Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,40 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,71 TRY
Americký dolar  EUR 1,16 USD

Zobraziť všetky »

Nórsko za polárny kruh

7I8SDL04;atrakcie 7I8SDL04;priroda 7I8SDL04;priroda 7I8SDL04;ostatne 7I8SDL04; 7I8SDL04;ostatne 7I8SDL04;priroda 7I8SDL04;atrakcie
Destinácia: Nórsko
Kód zájazdu: 1193230
Cena od: 2 637,18 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

12.07.2022 11 dní First Minute 2 637,18 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
11-dňový letecký zájazd

Perex:
Súostrovie Lofot a Vesterálov patrí k najväčším turistickým lákadlám severného Nórska. Vyjdeme za polnočným Slnkom, najväčším morským prúdom na svete, horskou krajinou ďaleko za polárnym kruhom a tiež dávnou vikingskou históriou. Budeme putovať stále na sever, veď aj Norway v preklade znamená cesta na sever. 

Program:

1. deň:
Transfer z Bratislavy do Viedne. Odlet do Osla. Ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách odlet do Bodo, návšteva Nórskeho múzea letectva. Presun do mestečka Kjerringoy so zastávkou pri panskom sídle Lop. Podvečerná prehliadka mesta Bodo. Ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Krátka zastávka v meste ružového mramoru Fauske, prekročenie Polárnej kružnice s možnosťou kúpy certifikátu, návšteva najkrajšej nórskej jaskyne Gronligrotta, túra k splazu ľadovca Svartisen. Ubytovanie v Mo i Rana.

4. deň:
Po raňajkách prehliadka mesta. Nádhernou panoramatickou pobrežnou cestou sa vraciame späť do Bodo. Zastavíme sa pri najsilnejšom morskom prúdení na svete Saltstraumen. Ubytovanie v Bodo.

5. deň:
Raňajky. Presun trajektom  na Lofoty. Hneď po vylodení pochopíme, prečo toto súostrovie patrí k najobľúbenejším miestam v Nórsku.  Očaria nás zubaté a strmé hory, ktoré prudko stúpajú od morskej hladiny, v ktorej sa s pýchou odrážajú. Čaká na nás panenská krajina, pôvabné rybárske dedinky. Práve rybolov je hlavným zdrojom obživy domáceho obyvateľstva, ktoré tu má tradíciu takmer od nepamäti. Zavítame do najjužnejšieho mesta tohto súostrovia, do mesta s najkratším názvo na svete A. Urobíme si prehliadku fotogenického mestečka Reine. Presun na ubytovanie.

6. deň:
Po raňajkách nás čaká celodenný program na súostroví Lofoty. Návšteva skanzenu. Privíta nás romanticky situovaná dedinka Kabelvag, ktorá je považovaná za jedno z najstarších rybárskych miest na Lofotách. Drevené domčeky kopírujú breh úzkej zátoky. Fakultatívne plavba v najvýchodnejšom fjorde Lofot - Trollfjorde. Je iba 2 km dlhý a 100 m široký. Počas plavby sa ocitneme medzi impozantnými strmými horami s nadmorskou výškou od 600 do 1100 metrov. Určite jedným z nezabudnuteľných zážitkov sú obratné manévre lode na úzkych miestach medzi horami. Večer si nenecháme ujsť pozorovanie polnočného slnka, ktoré dodáva slnku magické svetlo. Odchod na ubytovanie.  

7. deň:
Raňajky. Presun na súostrovie Vesterály. Po obidvoch stranách cesty kľukatiacej sa pôvabnou krajinou Lofot aj Vestrál, budeme míňať stĺpy na sušenie rýb. Hinnaya, Andaya, Langaya a Hadselůya sú najväčšie ostrovy Vestrál, ktoré odjakživa boli významným strategickým bodom – od dôb Vikingov až po obdobie studenej vojny. V tejto kľudnej krajine ako vystrihnutej z obrazu žije iba 32 tisíc obyvateľov. Návšteva hlavného mesta Sortland, ktorému sa hovorí aj modré mesto. Presun do najsevernejšieho cípu ostrova Andůya, do mestečka Andenes. Už v roku 1859 tu námorníkom cestu ukazoval 40 metrov vysoký maják. Bolo to v časoch, keď toto ospalé mestečko bolo jedným z najväčších prístavov v Nórsku. Fakultatívne návšteva veľrybieho safari v Andenes (pre klientov s vopred objednanou službou). Vyplávame na otvorené more, aby sme vzhliadli týchto krásavcov. Ubytovanie v Andenes.

8. deň:
Po raňajkách presun trajektom na ostrov Senja do hlavného mesta Arktídy – Tromso, s prívlastkami „najsevernejšie“ (katedrála, pivovar, univerzita). Autokarová prehliadka ostrova Senja úchvatnými panoramatickými výhľadmi na okolie. Ubytovanie.

9. deň:
Raňajky. Vyrážame smer Nordkapp. Cieľom je najsevernejší bod Európy, kde si môžeme zakúpiť aj certifikát o prekročení tejto hranice. Navštívime najsevernejšie mesto našej planéty Hammerfest. Presunieme sa ku skalnému útvaru Kirkeporten. Ubytovanie v Honningsvag.  

10. deň:
Po raňajkách presun do Alty. Prehliadka mesta. Ubytovanie.

11. deň:
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Budapešti. Transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
10x v hoteli 3*

Stravovanie:
10x raňajky


Doprava:
Letecká

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Oslo/Alta – Budapešť, servisné poplatky, transfer Bratislava – letisko - Bratislava, autokar počas pobytu, 10x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, trajekty podľa potreby (okrem plavby po Trollfjorde), vstupné na Nordkapp, vnútroštátny prelet Oslo - Bodo, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 580 EUR, za fakultatívny výlet na veľrybie safari 120 EUR, vstupy, cestovné poistenie, plavbu po Trollfjorde, veľrybie safari.

Poznámka:
Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa