Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,40 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,71 TRY
Americký dolar  EUR 1,16 USD

Zobraziť všetky »

Oslo

7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie 7I8SDL06;atrakcie
Destinácia: Nórsko, Oslo
Kód zájazdu: 1105475
Cena od: 635,18 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

14.05.2022 4 dni First Minute 635,18 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový letecký zájazd

Perex:
Vigelandov park, Vikingské múzeum, Kráľovský palác, polárna loď Fram, skokanský mostík Holmenkollen a originálny obraz Výkrik od Edvarda Muncha, to je iba zlomok toho, čo počas tohto obľúbeného city breaku zažijete.


Program:
1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Osla, transfer do hotela. V poobedňajších hodinách začíname objavovať krásy hlavného mesta. Prejdeme sa po pešej zóne Karla Johana a pozrieme si historické budovy - katedrálu, parlament, národné divadlo, knižnicu a na jej konci Kráľovský palác. Ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách sa bližšie oboznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingovia. Navštívime interiér radnice. Prejdeme sa po streche Kráľovskej opery a prezrieme si expozíciu Národnej galérie, kde je aj slávny obraz od Edwarda Muncha – Výkrik. Vo Vigeland parku sa poprechádzame medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Vyvezieme sa k národnej pýche Nórska, k skokanskému mostíku Holmenkollen, dejisku ZOH 1952. Pevnosť Akershus, ktorého súčasťou je chrám s hrobkami nórskych kráľov. Múzeum nórskeho odboja. Fakultatívne večerná plavba po Oslofjorde aj s tradičnou krevetovou nórskou večerou. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Dokonale spoznáme poloostrov múzeí Bygdoy. Zaujíma vás, ako v skutočnosti vyzerali vikingské plavidlá? Vďaka expozíciám Vikingského múzea môžeme obdivovať 1100 rokov staré plavidlá úplne zblízka. Pozrieme si aj polárnu loď FRAM, najsilnejšiu na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Ďalej navštívime múzeum lode Thora Heyerdala Kon-tiki, ktorou  sa preplavil z Peru do Polynézie. Čaká nás ešte návšteva 2. najväčšieho skanzenu v Nórsku a Múzeum nórskeho námorníctva. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Pozrieme si najstarší kamenný kostol v Škandinávii  - Gamle aker kirke, v jeho tesnej blízkosti sa nachádza cintorín, kde sú pochované významné osobnosti Nórska. Odchod na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.Ubytovanie:
3x v hoteli 3*

Stravovanie:
3x raňajky

Poznámka:
Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Oslo – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 150 EUR, p repravu počas pobytu v Osle, vstupy, plavbu po Oslofjorde a cestovné poistenie.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa