Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,15 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,02 TRY
Americký dolar  EUR 1,22 USD

Zobraziť všetky »

Kamerun - Krajina šamanov a tajomnej mágie

Destinácia: Kamerun
Kód zájazdu: 1094059
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Afrika v miniatúre – aj takto môžeme nazvať túto krajinu. Jedna z najrozmanitejších zemí Afriky s množstvom etnických skupín, fascinujúca tradičná kultúra a história. Netradičná kuchyňa. Od Sahary po rovníkové trávnaté pláne, po kopce, savany, dažďové lesy až po najvyššiu horu západnej Afriky.

Popis zájazdu
Tropická džungľa s Pygmejmi
Biely piesok a palmy na brehu Guinejského zálivu.
V kráľovstve Oka. Miestne palmové víno.
Výstup na najvyšší vrch západnej Afriky.

Program zájazdu

1.-3. deň:
Prílet do DOUALA. Letovisko KRIBI na pobreží Guinejského zálivu. Jemný piesok, kokosové palmy a v diaľke ropné plošiny. Pochutíme si na čerstvo vylovených pečených rybách a na morských potvorách, okúpeme sa v oceáne. Hotel priamo na pláži. Presun za lovcami z kmeňa Pigmejov. Trek hustým pralesom. Ukážky zo života týchto lovcov. Plavba loďou po rieke LOBÉ.

4.-5. deň: 
DIZANGUÉ na brehu jazera Ossa. Návšteva stanice Pongo s mláďatami šimpanzov. Medzi šimpanzmi Bonobo sa môžeme voľne pohybovať v ich tesnej blízkosti a pozorovať ich správanie. Plavba loďou a pozorovanie statných samcov dospelých šimpanzov. Noc v stanoch v úžasnom prostredí Kamerunu. Mesto BAMENDA, centrum anglofónneho Kamerunu. Nespevnené cesty, špina, hluk a trhovisko v centre mesta s najlepšími ananásmi, aké ste kedy jedli. Vodopády EKON NKAM – miesto natáčania filmu Tarzan s Christopherom Lambertom.

6. deň: 
KUMBO, centrum starého kráľovstva Nso, so stále živými tradíciami. JUJU – impozantné masky duchov. Budeme mať šťastie stretnúť sa s miestnym šamanom? Chcete poznať lásku alebo sa jej zbaviť? Obrad u miestneho šamana a ideme čarovať.

7. deň:
Výlet do kráľovstva OKU, audiencia u miestneho kráľa. Návšteva dielní rezbárov, kde vznikajú masky, posvätné sochy a úbory pre juju. Ochutnávka palmového vína a kukuričného piva.

8.-9. deň: 
Návšteva paláca v kráľovstve BAFUT. Návšteva miestneho trhu. Presun do letoviska LIMBE s plážami s čiernym sopečným pieskom, s divokou flórou a s pohľadmi na Mount Cameroon.

10.–12. deň:
Presun do mesta KUMBA, navštívime jazero BAROMBI MBO, mys a kráter jazera DEBUNSHA. Návrat do Limbe.

Alternatíva: Fakultatívny výlet na najvyššiu horu západnej Afriky Mount Cameroun vysokú 4 080 m n. m. Výstup na doteraz aktívnu sopku prechádza cez všetky vegetačné pásma a posledná etapa s monumentálnym výhľadom uspokojí aj ostrieľaných lezcov. Tu zažijeme pravé africké „odcivilizovanie sa”.

13.-14. deň: 
Po návrate z národného parku v Limbe počkáme na tých, ktorí absolvovali výstup na Mount Cameroun a presunieme sa do Doualy. Posledné momenty Afriky. Nočný let a prílet do Viedne.


Viac k ceste:
Očkovanie
V Kamerune je povinné očkovanie na žltú zimnicu. Očkovací preukaz budú kontrolovať na letisku, bez potvrdenia o očkovaní vás do krajiny nepustia. Odporúčame vám aj očkovanie na hepatitídu. Rovnako budeme brať antimalariká.

Bezpečnostná situácia
Bezpečnostná situácia je v tejto časti Afriky – veľmi dobrá. Ľudia sú tolerantní a srdeční. Samozrejme, budeme sa správať ako pri iných cestách, teda istý stupeň ostražitosti a prirodzený rešpekt je potrebný.

Ubytovanie
Ubytovaní budeme na misii, niekoľkokrát v stanoch a potom v hoteloch strednej kategórie kamerunského typu. Tu musíme odložiť naše európske hodnotenie kvality a čistoty hotelov a akceptovať typ afrického hotela. Cestujeme do miest, ktoré sú len minimálne navštevované európskymi turistami a tomu zodpovedá aj ponúkané ubytovanie.

Trasa zájazdu
Douala – Kribi – Dizangué – Bamenda – Kumbo – Oku – Limbe

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku, skúseného sprievodcu CK a miestneho sprievodcu, ubytovanie na misii a v rôznych typoch hotelov od jednoduchého ubytovania po hotely na miestnej úrovni cca 3* hotelov, prenajatú dopravu s miestnym šoférom, vstupné, výlet loďou po rieke Lobé, výlety podľa programu, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA

Víza a organizačné zabezpečenie (190 €), povinné príplatky, stravu, fakultatívne aktivity, vreckové, vstupné (cca 50 eur)

PRÍPLATKY

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 400 €

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa