Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,40 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,71 TRY
Americký dolar  EUR 1,16 USD

Zobraziť všetky »

Kráľovstvami Škandinávie - Dánsko a Nórsko

/uploads/usr/10872/zajazdy/dansko/cover/evaandrejcova_dansko.jpg Naše prvé kroky vedú na najsevernejší cíp Dánska, pohodlne a rýchlo sa tam dostaneme vďaka šikovným Dánske pláže sú útočiskom domácich, chodia sem na romantické prechádzky alebo piknik na pláži.
foto? Krásna pláž, na ktorej si vychutnáme výhľady na šíre moria. Uhádnete ktoré?
foto?: Eva ANDREJCOVÁ — Začínať budeme v Aalborgu, štvrtom najväčšom mesta v Dánsku a zároveň jednom z najstarších obývaných Komfort na cestách, takto vyzerá hotelová izba v obľúbenej sieti Scandic. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BU V aquaparku v našom hoteli sa poriadne vybláznime. Bývali ste už v hoteli s tobogánom? foto?: Eva AN Z Farupu si spolu odnesieme plno zážitkov, pridáte sa k nám? foto?: Peter DROBA — BUBO Čaká nás poriadna dávka adrenalínu. Nájdete odvahu? foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Odvážite sa na túto obrovskú vodnú dráhu?
foto?: Archív — BUBO Deň plný zábavy bude ťahákom našej cesty. Zábava pre malých, ale aj dospelých. foto?: Eva ANDREJCOVÁ Deti si to tu rýchlo obľúbia a nebudú chcieť odtiaľto odísť. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Celý zábavný park máme ako na dlani. Kto bude najrýchlejší? foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Akonáhle sa dostaneme do aquaparku, už nás nikto nedostane z vody. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Náš sprievodca Peťo naučí vaše deti hrať mini-golf. 
foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Na našej ceste sa zavítame v centre žralokov Kattegat v Grena. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Pri lovení krabov v Kattegate si užijeme kopec zábavy a čo to sa aj naučíme. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — Pri lovení krabov, sa nám podarilo vyloviť aj takúto hviezdicu. No samozrejme skončila pekne späť v Návšteva rozprávkového Dánska sa nezaobíde bez všakovakých morských tvorov. Vzdelávanie vašich detí Pestrofarebné ryby budú pútať náš zrak pri prehliadke podmorského sveta. foto?: Peter DROBA — BUBO V žraločom centre je pre nás zážitkom kŕmenie tuleňov, hladkanie rají a lovenie krabov. foto?: Eva A Zootopia v Givskude vás na chvíľu prenesie na ozajstné safari, k niektorým zvieratám sa dostaneme až Naše dobrodružstvo v Jurskom svete sa začalo asi 170 miliónov rokov dozadu, v období kedy vládli sve y sme počas našej prechádzky videli niekoľko druhov dinosaurov, majestátneho obra Diplodoka, na past Zahráme sa aj na mladých archeológov. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Slony patria k najväčším suchozemským cicavcom. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Uvidíme tu aj zvieratá, ktoré by ste tu nečakali. Aha ťava dvojhrbá! foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Odpočinok v tejto krásnej ZOO nájdeme my a aj tieto krásne gorily. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Já tak rád trsám, trsám. Ty tak rád trsáš, trsáš.
foto?: Peter DROBA — BUBO Ak za vami beží lev, musíte iba dúfať, že chytíte druhý dych. foto?: Peter DROBA — BUBO Farebné domy a všadeprítomné bicykle. Vitajte v Dánsku. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Dánske Odense je známe ako rodisko rozprávkového Andersena. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Atmosféru mesta Odense dopĺňa typická dánska architektúra. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Príjemné parky plné zelene dotvárajú celkovú atmosféru totho mestečka. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Kde nájdete najviac kociek lega na svete? Predsa v Legolande. Vstupujeme do LEGO sveta.
foto?: Archí Rozhodne vás uchváti svet miniatúr vytvorených z lega, vďaka ktorým precestujeme celý svet. foto?: P Tématické horské dráhy, okrem kráľovstva pirátov sa ocitneme aj medzi Vikingami, a nesmie chýbať ani Detský vláčik nás prevedie z rozprávky do rozprávky. Nasadnite na neho spolu s nami. foto?: Peter DR Zastavíme sa aj na kus reči s Hansom Christianom Andresenom. foto?: Peter DROBA — BUBO Svet lega tu budete vnímať z rôznej perspektívy a užijete si tu kopec zábavy. foto?: Archív — BUBO Rozhodne vás uchváti svet miniatúr vytvorených z lega, vďaka ktorým precestujeme celý svet. foto?: P Z lega si tu môžete vyskladať celú vašu rodinku. foto?: Peter DROBA — BUBO Z legolandu, samozrejme, nikto neodíde s prázdnymi rukami, neexistuje predsa ikonickejší suvenír ako Niektoré miesta nám prinesú príjemné zimomriavky a z nás sa stanú polárnici. foto?: Archív — BUBO Zavítame aj do sveta stratenej Atlantídy. