Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,91 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

Veľká cesta Balkánom

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1035631
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Názor CK:
Novinka roku 2019! Veľká cesta Balkánom , pri tomto zájazde s nami uvidíte miesta ako : Skadar - Drač - Tirana - Gjirokastra - Butrint - Kotor

Rámcový program zájazdu:


1.deň: Ráno odchod z Bratislavy , v neskorých popoľudnajších hodinách príchod do Belehradu. Ubytovanie a večerná prehliadka srbskej metropoly: Kalemegdan - jedna z najväčších európskych pevností nad Dunajom , centrum Stari Grad a kláštor svätej Sávy.


2.deň: Prejazd Srbskom a Čiernou horou do Albánska. Po ceste zástavka v národnom parku Biogradska gora a prechádzka okolo jazera obklopeného pralesom. Prejazd pozdĺž kaňonu rieky Morača okolo Skadarského jazera, najväčšieho na Balkáne a zároveň biosferickej rezervácie, do mesta Skadar. Večerná prehliadka centra a ubytovanie.


3.deň: Pevnosť Rozafa pri Skadare , potom zástavka v meste Lezhe, kde je pod bývalou ilyrskou pevnosťou pamätník národného hrdinu boja proti Osmanom - J. Kastriota , pomenovaného Skanderberg. Potom mesto Kruje spolu s Skanderbegovým hradom , citadela a tak isto vyhlásený fotogenický orientálny bazár. Ubytovanie v oblasti Tirany, večerná prehliadka metropole: Skanderbegovo námestie , Edhem Beyova mešita, hodinová veža, mauzóleum Envera Hodži, Národné historické múzeum.


4.deň: Po raňajkách cesta na pobrežie do významného prístavu Drač, najstaršieho a druhého najväčšieho albánskeho mesta, niekdajšej metropoly, založené v 7. storočí pr.n.l. gréckymi osadlíkmi. Na mieste sa nachádza rímsky amfiteáter z 2.storočia, úsek byzantských hradieb, palác kráľa Zogu alebo piesočnaté pláže. Možnosť nákupu likéru Skanderberg v značkovej predajni. Nasleduje prejazd do Apolónie , ktorú v 6. storočí pr.n.l. založili kolonisti z Korintu a kde v rímskej ére existovala významná filozofická škola. Dnes ide o najvýznamnejšie albánske archeologické nálezisko so zrúcaninami verejných budov a taktiež románsky kláštor Shen Meri . Prejazd do mesta Berat (UNESCO) s muslimskou a kresťanskou časťou, spojenú mostom cez rieku Osum. Na kopci plným typickými bielymi domčekmi s červenými strechami sa nachádza kedysi významná citadela s niekoľkými kostolmi a múzeom maliara Onufriho.


5.deň: Dopoludnia presun do malebného mesta Gjirokastra, známeho starobylou kamennou architektúrou, ktorá mu zaistila miesto na zozname svetového kulturného dedictva UNESCO. V meste pod pevnosťou nad riekou Drin sa narodil E. Hodža , vodca komunistického Albánska a slávny spisovateľ Ismail Kadare. Popoludní presun do historickej lokality Butrint (UNESCO) s rímskymi kúpeľmi , chrámom bohyne Minervy, byzantskou bazilikou alebo dochovanou benátskou pevnosťou . Ubytovanie v oblasti letoviska Sarandy.

 

6.deň: Odjazd zo Sarandy panoramatickou cestou po Albánskej riviére. Výhľady na grécky ostrov Korfu a ďalšie jónske ostrovy. Zástavka v Porto Palerme pri pevnosti Ali Paši Tepelenského a starej sovietskej ponorkovej základne. Možnosť vykúpania sa na pobreží, kde je zatiaľ minimálny turistický ruch. Zástavka a prechádzka v priesmyku Athanasi , nad mysom Karaburun , ktorý tvorí hranicu medzi Jadranským a Jónskym morom. Dojazd do Valonskej zátoky a ubytovanie v okolí letoviska Vlora, ktoré sa luxusom začína podobať Monaku.


7.deň: Odjazd vnútrozemím Albánska do Čiernej hory a pobrežie so zástavkami pri fotogenickom mestečku Sveti Stefan a v starobylej Budve s možnosťou kúpania , večer príjazd na ubytovanie.


8.deň: Celý deň v oblasti zálivu Boka Kotorská. Prehliadka historického mesta Kotor (UNESCO). Možnosť výstupu k pevnosti svätého Ivana k výhľadom na záliv. Presun loďou alebo miestnou dopravou do mesta Herceg Novi, prehliadka historického centra a kúpanie na plážach , večer odjazd cez Chorvátsko, Slovinsko a Rakúsko spať domov.


9.deň: Dopoludnia príjazd do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
dopravu autobusom, 7 x ubytovanie s raňajkami, služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie , vstupy , pobytové taxy

Poznámky a informácie:
Novinka roku 2019! Veľká cesta Balkánom , pri tomto zájazde s nami uvidíte miesta ako : Skadar - Drač - Tirana - Gjirokastra - Butrint - Kotor

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro