Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,49 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 10,22 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Za krásami Kaukazu (Azerbajdžan - Gruzínsko - Arménsko)

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1113914
Cena od: 2 129 €
Príplatky od: 349 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

23.09.2021 17 dní 2 129 € +349 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Baku.

2: BAKU
Prílet do Baku, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Raňajky. Popoludní krátka prehliadka mesta, ktorú zahájite najdrahšou a najkrajšou budovou mesta Haidar Aliyev Center. Prejdete si triedu Nizza a námestia fontán, potom Vás čaká panoramatická prechádzka počas ktorej uvidíte ďalšie pamätihodnosti mesta. V závere dňa sa premiestnite do parku s vyhliadkou odkiaľ sa Vám naskytne panoramatický pohľad na mesto Baku zaliate večerným osvetlením. Večera a nocľah v Baku.

3: BAKU - ATEŠGAH - ,,HORIACA HORA,, YANARDAG - BAKU
Po raňajkách poznávanie starého mesta Baku, ktoré bolo zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 2000. Uvidíte tie najväčšie zaujímavosti - Panenskú veža, Palác širvánšáhov z 15. storočia vrátane dvora zvaného Divan, karavanseraj, mauzóleum múzeum miniatúrnych kníh, múzeum kobercov a ďalšie. Ďalej pokračujete návštevou chrámu večného ohňa Atesgahu. Posledná zastávka bude pri vrchu Yanardag, z ktorého vychádzajú horiacej prúdy zemného plynu a jedná sa tak o celkom unikátny prírodný jav. Návrat do hotela, nocľah v Baku.

4: BAKU - GOBUSTAN - BAKU
Raňajky. Dnes sa vydáte juhozápadne od hlavného mesta Baku do regiónu Gobustan. Gobustánské skalné pamiatky tvoria unikátne skalné kresby a nachádzajú sa v rezervácii Gobustan. Z polopúšte vyčnievajú skaly, ktoré ukrývajú zbierku až šiestich tisíc skalných kresieb starých 4000 rokov. Nachádzajú sa tu aj zvyšky osídlenia a pohrebísk. Po prehliadke skalných pamiatok a v prípade dobrého počasia nastúpite do starých sovietskych vozidiel značky LADA a vydáte sa zhruba na 8 km jazdu k bahenným sopkám. Bahenné sopky dosahujú rozmerov, ktoré nemôže ponúknuť žiadna iná lokalita. Potom návrat späť do Baku, nocľah.

5: BAKU - ŠAMACHI - LAHIC - ŠEKI
Po raňajkách odchod z Baku. Zastávka pri mauzólea súfíského svätca Diri Baby a následne pokračovanie do mestečka Chamakh, ktorému sa tiež prezýva "mesto kobercov. V stredoveku bolo Chamakh dôležitým centrom a hlavným útočiskom Širvanšáhov. Krátka prehliadka mesta s mauzóleom Yeddi Gumbez, alebo ak mauzóleu siedmich kopulí, v ktorom je pochovaná väčšina starých kráľovských vládcov. V prípade priaznivého počasia výjazd do horskej malebnej dedinky Lahic, ktorá sa v stredoveku stala dôležitým remeselným centrom. Dodnes sú miestne výrobky známe po celej krajine a Kaukaze. Príjazd do Šeki, ubytovanie, večera, nocľah.

6: ŠEKI - LAGODEKHI (GRUZÍNSKO) - SIGNAGI
Raňajky. Prehliadka mesta Šeki s návštevou miestneho trhoviska, Chánového paláca z 18. storočia s nádherným exteriérom a interiérom. Mesto je jedným z najstarším miest na Kaukaze staré zhruba 2500 rokov. Odchod k hraniciam s Gruzínskom a prejazd do Signagi, ubytovanie, večera, nocľah.

7: SIGNAGI - CINANDALI - TELAVI - GREMI - ALAVERDI - TBILISI
Po raňajkách krátka prehliadka mesta Signagi a odchod do Tbilisi. Po ceste sa zastavíte pri kláštora Bodbe, v Cinandali navštívite Čavčavadzeho rezidenciu. Prezriete si mesto Telavi a takisto neminiete kráľovskú pevnosť Gremi. Trochu oddychu si doprajete pri tradičnom obede s pohárom kvalitného vína vo vinárskej oblasti Napareuli. Poslednou zastávkou dnešného dňa bude katedrála Alaverdi, ktorá je zachovaná v podobe z 11. storočia. Príjazd do Tbilisi, ubytovanie, nocľah.

8: TBILISI
Raňajky. Dnes preskúmate hlavné mesto Gruzínska - Tbilisi. Navštívite katedrálu Sameba a chrám Metechi, presuniete sa na pevnosť Narikala s panoramatickou vyhliadkou na mesto a následne sa vydáte po pamiatkach starého mesta, počas ktorej uvidíte katedrálu Sioni, okolie sírnych kúpeľov. Popoludní si prejdete triedu Rustaveli, ktorá predstavuje srdce mesta a je tu mnoho vládnych budov, kultúrnych zariadení a obchodov. Navštívite Národné múzeum, kde sa ukrývajú tie najväčšie poklady celej krajiny. Na záver vyjdete lanovkou na horu Mtacminda odkiaľ sa naskytá nádherný pohľad na mesto. Nocľah v Tbilisi.

9: TBILISI - GORI - UPLISCICHE - KUTAISI
Po raňajkách odchod do mesta Gori - rodisko Josifa Stalina. Navštívite Stalinovo múzeum, ktoré mapuje jeho život. V areáli sa nachádza jeho rodný dom a osobný nepriestrelný vagón. Neďaleko mesta si prezriete unikátne jaskynné mesto Uplisciche. Po obede pokračujete cez priesmyk Rikoti, s niekoľkými zastávkami na fotografovanie, do mesta Kutaisi. Večerná prehliadka katedrály Bagrati. Nocľah v Kutaisi.

10: KUTAISI - GUDAURI
Po raňajkách sa vydáte ku kláštoru Gelati, ktorý je jedným z najvýznamnejších kláštorov v Gruzínsku a symbol gruzínskej Zlaté éry. Dnes je objekt zapísaný na list zozname UNESCO. Potom si pozriete prírodný unikát Prométheovú jaskyňu, ktorá bola objavená až v roku 1984 a jedná sa o najväčšiu gruzínsku jaskyňu. Pokračujete do strediska Gudauri (2.153 m n.m.) so zastávkou pri hrade Ananuri zo 16. storočia. Po príchode večera, nocľah v Gudauri.

11: GUDAURI - KAZBEGI - GUDAURI
Po raňajkách odchod cez Krížový priesmyk do mestečka Stepancminda (predtým Kazbegi) odkiaľ vyjdete terénnymi autami ku kostolu Najsvätejšej Trojice, ktorý sa vypína vo výške 2.170 m n.m. V prípade dobrého počasia sa vám naskytne úchvatný výhľad na mohutnú horu Kazbek (5.047 m n.m.). Následne pokračujete k ruských hraniciam cez Darialský priesmyk, urobíte si prechádzku k vodopádom Gveleti. Potom návrat do Gudauri, večera, nocľah.

12: GUDAURI - MCCHETA - TBILISI
Raňajky. Odchod do mesta Mccheta, ktoré kedysi bývalo hlavným mestom, nachádza sa na sútoku riek Aragvi a Mtkvari. Tu si prehliadnete niekoľko pamätihodností napríklad chrám Samtavro, katedrálu Sveticchoveli. Popoludní príjazd do Tbilisi, kde navštívite továreň JSC Sarajishvili na výrobu brandy. Ubytovanie, nocľah v Tbilisi.

13: TBILISI - SADAKHLO - HAGHPAT (ARMÉNSKO) - JAZERO SEVAN - CACHKADZOR
Po raňajkách opustíte Tbilisi a prejdete hranice do Arménska. Následne pokračujete cez hory do Cachkadzoru. Po ceste sa zastavíte pri kláštorov Haghpat a Sanahin, ktoré sú zapísané do zoznamu UNESCO a jedná sa o unikátne majstrovské diela arménskej architektúry 10.-15. storočia. Obed. Ďalšia zastávka bude pri jazere Sevan, kde si prezriete kláštor Sevanavank. Príjazd do horského mestečka Cachkadzoru (1.841 m n.m.), ubytovanie, večera, nocľah.

14: CACHKADZOR - NORAVANK - ARENI - CHOR VIRAP - JEREVAN
Raňajky. Dnes sa vydáte scénickú cestou pôvodnej Hodvábnej cesty. Prejdete priesmykom Selim s pozostatkami Selimovho karavanseráju a zastavíte sa pri kláštornom komplexe Noravank. Následne ochutnáte kvalitné vína vo vinárskom regióne Areni a doprajete si lahodný arménsky obed. Pokračujete ku kláštoru Chor Virap. Po prehliadke odchod do Jerevanu, ubytovanie, nocľah.

15: JEREVAN - ZVARTNOC - EČMIADZIN - JEREVAN
Raňajky. Dopoludňajšia prehliadka hlavného mesta Arménska - Jerevan, ktorému sa tiež prezýva "Ružové mesto". Po obede vyjdete do mesta Vagharšapat (predtým nieslo meno Ečmiadzin), kde navštívite Ečmiadzinskú katedrálu a ruiny katedrály Zvartnoc. Obidve pamätihodnosti boli v roku 2000 zapísané na list zozname UNESCO. Návrat do Jerevanu, tradičná večera, nocľah v Jerevane.

16: JEREVAN - GARNI - GEGHARD - JEREVAN
Po raňajkách odchod do malej dedinky Garni, kde sa zachoval jediný pohanský chrám boha slnka Mitry - klasická helenistická stavba z 1. storočia, severovýchodne od Garni leží kláštor Geghard zo 4. storočia, postavený priamo v skalnej stene rokliny nad riekou Azat. Po obede návrat do Jerevanu, nocľah.

17: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka:
minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Jerevan, Baku – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

15 x ubytovanie v hoteloch kategórie 3*- 4*

po trase 15 x raňajky, 5x obed, 8 x večeru

transfery klimatizovaným autobusom

vstupy do pamiatok

asistenciu partnerskej CK služby

sprievodcu CK počas okruhu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 349,- EUR

fakultatívne výlety

vízum do Azerbajdžanu (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - za poplatok 30,- EUR/osoba)  
bakšišné

cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa