Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,46 HRK
Turecká lira  EUR 6,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Tajomný Madagaskar

Destinácia: Madagaskar
Kód zájazdu: 1055597
Cena od: 3 249 €
Príplatky od: 549 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

06.03.2020 14 dní Last Minute 3 589 € +549 € odlet: Praha letecká
26.06.2020 14 dní 3 519 € +549 € odlet: Praha letecká
09.10.2020 14 dní 3 249 € +549 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet s prestupom na Madagaskar.

2: ANTANANARIVO
Prílet na Madagaskar do hlavného mesta Antananarivo, privítanie na letisku miestnym sprievodcom/vodičom, transfer do hotela v Antananarive, večara, nocľah.

3: ANTANANARIVO - ANTISIRABE
Raňajky. Dopoludnia prehliadka lemurieho parku s 9 druhmi lemorov. Prehliadka Antisirabe, kúpeľného mestečka s termálnymi prameňmi a vulkanickými jazerami. Taktiež navštívite dielňu na spracovanie drahých kameňov - Gemstones. Nocľah v Antisirabe. (Prejazd počas dňa cca 169 km/cca 3 hodiny.)

4: ANTISIRABE - RANOMAFANA
Raňajky. Prejazd pitoresknou krajinou náhorných plošín s farebnou mozaikou ryžových políčok so scénickými dedinkami. Zastávka v malebnom mestečku Ambositra, ktoré je centrom umeleckých sochárov a rezbárov. Prehliadka miestnych dielní, možnosť nákupu miestnych vyrezávaných suvenírov. Príchod do Ranomafany - Národného parku, kde je stále možné uvidieť mnoho druhov vzácnych vtákov, chameleónov a predovšetkým stále vzácnejších lemurov. Ubytovanie v hoteli. Nočná prechádzka s pozorovaním nočných druhov lemurov. Nocľah v Ranomafana. (Prejazd počas dňa cca 310 km/cca 5 hodiny.)

5: RANOMAFANA - FIANARANTSOA
Raňajky. Ranná prechádzka národným parkom s pozorovaním lemurov, chameleónov, mnohých druhov orchideí a ďalších exotických rastlín. Po obede odchod do Fianarantsoa, hlavného centra kmeňa Betsileo. Nocľah vo Fianarantsoa. (Prejazd počas dňa cca 85 km/cca 1,5 hodiny.)

6: FIANARANTSOA - RANOHIRA
Raňajky. Skorý odchod do Ranohiry so zastávkou v Ambalavao – komerčnom centre južnej oblasti Betsileo, známej predovšetkým vďaka ľudovej tvorivosti miestnych obyvateľov. Zastávka na netradičnej miestnej vinárskej farme a ochutnávka miestneho vína. Ďalšou zastávkou bude dielňa Antemoro, kde sa tradičným spôsobom vyrába papier a papyrus zo špeciálneho stromu Avoha. Pozorovanie najznámejšieho druhu lemurov - Ring-tail lemurs vo voľnej prírode v malej prírodnej rezervácii. Príchod do Ranohiry, nocľah. (Prejazd počas dňa cca 295 km/cca 5,5 hodiny.)

7: RANOHIRA
Raňajky. Celodenná návšteva masívu Isalo. Pešia túra národným parkom Isalo, tvoreného pieskovcom. Prechádzka unikátnymi kaňonmi s endemickou flórou a faunou. Možnosť kúpania pri prírodnom jazierku v národnom parku. Pozorovanie západu slnka na romantickom mieste, zvanom Okno do Isala. Nocľah v Ranohira.

8: RANOHIRA - TULEAR - IFATY
Raňajky. Odchod do Ifaty. Cesta rovnou, polopúšťou krajinou, lemovanou majestátnymi baobabmi, národnými stromami Malgašov. Pozdĺž cesty tiež zbadáte pestro dekorované hrobky kmeňa Mahafaly. Príjazd do Tuleár, presadnutie na terénne vozidlo a presun do letoviska Ifaty. Relaxácia na pláži, čas na kúpanie, opaľovanie, vodné športy. (Prejazd počas dňa cca 240 km/cca 4 hodiny + 27 km vozidlom 4x4 a cca 1,5 hodinová jazda.)

9 - 11: IFATY
Raňajky. Pobyt pri mori s polpenziou. Voľno na kúpanie, opaľovanie, šnorchlovanie, či vodné športy. Nocľah v Ifaty.

12: IFATY - ANTANANARIVO
Raňajky, doobeda čas na kúpanie, opaľovanie, relaxáciu. Transfer na letisko, vnútroštátny prelet do hlavného mesta Antananariva. Transfer do hotela. V podvečer návšteva trhu s ručne vyrábanými výrobkami, možnosť nákupu suvenírov.

13: ANTANANARIVO
Raňajky, doobeda výlet do Ambohimanga - bývalého sídla kráľov, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Popoludní transfer na letisko k odletu s prestupom späť do Európy.

14: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Tento zájazd je možné za príplatok predĺžiť o pobyt pri mori v Tulear alebo Nosy Be na Madagaskare, prípadne na ostrove Maurícius.

Tento zájazd je možné predĺžiť o návštevu národného parku Vakona (3 dni / 2 noci - 409,- EUR/dospélá osoba v dvojlôžkovej izbe).

Tento zájazd je možné absolvovať aj individuálne v ľubovoľnom termíne s anglicky/nemecky/francúzsky hovoriacim vodičom/sprievodcom.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Antananarivo - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
program vrátane všetkých vstupov a transferov
7 x ubytovanie v rôznych hoteloch turistickej kategórie počas okruhu s polpenziou
4 x ubytovanie s polpenziou v hoteli kategórie 3* v plážovom letovisku Ifaty
vstupy do NP a prírodných rezervácií podľa programu (Ranomafana, Anja, Isalo)
vstup do paláca Ambohimanga
1 x obed podľa programu
vnútroštátny prelet Tulear - Antananarivo
transfery a dopravu na trase klimatizovaným minibusom
služby miestneho sprievodcu a sprievodcu v NP

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 549,- EUR
vstupné vízum na Madagaskar za poplatok cca 25,- EUR pri vstupe do krajiny
príletovú turistickú taxu cca 10,- EUR
fakultatívne výlety nad rámec programu
obedy
prepitné
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa