Kontakt

Nitra

+421 915 576 981

Nové Zámky

+421 915 841 605

Vráble

+421 915 841 811

O nás

Viac ako 25-ročná prax v cestovnom ruchu a 20 rokov viac...

Na stiahnutie

Velká cesta jižní Koreou

KOREA KOREA KOREA KOREA KOREA KOREA
Destinácia: Južná Kórea
Kód zájazdu: 1218100
Cena od: 3 000 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

18.09.2022 10 dní First Minute 3 000 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Okruh:
Soul • Kórejská demilitarizovaná zóna • Andong • Gyeongju • Busan • ostrov Jeju • ostrov Udo • Incheon

1. DEŇ

Odlet z Prahy (možnosť letu s prestupom) do Soulu.


2. DEŇ

Prílet do Soulu , transfer do hotela letiskovým busom. V prípade ranného príletu návšteva štvrte Insadong a chrámu Jogyesa (doprava metrom). Večera na privítanie - bulgogi (kórejské hovädzie barbecue).


3. DEŇ

Výlet na sever k najstráženejším hraniciam sveta, Kórejskej demilitarizovanej zóne , zriadenej v roku 1953 po Kórejskej vojne. Uvidíme Most slobody, 3. tunel invázie, z observatória Dora uvidíme na území Severnej Kórey propagandistickú dedinu Kijong-dong so 160 m vysokým vlajkovým stožiarom. Obed počas výletu. Nasleduje prechádzka po hlavnom meste – návšteva impozantného námestia Gwanghwamoon, odkiaľ je vstup do paláca Gyeongbokkung, vládnuceho centra slávnej dynastie Joseon (1392-1910). Potom sa vydáte pozdĺž Blue House, sídla prezidenta. V neďalekom múzeu Sarangchae sa dozvieme viac o súčasných aj predchádzajúcich obyvateľoch Blue House. Návrat do hotela metrom.


4. DEŇ

Odchod smerom na juhovýchod, pri meste Andong návšteva malebnej kórejskej dediny Hahoe , kde sú stále zachované stáročné tradície ovplyvnené výučbou Konfucia. Obyvatelia žijú rovnako ako ich predkovia, v jednoduchých domoch pre prostých farmárov aj bohato zdobených aristokratických stavbách. Nocľah v Gyeongju . Počas dňa prejazd cca 380 km.


5. DEŇ

Prehliadka mesta Gyeongju a jeho okolia. Bývalé hlavné mesto, kultúrne centrum, historický areál mesta na zozname UNESCO. Jaskyňu Seogguram Grotto objavil poštár ukrývajúci sa pred dažďom. Vnútri vybudovanej jaskyne našiel úžasnú sochu Budhu postavenú v období dynastie Shilla. Návšteva kráľovského kláštora Bulgugsa , jedného z historicky najvýznamnejších miest Kórei. Návšteva keramickej dielne, kde vyrába svetovo preslávenú keramiku rovnakým spôsobom ako počas Shilla dynastie. V Národnom múzeu bude možné znova prežiť bohatú a vyspelú kultúru tejto zlatej éry a prezrieť si množstvo archeologických nálezov. Návrat na nocľah.


6. DEŇ

Prejazd do Busanu so zastávkou v chráme Haeinsa v južnej časti kórejského polostrova. V izolovanej, hornatej oblasti chrám ako zázrakom prežil vojnu, a tak môžeme obdivovať 800 rokov staré drevené tabuľky Tripitaka Koreanan, najkompletnejšiu budhistickú prácu tých čias, svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Nocľah v hoteli v Busane.


7. DEŇ

Prehliadka 2. najväčšieho mesta v Kórei, prímorského mesta Busan (doprava metrom) – návšteva rybieho trhu Jakalchi, jedného z najväčších svojho druhu. Môžete tu ochutnať známe kórejské sashimi. Na vedľajšom trhu Kukjae môžete nakúpiť suveníry, sklo či oblečenie. V pešom dosahu je Busan Tower a novopostavený obchodný dom Lotte. Návrat na nocľah.


8. DEŇ

Prelet (50 min.) na sopečný ostrov vo Východočínskom mori - ostrov Jeju . Po prílete a stretnutí sa s miestnym sprievodcom návšteva lode Hamel, ktorá rozpráva príbeh prvého Európana v Kórei, holandského námorníka menom Hamel (1653). Po stroskotaní lode bol vyplavený na pobreží ostrova, kde bol 13 rokov držaný v zajatí, než utiekol do Japonska. Po návrate do Holandska napísal knihu o svojich dobrodružstvách v Kórei, prvú zahraničnú publikáciu o tejto tajomnej krajine. Pôsobivé lávové pobrežie Jusangjeoli nám ukáže, aká búrlivá sopečná činnosť tu v minulosti prebiehala. Užijeme si vodopády Cheonjeyeon a impozantný chrám Yakcheonsa. Nocľah.


9. DEŇ

Výlet na ostrov Udo . Pravidelná lodná doprava trvá cca 20 minút (v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok môže byť výlet zrušený). Ostrov je unikátny svojim obyvateľstvom. V tejto malej komunite sú ženy hlavným zdrojom príjmov. Ženy sa potápia a lovia morských ježkov, ryby, morské riasy či chobotnice. Táto starodávna profesia už nie je obľúbená medzi mladou generáciou, priemerný vek týchto silných žien je 75 rokov. Budeme svedkami ich práce na mori. Pešo alebo na bicykli môžeme preskúmať nádherný ostrov. Navštívime malé múzeum venované týmto statočným ženám mora. Nakoniec si vychutnáme úžasný výhľad na ostrov Jeju z vrcholku krátera Ilchulbong. Návrat na nocľah.


10. DEŇ

Dopoludnia si užijeme pláž ostrova Jeju , neďaleko hotela môžeme prechádzkou navštíviť blízke rybárske dedinky. Popoludní prelet miestnym letom do Soulu , návšteva obchodného domu Cheongha pre posledné nákupy. Ubytovanie v hoteli v meste Incheon ležiacom neďaleko medzinárodného letiska vybudovaného na umelom ostrove. Nocľah.


11. DEŇ

Podľa letového poriadku individuálne voľno, transfer na letisko a odlet do Prahy (možnosť prestupu).


12. DEŇ

Prílet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV :16

CENA ZAHŔŇA: leteckú prepravu Praha-Soul-Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letiska-hotel-letisko, dopravu autokarom podľa programu, prelet Busan-Jeju, Jeju-Incheon výlety a vstupy podľa programu, 9 nocí v 2lôžkovej izbe v hoteloch ***/****, 9 x raňajky, 1x večera, služby česky hovoriaceho sprievodcu, služby miestneho sprievodcu 2.-9. deň

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 560 EUR)

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie , sprepitné (cca 50 USD/ osoba)

ZĽAVY: 1-2 deti 2-12 v sprievode 2 dospelých osôb cca 128 EUR