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Z lega tu je postavené hádam všetko. Svet lega vás uchváti. foto?: Peter DROBA — BUBO Počas celdenného behania po Legolande určite vyhladnete. foto?: Peter DROBA — BUBO Prejdeme spoločne viacero známych mostov, medzi ne patrí aj most ponad Veľký Belt, ktorý ponúka krás Deti si na chíľu oddýchnu pri najstaršej dánskej fontáne na námestí Gammeltorv. foto?: Eva ANDREJCOV Farebné domčeky Nyhavnu na brehu kanála patria k najpríjemnejším miestam celého mesta. foto?: Eva AN Či už so zapadajúcim slnkom alebo bez neho, Nyhavn má stále svoje čaro.  Nájdete tu mnoho príjemných V pohode pri vode. Toto je Kodaň a dánska pohodička v plnej paráde. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Budova kodanskej opery je klenotom modernej architektúry. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — BUBO Najznámejší symbol hlavného mesta Dánskej monarchie a náš rozprávkový záver. foto?: Eva ANDREJCOVÁ — Rozlúčka z rozprávkovým Dánskom a nás čaká krajina fjordov a najkrajšia príroda sveta v Nórsku. foto Oslavy sedemnásteho mája v Oslo.
foto: Jozef ZELIZŇÁK – BUBO Nóri svoju krajinu milujú a po tom, čo sme ju spoznali, už aj my.
foto: Jozef ZELIZŇÁK – BUBO Karl Johans gate v Oslo.
foto: archív BUBO V Národnom divadle tvorili velikáni ako Henrik Ibsen či Bjornstjerne Bjornson.
foto: archív BUBO Budova Nórskeho parlamentu.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Pevnosť Akershus chránila Oslo 600 rokov.
foto: archív BUBO V Oslo nájdete hneď niekolko vynikajúcich reštaurácií.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Najkrajšia moderná opera na svete, Oslo.
foto: archív BUBO Interiér po vstupe do Opery.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Západ slnka z opery v Oslo.
foto: Mirka ZELIZŇÁKOVÁ – BUBO Odporúčame navštíviť aj múzeá na polostrove Bygdoy.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Vigelandov park v Oslo.
foto: archív BUBO Tu nájdeme súborné dielo najznámejšieho nórskeho sochára Gustava Vigelanda, ktorý vyobrazoval človek Angry boy je jednou z najznámejších sôch v parku.
foto: archív BUBO Jeho dielo je vskutku fascinujúce.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Lillehammer a jedinečný výhľad zo skokanských mostíkov, kde si povieme všetko o najkrajšej zimnej ol Bystrina Gudbrandsjuvet. foto: archív BUBO Moderné vyhliadky nad Cestou trolov.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Z jej serpentín sa vám zatočí hlava. Nemusíte sa však báť. Naši vodiči sú špičkoví.
foto: Zuzana HÁB Nórske jahody vám budú chutiť. Počas dlhých letných dní dozrievajú do dokonalosti.
foto: archív BUBO Zastaneme na tých najkrajších vyhliadkach. foto: archív BUBO Počas plavby sa priblížime aj vodopádom, stekajúcim do Geirangerfjordu. Najznámejším z nich je vodop Nezabudnuteľná plavba po fjorde Geiranger a tie najkrajšie a najznámejšie výhľady z Geirangerskej ce Krásne ľadovcové jazero Djupvatnet. Občas sa guľujeme aj v júli. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Nórskeho lososa pozná každý. Modré ľadovcové jazero Oldevatten.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Nenáročná turistika v krásnej prírode ku splazu ľadovca Briksdalsbreen.
foto: archív BUBO Občas vo vode plávajú aj ľadové úlomky. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Náš BUBO autobus pod splazom Ľadovca Boyabreen.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ Kannesteinen na ostrove Maloy.
foto: archív BUBO Pláže, aké by ste tu na severe nečakali.
foto: archív BUBO Okúpete sa?
foto: Robert TARABA – BUBO Čipkované drevené mestečko Laerdalsoyri.
foto: archív BUBO Vitajte v Bergene. Naša cesta Nórskom sa začína. foto: archív – BUBO Prejdeme aj najdlhším cestným tunelom na svete.
foto: archív BUBO Jazda železnicou Flamsbana je považovaná za jednu z najkrajších a najscénickejších. 
foto: archív BU Železnica nás vyvezie z Flamu do dediny Myrdal a na trati prekonáme rozdiel vyše 800 výškových metro Malá ochutnávka veľkého Nórska. Občas si treba dopriať tradične nórske vafle s kozím syrom! Vyberáme kvalitné zážitkové hotely.
foto: archív BUBO Najnznámejší pohľad na najnórskejšie mesto.
foto: Mirka ZELIZŇÁKOVÁ – BUBO V časti Bryggen si porozprávame to najzaujímavejšie o Hanze. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Čarovná drevená architektúra najnórskejšieho mesta v Nórsku. foto: archív BUBO Losos, los, sob alebo veľryba? Počas našej cesty ochutnáme to najlepšie z nórskej kuchyne.
foto: arc Na bergenskej tržnici s rybami je výber veľký.
foto: archív BUBO Chutné mäso z klepiet kráľovského kraba.
foto: archív BUBO Na mesto sa pozrieme aj zhora. Na horu Floien nás vyvezie vláčik.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1193036
Cena od: 3 014 €
Príplatky od: 266 €
Doprava: letecká
Termín: 06.08.2022 13/12 dní/nocí
Obchodník: 35824859
Kód termínu: 62829939

« Späť na výber termínu a popis zájazdu
Poznávacie zájazdy
Pre rodiny s deťmi
Skagen Typ ubytovania:
Dánsko, Severné Jutsko, Skagen
Oslo
Nórsko, Oslo
Lillehammer
Nórsko, Innlandet, Lillehammer
Letisko:    
Strava:    
Pre zobrazenie komplexného cenníka vyberte zodpovedajúci typ ubytovania.
Cena celkom: N/A

Obsiahnuté údaje sú výlučne informatívne.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa