Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,28 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,46 HRK
Turecká lira  EUR 8,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Škandinávia, Laponsko

Okolie mesta Kuopio je posypané ostrovmi a ostrovčekmi Radnica uprostred stredovekého Talinnu, ktorú navštívil aj Dalajláma Dominantou Helsínk je práve tato stavba - Helsinský dom /uploads/galleries/5045/skandinavia-laponsko.jpg S horským vodcom na Galdhopiggen Ak sa neohrejete na slnku, zabezpečí vám to fínska sauna Verili by ste, že sa niekedy budete kúpať za Polárnym kruhom? Je možné, že počas našich dlhých presunov nestretneme ani jedno auto. Ale soba pravdepodobne áno! Viac tma už nebude. Slnko sa o chvíľočku odrazí od hladiny a bude stúpať. Stanovačka v Škandinávii za neuveriteľnú cenu Pripraviť sa, pozor, štart Kalakukko sa dá kúpiť v miestej tržnici. Je to špecialia okolia mesta Kuopio Soby sú bežnou súčasťou prírody na severe. Voľne sa potulujú, ale každý sob niekomu patrí Nekonečne roziahle fínske lesy ukrývajú takto schodné trasy Takéto lavičky nám uľahčujú prístup aj v tých mokrejších oblastiach Uvaríme si kávu alebo čaj tradičným spôsobom. Tak ako to robili praotcovia na ďalekom severe Severské lesy sú rajom pre milovníkov prírody Na ktorej strane polárneho kruhu chcete stáť vy? Trondheim, drevené domčeky obchodníkov Na Ceste trollov, Nórsko Na fjorde Geiranger (UNESCO) Krížom tou najkrajšou prírodou Na nórskom ľadovci Pohorie bohov Jotunheimen Zelené hlavné mesto Nórska Maličká a slávna morská panna, symbol Kodane Záver cesty pri Brandenburskej bráne
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033375
Cena od: 1 170 €
Príplatky od: 68 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

01.07.2021 19 dní 1 170 € +68 € autobusová
21.07.2021 19 dní 1 170 € +68 € autobusová

Popis zájazdu

Úžasná cesta na 19 dní za výnimočnú cenu s odborníkmi na Škandináviu. Najkrajšie nórske fjordy, nekonečné fínske lesy plné sobov, Andersenove domčeky v Kodani. Dedo Mráz na fínskom polárnom kruhu. Najobľúbenejší kempingový zájazd od roku 1995 s množstvom aktivít. Dvojdňová túra na fínsko-ruských hraniciach, rafting na nórskej ľadovcovej rieke, výstup na najvyšší vrch Škandinávie.


