Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,49 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 10,22 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Azerbajžan - krajina ohňa - poznávací zájazd

Destinácia: Azerbajdžan
Kód zájazdu: 1151964
Cena od: 1 050 €
Príplatky od: 234 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.10.2021 8 dní First Minute 1 050 € +234 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1.-2. deň: popoludní odlet z Viedne, po polnoci prílet do Baku, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Po neskorých raňajkách prehliadka Baku: starobylé centrum mesta Icheri sheher (UNESCO), kde leží očarujúci palácový komplex Shirvanshakhs, symbol mesta Dievčenská veža, Kervansaray a zaujímavé múzeum miniatúrnych kníh. Z parku Upland sa budeme kochať v nádhernej panoráme mesta a dominánt celého zálivu vrátane 3 ikonických mrakodrapov v tvare plameňa Flame Towers. Večera, návrat do hotela, nocľah.

3. deň: raňajky, vydáme sa na západ cez vinársku oblasť Shamakhi kde si pozrieme mešitu Juma (najstaršia v Azerbajdžane i na celom Kaukaze), uvidíme mauzóleum šejka Diri Baba (r. 1402), prejdeme sa po starobylom meste Lahij (známe výrobky z medi). Čaká nás cesta na jednej z najdlhších lanoviek sveta z Gabaly, obdivujúc nádherné kaukazské scenérie, do strediska Tufandag. Ubytovanie v hoteli v Gabale, večera, nocľah.

4. deň: raňajky, dnes sa vydáme na celodenný výlet do okolia Sheki (najstaršie mesto krajiny a obchodné centrum na Hodvábnej ceste, známe špeciálnou halvou). Upúta vás letný palác Shaki Khans (kandidát UNESCO) s nádhernou fasádou zdobenou mozaikami a freskami, interiérovou výzdobou a okennými vitrážami. Pokračujeme do dedinky Kish na prehliadku starobylého chrámu kaukazsko - albánskej cirkvi, ktorého základy položil už v 1.storočí apoštol Eliseus. Na priľahlom pohrebisku uvidíte pod sklenou kupolou zvyšky kostier nezvyčajne vysokých ľudí (2 – 2,2 m) nekaukazskej rasy. Návrat do Gabaly, večera a nocľah.

5. deň: raňajky, transfer autobusom do Baku, ubytovanie v hoteli. Popoludní si urobíme fotografovanie pri Centre Heydara Alijeva, ktoré je vďaka svojmu mimoriadne atraktívnemu modernému dizajnu jedným zo symbolov Baku. Večera a nocľah.

6.deň: raňajky, dnes sa vypravíme pozdĺž Kaspického mora do archeologickej lokality Gobustan, kde sa zachovalo asi 6000 skalných kresieb a rytín, z ktorých väčšina je datovaná do mladšej doby kamennej a doby medenej. Toto unikátne skalné umenie a pamiatky osídlenia v Gobustane sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V prípade priaznivého počasia sa na off-road vozidlách prepravíme k prírodnému fenoménu - „bahenným vulkánom“. Ďalej navštívime „chrám ohňa“ Ateshgah, ktorý bol miestom zoroastriánskych bohoslužieb. Napokon nás čakajú „horiace hory“ - ďalšia prírodná zvláštnosť - miesta kde horí večným plameňom plyn prirodzene unikajúci z hornín. Návrat do hotela, večera a nocľah.

7. deň: raňajky, celodenný výlet na sever krajiny začneme v nádhernej oblasti Guba známej produkciou jabĺk. Ďalej uvidíme zaujímavé skalné útvary Beshbarmag, vodopád Masdargah, kaňon Qudyalchay a v prípade dobrej viditeľnosti aj lietajúce orly nad severným Kaukazom. Cieľom cesty je dedinka Khinalug, ktorá je nielen jedným z najstaršie obývaných regiónov na svete (viac než 5000 rokov), ale aj jednou z európskych najvyššie položených usadlostí (viac než 2350 m n.m.). Budeme stáť v úcte nad skromnými kamennými obydliami tejto malebnej dedinky a v pokore rozjímať nad úchvatnou horskou scenériou tohto regiónu. Návrat autobusom do Baku, večera a nocľah.

8. deň: raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Baku

Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 4* hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:
7 x raňajky a 6 x večere vrátane vody.

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Baku a späť (s prestupom).

Ostatné:
doprava autobusom podľa programu, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
1/1 izba 220 €, vstupné víza do Azerbajdžanu 35 €/os., Bratislava - Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa