Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 7,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Madagaskar veľký okruh

Toliara - Ifaty - Miesto, kde si pred cestou naprieč ostrovom oddýchneme /uploads/galleries/7310/madagaskar-velky-okruh.jpg Nikde na svete nenájdete toľko krásnych a unikátnych baobabov ako práve tu Zebu sú prichystané na ťažkú prácu Skočíte do Modrého jazierka v NP Isalo? Ulovíte si v Indickom oceáne vlastnú večeru? Madagaskar sme pre vás pripravili dokonale Antananarivo - U nás už iba veterán, tu však ešte stále slúžia. Citroen 2CV sa začal vyrábať v 1948, V centre Antananariva je ulica Mórica Beňovského, ktorú nemôžeme obísť Ulica nášho rodáka Mórica Beňovského Toliara - okrem rybačky je pod vodou aj na čo pozerať Ochutnajte v Toliare čo ponúka more, čerstvé a chutné Po ceste je dedinka, ktorá sa živí výrobou drevného uhlia Toliara - Ranohira - Popri ceste sa odohráva život. Na tomto mieste varia rum... Isalo NP - Nádherné skalné útvary nás budú sprevádzať počas túry Isalo NP - Pochádza z jurského obdobia. Prejdime sa históriou. Štýlové ubytovanie uprostred jurského parku Isalo NP - Ak sa Vám málilo v parku, okúpte sa aj v lodge Isalo NP - Takéto luxusné ubytovanie by tu málokto čakal Pri dedine Anja navštívime projekt na záchranu lemurov kata V lese pri dedine Anja možno uvidíme aj jedného z najmenších chameleónov V okolí mesta Fianarantsoa sa začínajú objavovať ryžové polia Ryžové polia sa tu vo veľkej miere ešte stále pripravujú tradičnou metódou Hrobky Anja - Madagaskar má silnú tradíciu v stavaní hrobiek a uctievaní duchov svojich predkov Koľko sliepok sa dá odviezť na jednom mopede? Mesto Ambatolampy je centrom výroby hliníkových hrncov. Táto stredoveká výroba je v dnešnom modernom Architektúra malgašov je jedinečná a počas našej cesty sa neustále mení Andasibe - vďaka stopárom máme šancu vidieť niektoré zo vzácnych druhov lemurov, v tomto prípade sif V pralesoch na východe žije aj Indri, najväčší žijúci lemur. Dá sa vidieť iba tu, v zajatí sa nedá c Lemur vari vytvára desiatky rôznych poddruhov a nájdeme ho takmer na celom ostrove Pralesy Madagaskaru skrývajú jedinečné druhy živočíchov. Tenrek je malý hmyzožravec, ktorý na tomto ostrove nahrádza nášho ježka Pralesy ale aj suché lesy tu ukrývajú poklady, ako napríklad tento úžasne vyfarbený chameleón Ak ste šikovný, podarí sa Vám aj takáto fotka. Pohyb jazyka je voľným okom takmer nezastihnuteľný Pozor, Katta!!!
Destinácia: Madagaskar
Kód zájazdu: 1033333
Cena od: 3 980 €
Príplatky od: 690 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

12.11.2020 14 dní 3 980 € +690 € odlet: Viedeň letecká
15.04.2021 14 dní 4 080 € +690 € odlet: Viedeň letecká
13.05.2021 14 dní 4 310 € +690 € odlet: Viedeň letecká
16.06.2021 14 dní 4 310 € +690 € odlet: Viedeň letecká
29.07.2021 14 dní 4 310 € +690 € odlet: Viedeň letecká
21.10.2021 14 dní 4 080 € +690 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Poznávacia cesta, krajinou, ktorá je úplne iná ako všetko ostatné. Keď evolúcia išla doprava tak na Madagaskare išla doľava. Bezprecedentný okruh bez kompromisov z teplých pláží okolo Tulearu až na sever do hustých lesov východného Madagaskaru. Ksukol versus ďateľ, fossa versus mačka a tajuplný svet miestnych obyvateľov, kde dominuje tabu.

1. deň:
Odlet z Viedne, prípitok fľaštičkou Bordeaux priamo nad rovníkom a prílet do exotického hlavného mesta štvrtého najväčšieho ostrova sveta. Tento obrovský ostrov sa odtrhol od prapevniny Gondvana a plaví sa Indickým oceánom ako pokusné biologické laboratórium, ako Noemova archa. Takmer všetko je tu jedinečné, unikátne a rozkošné.

2. deň:
Pristávame v exoticky znejúcom hlavnom meste Madagaskaru, Antananarivo. Už cesta z letiska na nás zapôsobí. Podľa času príletu ešte absolvujeme čiastočnú prehliadku mesta a ubytujeme sa v centre metropoly malgašov.

3. deň:
ANTANANARIVO v nadmorskej výške Kathmandu má príjemnú klímu. Vymieňame naše eurá za exotickú menu ariary a hneď sa cítime ako milionári. Centrálne námestie a Avenue de I’ Independence plná staručkých Citroenov, najluxusnejšia štvrť Rova s palácom krutej kráľovnej je centrom kmeňa Merino, ktorý je indonézsko-malajského pôvodu. Vyhliadka na miliónové mesto. Porozprávame si o minulosti a súčasnosti na miestach, kde sa všetko deje. A nezabudneme ani na velikána, kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského!

4. deň:
Miestny prelet na Obratník kozorožca a 30 kilometrov na najkrajšie pláže juhu. Rybári kmeňa Vezo sú afrického pôvodu. Slnko, ticho, pohoda aká môže byť len v Afrike. Sedíme na terase, sŕkame drink a pozeráme na spenené vody na koralovej bariére. Potom nasadneme na domorodú pirogu a ideme šnorchlovať do Indického oceánu. Uvidíme veľryby? Gurmánske hody, plody mora, homár za pár eur, desiatky príchutí trstinového rumu a slušné pivo. Kmene Sakalawa a Mikea na miestnom trhu.

5. deň:
Sedem z deviatich druhov baobabov pochádza z Madagaskaru a my sme práve tu objavili Baobabí les RENIALA. Ide o svetový unikát, kde na jednej ploche môžeme vidieť desiatky baobabov (vysokánske, tučné, tvaru mrkvy) a kaktusov. Vedľa lesa baobabov je záchranná stanica ohrozených korytnačiek SOKAKE.

6. deň:
Celodenný oddych v hoteli na pláži pred nastávajúcou cestou. Možnosť ísť šnorchlovať, alebo potápať na lokálny útes. Ak budeme mať šťastie, budeme mať možnosť ísť pozorovať veľryby?

7. deň:
TULEAR je milé mestečko, kde rikše ťahajú bosí rikšiari. Le marché aux coquillages, krátka prehliadka a hneď vyrážame cez krajinu kmeňa Mahafaty. Pomaľované hrobky plné rohov zo zebu. ILAKAKA: mestečko plné zafírovej horúčky. Morské špeciality vymeníme za steak zo zebu.

8. deň:
ISALO – Jurský park je najnavštevovanejším národným parkom ostrova. Nenáročná vyhliadková turistika s profesionálnymi sprievodcami. Slonie nohy, bizarné skalné útvary a my ako keby sme boli na Mesiaci. Nádherné fotografické scenérie. Hrobky kmeňa Bara, ktorý je jednoznačne bantusského pôvodu. Na záver sa okúpeme v čistom prírodnom jazierku. Veľký zážitok.

9. deň:
ANJA: magický skalný útvar, posvätné miesto a stovky fotogenických lemurov prstencovochvostých. AMBALAVAO: a ukážka tradičnej výroby papiera. Príroda sa stále mení z púšte je step a zo stepi sýtozelené ryžové polia na strmých svahoch. FIANARANTSOA: je centrom vzdelanosti, vína a čaju.

10. deň:
Dnes budeme prechádzať kráľovstvom kmeňa Betsileo. Dnes nakúpime tie najkrajšie suveníry. AMBOSITRA je centrom drevorezbárstva. V ANTSIRABE kúpite najkvalitnejšie výrobky z tkanín. Vysvetlíme si čo je to Fady. Ryža znamená život. Čo je to Famadihana?

11. deň:
Cez hlboké údolia a pláne sa dostaneme až do východnej časti centrálneho Madagaskaru. Suché hory a lesy sa zmenia na štavnatú zelenú farbu a my sa vnárame do oblasti východných pralesov. Po ceste sa zastavíme na mieste, kde ešte "stredovekou" metódou vyrábajú hliníkové hrnce, známe na celom ostrove. Podvečer príchod do dedinky PÉRINET na okraji dažďového lesa.

12. deň:
Dnes je našim cieľom džungľa východu. Opäť totálne zmeníme prostredie a mierime do národných parkov ANDASIBE- MANTADIA. Ponoríme sa pod majestátne stromy a začneme hľadať miestne zvieratká a vtáctvo. Spravíme si aj večernú prechádzku dažďovým pralesom, z ktorého sa v tme na nás pozerajú stovky žiariacich očí. Dva dni v hustom lese, kde budeme hľadať lemure, orchidee, chameleóny, tenreky a piknikovať pod panenským vodopádom. Jeden z lemurov je modrooký a ako jediné zviera má modré oči. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Našim cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení.

13. deň:
Jeden z lemurov je ako jediné zviera modrooký. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Naším cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení. Odchod späť do Antananariva transfer na letisko.

14. deň:
Odlet domov.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa