Kontakt

Nitra

+421 915 576 981

Nové Zámky

+421 915 841 605

Vráble

+421 915 841 811

O nás

Viac ako 25-ročná prax v cestovnom ruchu a 20 rokov viac...

GDPR

Najlepšie z Floridy

Destinácia: USA, Florida
Kód zájazdu: 1113962
Cena od: 1 369 €
Príplatky od: 329 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

06.09.2022 9 dní 1 479 € +329 € odlet: Praha letecká
27.09.2022 9 dní First Minute 1 369 € +329 € odlet: Praha letecká
22.10.2022 9 dní First Minute 1 369 € +329 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie 2 hodiny pred odletom a odlet do Miami. Po prílete transfer a nocľah južne od Miami.

2: MIAMI - KEY WEST
Výpravná cesta po úžasnej diaľnici Overseas Highway vedúcej pásom ostrovčekov Keys prepojených viac než 50 mostmi - najdlhší z nich meria 11 km. Keys ponúkajú všetko, čo Američania milujú a turisti obdivujú: fajnové rezidencie, víkendové chatrče, stovky hotelov ukrytých v pobrežnej džungli, rybolov, azúrovo modré more, pláže, jachty a tiež SP John Pennecamp Coral Reef s rozsiahlou kolóniou živých koralov a možnosťami potápania a šnorchlovania. Cesta končí v najjužnejšom bode severoamerického kontinentu v Key West, ktorý delí od kubánskej Havany iba 130 km oceánu. Toto živé miesto s príchuťou Karibiku preslávil uvoľnený spôsob života, skvelá kuchyňa, elektrizujúca atmosféra, a tiež početná enkláva českých novodobých prisťahovalcov. V rámci ceny zájazdu tiež navštívime dom spisovateľa Ernesta Hemingwaya, ktorý tu napísal niekoľko svojich románov vrátane slávneho Starec a more. Nocľah v Key West.

3: NP EVERGLADES - NAPLES
Dnes nás čaká cesta späť na floridskú pevninu a návšteva farmy aligátorov pri Národnom parku Everglades. Do tejto unikátnej prírodnej rezervácie, kde v nepreniknuteľných močiaroch mangrovových hájov, utajených jazierok a plytkých riečok žijú stovky vtáčích druhov, floridskí panteri či kapustniaci, sa potom za divokými aligátormi vydáme na špeciálnom vznášadle. Tiež sa pozrieme na zaujímavý chov aligátorov. Nasleduje cesta pozdĺž hranice rezervácie Everglades a cyprusových hájov do prímorského Naples pri Mexickom zálive. Ubytovanie, voľný program, nocľah v Naples.

4: TAMPA BAY - ST. PETERSBURG
Cez očarujúci most Sunshine Skyway vkĺzneme do floridského letoviska St. Petersburg, kde sa okrem iného nachádza jedinečná zbierka obrazov Salvadora Dalího. Po okružnej jazde Tampou vyrazíme do mesta zábavy malých i veľkých - Orlanda, nocľah.

5: ORLANDO: MESTO ZÁBAVY
Dnes sa môžeme zoznámiť s niektorým zo zábavných parkov - napríklad s Disney World alebo Universal Studios s atrakciami inšpirovanými hollywoodskymi filmami. Dobrou voľbou je i Sea World s delfínmi, tuleňmi a kosatkami v pôsobivých show (vstupy fakultatívne). Nocľah v Orlande.

6: NASA CENTER - MIAMI BEACH
Pri návrate k pobrežiu Atlantiku navštívime (fakultatívne) Kennedyho vesmírne stredisko. Spoznáte základňu kozmického programu NASA, prípadne navštívite unikátnu expozíciu raketoplánu Atlantis, ktorý absolvoval 15 misií do vesmíru. Presun do Miami, nocľah.

7: MIAMI A SOUTH BEACH
Organizovaná prehliadka mesta pláží a slnka s návštevou najznámejších štvrtí Miami, akými sú South Beach so slávnym Art Deco District, Little Havana s odkazom kubánskej emigrácie (v Miami ich žije takmer milión), moderné Coconut Grove či Coral Gables s luxusnými domami vybudovanými v španielskom a talianskom slohu v 20. rokoch minulého storočia, prípadne voľný program na pláži. Nocľah v Miami.

8: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Dopoludnia voľno na pláži. Popoludní nasleduje transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

9: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámky:
Minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb. Zájazd je možné predĺžiť o ľubovoľný počet nocí v Miami.
Plavba Karibikom:
(7 nocí) od 449,- EUR/osoba
Požičanie auta:
od 229,- EUR/auto/týždeň

Zmena programu vyhradená.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

7 x ubytovanie kategórie 3* dopravu autami alebo mikrobusmi

vstupy do národných parkov

služby sprievodcu CK (minimálne 10 osôb)

nánštevu farmy pre chov aligátorov jazdu vznášadlom do močiarov NP Everglades návštevu domu Ernesta Hemingwaya v Key West

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 329,- EUR

fakultatívne vstupy a výlety

stravovanie a prepitné

fakultatívne vstupy a výlety

vstupné vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA.

Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)

cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň