás čaká RHEINFALL, najväčší vodopád európskeho kontinentu priamo na Rýne. Krátky presun do najväčšieho švajčiarskeho mesta. ZÜRICH: v kaviarni Sprüngli, výkladnej skrini najznámejšieho výrobcu cukroviniek, ochutnáme špecialitu Luxemburgerli. Prejdeme sa po luxusnej Bahnhofstrasse až k Zürišskému jazeru. Ukážeme si, kde býval Lenin, kde vznikol dadaizmus, ale neobídeme ani kostol s nádhernými oknami od Marca Chagalla. Večer už LUZERN a jeho nádherný Kaplnkový most, najstarší krytý drevený most na svete.

3. deň:
Vstupujeme do najkrajšej časti Álp. GRINDELWALD s výhľadom na legendárne trio Mönch (4107 m), Jungfrau (4158 m) a Eiger (3970 m), kde sa na severnej stene písala história európskeho horolezectva. Neuveriteľný zážitok. Popri krásnych švajčiarskych jazerách do hlavného mesta. BERN (UNESCO) vás príjemné prekvapí. Rodisko Toblerone s najvyššou kostolnou vežou, dodnes funkčným orlojom zo 16. storočia a najväčším zvonom krajiny, no najmä s kilometrami arkád. Ukážeme si dom, kde Albert Einstein vypracoval svoju teóriu relativity a záujemcov čaká aj vynikajúca galéria ďalšieho bernského rodáka Paula Klee.

4. deň:
Veľa filmu, veľa literatúry, veľa hudby v stredomorskej dovolenkovej atmosfére Ženevského jazera. Vo VEVEY strávil dlhé roky v exile Charlie Chaplin, Dostojevskij tu písal svojho Idiota. V Montreux sa koná slávny jazzový festival, Vladimir Nabokov tu v hoteli strávil posledné roky svojho života, na koncerte Franka Zappu zhorelo kasíno a Deep Purple o tom následne naspievali svoj najväčší hit Smoke on the Water. Socha Freddieho Mercuryho vás už neprekvapí. Aj ten tu trávil svoje posledné roky. Vstupujeme do Francúzska. ÉVIAN-LES-BAINS a jeho svetoznáma voda, vycipkaná YVOIRE plná kvetov s ocenením najkrajšej dedinky Francúzska a príchod do ANNECY. Dáme si na večeru raclette a budeme sa nadchýnať utešeným výhľadom na Palais d'Isle v Benátkach Álp.

5. deň:
Čaká nás slávne CHAMONIX. Fakultatívne najstrmšou lanovkou na svete na AIGUILLE DU MIDI (z 1035 m na 3842 m). Bližšie sa už k najvyššej európskej hore MONT BLANC dostanú len horolezci. Neuveriteľný výhľad. Po stopách Petra Sagana a Tour de France sa vraciame cez alpské sedlo do Švajčiarska. Dej zo známej knihy Paola Cognettiho - Osem hôr sa odohráva na Troch Laveredských štítov. Užívame si rozprávku. Čaká nás ZERMATT.

6. deň:
Jedinečná vyhliadka (fakultatívne), ktorú za dobrého počasia nemôžete obísť. Prvá elektrická zubačka na svete vás za 33 minút vyvezie z horskej dedinky na miesto, odkiaľ sa vám naskytne výhľad na neuveriteľných 29 švajčiarskych štvortisícoviek. Najvyšší vrch Švajčiarska DUFOURSPITZE (Monte Rosa, 4634 m) aj druhý najväčší alpský ľadovec máte ako na dlani. Priamo pred vami sa v celej svojej kráse týči jedinečný MATTERHORN. Dajte si varenú čokoládu v najvyššom hoteli Európy a vychutnajte si výhľad, na aký sa nezabúda. Odporúčame zísť peši z vrcholovej stanice na stanicu Riffelberg a prejsť si tak kúsok švajčiarskej prírody po vlastných.

7. deň:
Posledné jazerá, južné Švajčiarsko, kde sa hovorí a žije po taliansky, posledné syry a cez Rýn vstupujeme do Lichtenštajnska. VADUZ - hlavné mesto šiesteho najmenšieho štátu na svete. Vedeli ste, že v roku 2011 ste si mohli celú krajinu prenajať za 70000 dolárov na noc? Že ženy tu dostali volebné právo až v roku 1984 a aj to len najtesnejšou väčšinou v referende? Že Lichtenštajnsko uznalo Slovensko ako nezávislý štát až v roku 2009? Veľa ďalších príbehov počas prechádzky mestom. Vstupujeme do Tirolska a cez najdlhší rakúsky cestný tunel (14 km) prichádzame do INNSBRUCKu so skokanskými mostíkmi od Zahy Hadid a symbolom mesta, Zlatou strechou zo 16. storočia.

8. deň:
Nahliadneme aj do ďalšej alpskej krajiny. Nemecké Bavorsko, BERCHTESGADEN a jeho chýrne Orlie hniezdo, sídlo postavené pre Adolfa Hitlera počas jeho hrôzovlády. Krb od Mussoliniho, originálny výťah vytesaný do skaly. Človeka pri spomienkach mrazí, príroda je však neskutočná. Rozlúčka so svetom Álp a rýchly návrat domov.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa