Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,40 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 10,71 TRY
Americký dolar  EUR 1,16 USD

Zobraziť všetky »

Nórsko v krajine trollov

7I8SDL01;priroda 7I8SDL01;ostatne 7I8SDL01;ostatne 7I8SDL01;ostatne 7I8SDL01;priroda 7I8SDL01;atrakcie 7I8SDL01; 7I8SDL01;atrakcie
Destinácia: Nórsko
Kód zájazdu: 1193231
Cena od: 2 000,18 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

31.05.2022 8 dní First Minute 2 000,18 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
„Famóznosť konca kraja"" - aj tak sa dá nazvať dojem, ktorý vzbudzuje táto rozľahlá krajina. Pohltí nás tunajšia nedotknutá príroda, pamiatky a miestna kultúra natoľko odlišná od tej našej. Slnko v noci? Nič prekvapujúce v letnom období. Neváhajte s nami objaviť nové, pre našinca nevšedné veci, ktoré Nórsko ponúka.

Program:

1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, odlet do Osla. Po prílete nás čaká krátka autobusová prehliadka najdôležitejších pamiatok mesta, ktoré je obklopené početnými ostrovmi a lesnatými kopcami. Ubytovanie a večera. 

2. deň:
Po raňajkách sa bližšie oboznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingovia. Prejdeme sa po pešej zóne a pozrieme si historické budovy – katedrálu, parlament, národné divadlo, knižnicu a na jej konci Kráľovský palác. Vo Vigeland parku sa poprechádzame medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Ďalej smerujeme na polostrov múzeí Bygdoy. Vďaka expozíciám Vikingského múzea si prezrieme 1100 rokov staré plavidlá úplne zblízka. Na ostrove si možno pozrieť aj polárnu loď FRAM, najsilnejšiu na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Pred odchodom na ubytovanie si vychutnáme atmosféru mesta pri Oslofjorde, večera.

3. deň:
Raňajky. Naše putovanie začíname naprieč krajinou. Prvú zastávku si urobíme v meste Gjovik pri najväčšom nórskom jazere Mjosa. Pozornosť tu púta svetový unikát – hokejová hala Fjellhallen, považovaná za najväčšiu civilnú stavbu na svete. Je vytesaná do skaly a v r. 1994 v nej prebiehali hokejové zápasy zimných olympijských hier. V olympijskom meste Lillehamer (ZOH 1994) si nenecháme ujsť olympijský areál, skokanské mostíky a najväčší nórsky skanzen Maihaugen (nájdeme tu vyše 185 stavieb). Ubytovanie v okolí a večera. 

4. deň:
Raňajky. Pokračujeme cez rozsiahle údolie Gudbrandsdalen, až sa cez mestečko Dombas dostaneme do údolia Romsdal. Pozdĺž divokej rieky Rauma to už nie je ďaleko k najväčšej kolmej stene Európy – Trollveggen (Trolia stena), ktorá na niektorých miestach dosahuje výšku až 1100 m. Vychutnáme si jazdu po slávnej Veľkej ceste trollov (Trollstigen) stúpaním po 11 serpentínach. Na vrchole si z vyhliadky ešte raz pozrieme všetky zákruty, okolitú prírodu a vodopád. Zlatou cestou severu sa dostaneme až k fjordu Geiranger (UNESCO), ktorý je údajne jeden z najkrajších v krajine. Či je to naozaj tak, posúdite sami počas plavby trajektom cez celý fjord. Uchváti nás nielen okolitá príroda, ale aj vodopády s názvom Sedem sestier. Ubytovanie a večera. 

5. deň:
Raňajky. Ak sme ešte dostatočne nezasýtili všetky zmysly, určite sa to stane pri výhľade z vrchu Dalsnibba (1476 m n.m.), z ktorého sa s Geiranger fjordom rozlúčime. Čaká nás ešte Jostedalsbreen – najväčší ľadovec európskej pevniny (prehliadka časti národného parku spolu s Múzeom ľadovca). Je potrebné si ho vychutnať skôr, ako sa úplne stratí, keďže podľa posledných meraní sa jeho hrúbka zmenšuje. Presun smerom k Sognefjorden – ubytovanie v okolí a večera. 

6. deň:
Raňajky. Dnes sa budeme venovať najväčšiemu a najhlbšiemu nórskemu fjordu - Sognefjorden. V jeho okolí navštívime tie najzaujímavejšie miesta. Začneme prehliadkou jedného z najstarších drevených kostolíkov Nórska - Borgund. Prehliadka lososej farmy nás čaká v mestečku Lardal. Pri troche šťastia uvidíme lososy vyskakovať priamo z tunajšieho vodopádu, čo je v lete veľká turistická atrakcia. Cez najdlhší cestný tunel na svete (24,5 km) sa presunieme k ďalšiemu bodu nášho programu. Približne hodinu a pol trvajúca cesta železnicou Flamsbana, to je cesta cez príkre svahy pomedzi takmer dokonalú nórsku prírodu. Kopce, vodopády, skalnaté útesy sú takmer na dosah ruky. Ešte stihneme plavbu po Naeroyfjorde – najužšom fjorde v Nórsku. Ubytovanie v okolí a večera. 

7. deň:
Raňajky. Vyberieme sa do magického Bergenu (UNESCO). Budeme obdivovať hanzovné domy historickej časti Bryggen. Z ostatných pamiatok treba spomenúť opevnenú historickú časť Bergenhus, katedrálu z 12. storočia či početné múzeá. Na svoje si prídu aj milovníci výhodných nákupov. Možnosť výletu pozemnou lanovkou na horu Floyen vo výške 320 m n.m., odkiaľ sa naskytá výhľad na mesto obklopené mnohými ostrovmi. Ubytovanie, večera a vychutnanie si večernej prechádzky mestom. 

8. deň:
Raňajky, individuálne voľno, transfer na letisko pri Bergene a odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
7x v hoteli 3*

Stravovanie:
7x polpenzia


Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Oslo a Bergen – Viedeň (s prestupom), servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, autokar počas pobytu, 7x  ubytovanie v hoteli 3* s polpenziou, plavbu po fjorde Geiranger, plavbu po fjorde Naeroyfjord, lístok na železnicu Flamsbana, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 375 EUR, vstupy, cestovné poistenie. 

Poznámka:
Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa