Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,44 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,50 HRK
Turecká lira  EUR 10,35 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »

Portugalsko De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Portugalsko
Kód zájazdu: 1149966
Cena od: 850 €
Príplatky od: 214 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.10.2021 6 dní Last Minute 850 € +214 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:

1. deň:
odlet z Viedne do Lisabonu (s prestupom), prehliadka hlavného mesta začne v Zona de Belém, uvidíte Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO -19. stor.), kde sú pochovaní králi, princovia, spisovatelia a aj známy moreplavec Vasco da Gama. Navštívime vežu Torre de Belém (UNESCO) - súčasť obranného opevnenia mesta Lisabon. Novším monumentom je Padrao dos Descobrimentos, venovaný portugalským objaviteľom na čele s Henrichom Moreplavcom. Nevynecháte ani lietadlo, ktoré prvýkrát preletelo Atlantický oceán z Lisabonu do Rio de Janeiro. Následne sa necháte unášať krásou vnútornej výzdoby Kostola Sv. Hieronyma. Transfer do hotela, večera a nocľah.

2. deň:
raňajky, presun do mestečka Sintra (UNESCO) s jeho prekrásnym palácom Palácio da Pena (UNESCO) - v súčasnosti využívaný vládou na oficiálne štátne záležitosti. Pokračovať budete do stredovekého mestečka Óbidos známeho vďaka opevnenému hradu a tradičnému višňovému likéru Ginjinha. V prímorskom Nazaré nás očarí nádherný výhľad z útesov na Atlantik. Prehliadka gotického kláštora Batalha (UNESCO) zo 14. st. a následne transfer do pútnického mesta Fatima, známeho zjavením Panny Márie. Individuálne voľno, možnosť účasti na večernom náboženskom programe. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

3. deň:
raňajky, na úvod prehliadka areálu Sanktuária vo Fatime a oboch bazilík, presun do mesta Coimbra, kde sa spája študentský život so starovekou dobou. Navštívime svetoznámu Univerzitu Coimbra – a v prípade možnosti aj knižnicu Biblioteca Joanina, kde je 250.000 vzácnych exemplárov. Mesto robia zaujímavým i dve katedrály - Sé Velha (12.stor.) a Sé Nova. Deň ukončíme v meste Aveiro (Portugalské Benátky) plavbou po kanáloch a ochutnávkou tradičného pečiva Ovos Moles. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

4. deň:
raňajky, celodenný výlet na sever do kolísky štátnosti - mesta Guimaraes (tu bola podpísaná nezávislosť Portugalska), pozrieme si historické centrum (UNESCO) a krásny hrad v Guimaraes. Presun do majestátneho mesta Braga s nádhernou Katedrálou a Chrámom Bom Jesus do Monte. Ubytovanie v hoteli v okolí Porta, večera a nocľah.

5.deň:
raňajky, deň je venovaný druhému najväčšiemu portugalskému mestu - Porto. Počas panoramatickej prehliadky centra mesta (UNESCO) uvidíte mestskú radnicu, železničnú stanicu Sao Bento (známa modrými kachličkami s historickými udalosťami mesta). Katedrála Sé do Porto (12.stor.), nádherná zvonica Torre dos Clérigos, barokový Kostol Sv. Františka - jeho celé vnútro je zdobené pravým zlatom. Zážitkom bude plavba loďou medzi 6 mostami po rieke Douro, ktorú zavŕšite návštevou portskej pivnice. Tu sa dozviete o histórii a výrobe vína a na záver bude pripravená ochutnávka dvoch druhov portského vína. Návrat do hotela, večera a nocľah.

6. deň:
raňajky, v závislosti od letových časov individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet z Porta.

Ubytovanie:
5 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli.

Stravovanie:
5 x polpenzia (raňajky a večere bez nápojov).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Lisabon a Porto - Viedeň.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom podľa programu, plavba po rieke Douro, vstup do portskej pivnice s ochutnávkou dvoch druhov vína, ochutnávky Ginjinha a Ovos Moles, vstup do univerzity v Coimbre (vstup do knižnice len v prípade kladnej odpovede zo strany univerzity), prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez ďalších vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os, City tax v Portugalsku 3 €/os./noc.

Priplatky:
za 1/1 izbu 190 €, Balíček vstupov 80 €/ os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa