Kontakt

Nitra

+421 915 576 981

Nové Zámky

+421 915 841 605

Vráble

+421 915 841 811

O nás

Viac ako 25-ročná prax v cestovnom ruchu a 20 rokov viac...

Na stiahnutie

Peruánská odyssea

Machu Picchu Lima Lima Arcibiskupský palác Islas Ballestas Islas Ballestas obrazce Nazca Arequipa Vulkán Misti Arequipa klášter Santa Catalina kaňón Colca Cuzco Ollantaytambo Pisac Posvátné údolí
Destinácia: Peru
Kód zájazdu: 1228052
Cena od: 2 820 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

16.10.2022 13 dní First Minute 2 820 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Popis okruhu

1.DEŇ
odlet z Prahy do Limy - hlavného mesta Peru. Transfer do hotela.

2.DEŇ
prehliadka historického centra Limy (námestie Plaza Mayor s prezidentským a arcibiskupským palácom, katedrála, kláštor San Francisco s katakombami, koloniálne balkóny paláca Torre Tagle), popoludní návšteva svetoznámeho Múzea zlata (Museo de Oro), ktoré disponuje cennými zbierkami Predkolu. Počas tejto prehliadky sa trochu bližšie zoznámime s dejinami Peru, s dávnymi kultúrami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wari, Lambayeque, Chimu alebo Inka. Potom odchod pozdĺž pobrežia Pacifiku až do mesta Chincha. Ubytovanie a nocľah.

3.DEŇ
Ráno vyhliadková plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovom Islas Ballestas s kolóniami uškatcov, tuleňov, tučniakov, terejov, kormoránov, pelikánov a ďalších tisícov morských vtákov. Potom presun od pobrežia Paracas do úrodnej zelenajúcej sa oázy Ica , návšteva lagúny Huacachina uprostred púštnych piesočných dún. Popoludní absolvujeme (fakultatívne) nevšedný zážitok pri lete malým lietadlom nad viac ako 32 gigantickými kresbami (najčastejšie zvieracích postáv) tajomnej kultúry Nazca .

4.DEŇ
Ráno návšteva viac ako 1500 rokov starého akvaduktu Cantalloc , ktorý privádza pod zemou vodu z hôr a ktorý je dodnes funkčný. Potom prejazd púštnou krajinou pozdĺž pobrežia a potom medzi horami do „bieleho mesta“ Arequipa položenom pod 5822 m vysokou spiacou sopkou El Misti.

5. DEŇ
Arequipa (2.350 m), návšteva kláštorného komplexu plného kontrastujúcich farieb (Santa Catalina), námestie s katedrálou a bohatými koloniálnymi domami, pôvabné predmestia s úzkymi uličkami (San Lazaro a Yanahuara), ochutnávka miestnej kuchyne.

6.DEŇ
Prejazd cez náhornú planinu so stádami lam, alpak a vikuňou, sedlo Patapampa (4.900 m) až do mestečka Chivay . Práve tu začína kaňon Colca , v okolí ktorého sa rozprestierajú starodávne terasovité políčka dodnes ešte obrábané indiánmi Collahuas a Cabanas. Na konci dňa nás ešte čaká príjemná relaxácia v termálnych prameňoch La Calera.

7.DEŇ
skoro ráno odchod k jednému z najhlbších kaňonov sveta - Colca , pozorovanie lietajúcich kondorov na pozadí zasnežených Kordiller. Malebným údolím cez indiánske dedinky Maca a Yanque späť do Chivay, potom presun do Puna k najvyššie položenému splavnému jazeru na svete (3.800 m), bájnemu jazeru Titicaca .

8. DEŇ
Celodenný pobyt na jazere Titicaca , ráno plavba loďou za indiánmi kmeňa Aymara na plávajúce ostrovy Uros vytvorené z tŕstia zvaného totora. Možnosť plavby na rákosovom člne. Potom pokračovanie v plavbe na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, ktorá si stále drží svoje tradície. Ich tkané predmety patria medzi najkrajšie a najkvalitnejšie na svete a pre ich zachovanie bol ostrov zapísaný na zoznam UNESCO. Prechádzka po ostrove s nádhernými výhľadmi na zasnežené Kráľovské Kordillery na bolivíjskej strane jazera. Návrat do Puna.

9.DEŇ
Prejazd do Cuzca , z časti pozdĺž rieky Vilcanota medzi dvoma Kordillerami, cez priesmyk La Raya (4.335 m). Cestou si prezrieme zvyšky inkského chrámu a centrálnych sýpok v Raqchi a indiánsku dedinku Andahuaylillas , kde navštívime krásne maľovaný kostolíček zo 17.storočia, často prezývaný ako Sixtínska kaplnka Južnej Ameriky. Ubytovanie v hoteli v blízkosti hlavného námestia.

10.DEŇ
Cuzco, prehliadka najkrajšieho mesta Peru , bývalého hlavného mesta ríše Inkov. Obdivovať tu budeme najmä bohato zdobené koloniálne domy a kostoly s kamennými stenami okolo námestia Plaza de Armas, komplex Koricancha – kedysi pokrytý ťažkými plátmi zlata, spletitej uličky a trhoviska. Ďalej návšteva kamennej svätyne Qenqo a mohutnej pevnosti Sacsayhuaman, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto.

11.DEŇ
Pobyt v Posvätnom údolí Inkov . Vysoko nad riekou Urubamba pod majestátnymi Andami sa rozkladajú dve mohutné citadely Ollantaytambo a Pisac . Okrem nich navštívime aj pestrofarebný indiánsky trh, kde bude možnosť nakúpiť suveníry alebo tradičné remeselné výrobky.

12.DEŇ
Machu Picchu, najznámejšie archeologické miesto Južnej Ameriky . Za sprievodu miestneho sprievodcu sa dozvieme viac o tomto po stáročia v džungli ukrytom sídle. Zdatnejší môžu vyšplhať na vrchol Huayna Picchu (fakultatívne), odkiaľ sa ponúka nezabudnuteľný pohľad na obrovské rozvaliny tohto záhadného mesta Inkov. Návrat autobusom do Machu Picchu Pueblo a ďalej vlakom pozdĺž rieky Urubamba späť do Ollantaytambo a následne autobusom do Cuzca.

13. DEŇ
Cuzco, ráno individuálne voľno, transfer na letisko a odlet z Cuzca do Limy a ďalej pokračovanie do Prahy.

14.DEŇ
prílet do Prahy

Cena zahrnuje                              
leteckú prepravu Praha - Lima - Praha vr. letiskových táx a poplatkov
prelet Cuzco – Lima vr. letiskových táx a poplatkov, dopravu autobusom, vlak Ollantaytambo – Machu Picchu a späť
vstupné na Machu Picchu, výlet loďou na ostrovy Ballestas
transfery
12x ubytovanie s raňajkami v ***hoteloch
vstupy podľa programu,
služby slovenského sprievodcu
služby miestnych sprievodcov podľa potreby

Cena nezahŕňa:
cestovné a covid poistenie
stravu mimo raňajok (odporúčané vreckové cca 240 USD)
iné ako uvedené vstupy
sprepitné

Poznámka
MINIMÁLNY POČET ÚCASTNÍKA: 12

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ.

Príplatok                            
FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 480 EUR), Huayna Picchu vstup cca 15 USD (z dôvodu obmedzenej kapacity nutné objednať minimálne 2 mesiace vopred – platba na mieste)