Program:
1. deň:
Odchod z Bratislavy s možnosťou nastúpiť v Žiline.
2. deň:
Prechod Poľskom do oblasti Mazurských jazier pri litovských hraniciach. Oddych v svete, ktorý je už ďaleko od Bratislavy, zoznámenie sa s cestou, pohoda pri jazere.
3. deň:
Pokračujeme na východnú hranicu Európskej únie do bývalých krajín Sovietskeho zväzu. Litva bude našou prvou zástavkou. Kedysi sme na hraniciach čakávali aj 10 hodín, dnes nepotrebujeme ani pas. Tu to ešte dýcha poľským katolicizmom. KAUNAS a jeho pešia zóna sa Vám však bude páčiť. Hlavné mesto Lotyšska RIGA je najveľkolepejším mestom Pobaltia a my si vychutnáme jeho večernú atmosféru. Dokonalá secesná architektúra, mohutné protestantské katedrály a výborné pelmeny.
4. deň:
Krátky presun po Via Baltica a v Estónsku už cítiť Škandináviu. TALLINN – prehliadka čarovného mesta, ktoré Vás určite prekvapí. Krásne zachované stredoveké mesto hanzovných obchodníkov, lekáreň Petra Veľkého, radnica, ktorú navštívil aj Dalajláma, pravoslávna katedrála ako spomienka na ruských cárov. Pivko v ruskej štvrti a olympijská dedina. Cez Fínsky záliv nás trajekt prevezie priamo do hlavného mesta Fínska. Aj táto hranica bola ešte nedávno nepriechodná. Kemp na okraji Helsínk s príjemnou atmosférou. Posunuli sme sa v Škandinávii ďalej.
5. deň:
HELSINKI: čisté a pokojné veľkomesto postavené v jednotnom klasicistickom štýle, Olympijský štadión Emila Zátopka, pravoslávna Uspenská katedrála a luteránsky chrám. Skvelá rybia tržnica a prvé fínske suveníry s motívom komárov a sobov. Kto bude mať chuť, môže zájsť do výborného Múzea moderného umenia. Iní si možno dajú drink v klasickej krčme Zetor. Vyrážame na sever do centra krajiny tisícich jazier. Kemp pri mestečku KUOPIO.
6. deň:
Vyvezieme sa na vyhliadkovú vežu Puijo. V meste možno ochutnáme gurmánsku pochúťku Kalakukko a pokračujeme cez krajinu tisícich jazier k polárnemu kruhu k mestečku Kuusamo. Kto uvidí prvý soba, vyhráva CK-tričko.
7. deň:
Skutočná fínska príroda na známom turistickom medveďom okruhu KARHUNKIERROS. Dvojdňová turistika v nezabudnuteľnom prostredí 30 km južne od polárneho kruhu a kúsok od fínsko-ruských hraníc. Spánok v zálesáckych zruboch, nekonečný deň a stáda sobov.
8. deň:
Absolútny pokoj. Po túre zaslúžený relax v pravej fínskej saune. Za touto pohodou sa oplatí precestovať Európu.
9. deň:
Prechod cez Severný polárny kruh a na ňom dedinka Deda Mráza, kúpite si diplom o pokorení tejto magickej hranice? Ešte si zo školy pamätáte, čo je to vlastne polárny kruh? ROVANIEMI: hlavné mesto Laponska, kde sa vybúril najväčší fínsky architekt Alvar Aalto. Pozdĺž najdlhšej fínskej rieky Kemijoki do Švédska. Sme v krajine troch koruniek. Prečo troch koruniek?
10. deň:
Popri Botnickom zálive s krátkymi zastávkami v mestečkách Umea a Sundsvall krížom cez celý Škandinávsky polostrov až k švédsko-nórskym hraniciam. Budeme počúvať ABBU a jesť švédske slede. Ochutnáte snus, obľúbený medzi švédskymi hokejistami? Noc v najznámejšom lyžiarskom stredisku Švédska Are. Nám snežiť nebude, no hory okolo sú krásne.
11. deň:
Dôstojná rozlúčka so Švédskom pri nádhernom vodopáde Tännforsen. Nórsko: vstupujeme do najdrahšej krajiny sveta. TRONDHEIM: kráľovské korunovačné mesto s najväčšou katedrálou Škandinávie, sladký kozí syr a farebné domčeky. Podľa mnohých najlepšie miesto na život v celej Európe. Nezabudnuteľná noc v doline Romsdalen pod Troliou stenou v tieni skál s kolmým pádom viac než kilometer.
12. deň:
Dni, ktoré strávime v nádhernej nórskej prírode. Krajina fjordov, CESTA TROLLOV a jej divoké serpentíny nás z úrovne mora dostanú až cez 800 m.n.m, trajektom a Orliou cestou k najznámejšiemu fjordu celého Nórska (UNESCO): GEIRANGER. Pre záujemcov nezabudnuteľná plavba loďou po fjorde. Spánok v pohorí bohov.
13. deň:
Dedinka LOM s dreveným kostolíkom bez jediného klinca. Výstup na najvyšší vrch Škandinávie GALDHOPIGGEN (2469 m, len s horským vodcom), prípadne letné lyžovanie na ľadovci.
14. deň:
Pre záujemcov poldenný rafting na rieke SJOA. Tieto tri dni si budete pamätať.
15. deň:
LILLEHAMMER: spomienka na najkrajšiu olympiádu histórie. Zo skokanských mostíkov sa budeme kochať výhľadom na najväčšie jazero Nórska Mjosa, no prejdeme sa aj po hlavnej pešej zóne. Príchod do hlavného mesta krajiny.
16. deň:
OSLO: Vigelandov park so stovkami dokonalých sôch, známa červená radnica, kráľovský palác s najdemokratickejším kráľom na svete a národná galéria s obrazmi Edvarda Muncha (poznáte Výkrik?), uličky Aker Brygge, prekrásna moderná budova novej opery, kde sa na streche opaľuje, hrá bedminton, či zasnubuje, kemp na kopci nad mestom. Kto chce, vyrazí za zábavou do nočného mesta. Na druhý deň slávne Vikinské lode a múzeum Kon-Tiki na polostrove Bygdoy. Cez fjord Svinesund do Švédska (konečne lacno) a pokračovanie v ceste na juh.
17. deň:
Trajektom do Dánska. KODAŇ: najživšie mesto celej Škandinávie, štát hippies v Kristianii, najdlhšia pešia zóna Európy Stroget, fotogenický Nyhavn, ulička, kde býval najznámejší Dán, nádherné Kráľovské námestie a kráľovský palác sympatickej dánskej kráľovnej. Viete, kto ilustroval prvý dánsky preklad Pána prsteňov? Malá morská panna je skutočne menšia ako na fotografiách, no nechceme ju obísť. Trajekt do Nemecka. Ideme do finále.
18. deň:
BERLÍN: mesto, ktoré sa mení každý deň. Ríšsky snem, známa alej Unter den Linden a moderné Potsdamer Platz. Fascinujúci pamätník holocaustu a krásna zelená vládna štvrť. Víťazný stĺp, na ktorom sa schádzajú anjeli a najväčšia železničná stanica Európy. Slávna televízna veža na Alexanderplatzi, svetové hodiny a najlepšie múzeá kontinentu.
19. deň:
Rýchly presun domov a príchod domov vo veľmi skorých ranných hodinách.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa