Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontakt

Nitra

+421 915 576 981

Nové Zámky

+421 915 841 605

Vráble

+421 915 841 811

O nás

Viac ako 25-ročná prax v cestovnom ruchu a 20 rokov viac...

Na stiahnutie

Saigon, Angkor, Pattaya

/uploads/galleries/5067/saigon-angkor-pattaya.jpg Prilietame do Hočiminovho mesta. Good evening, Saigon!
foto: archív BUBO Vo Vietname sme ako doma.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Katedrála Notre Dame v Saigone v sebe nesie závan francúzskeho kolonializmu.
foto: archív BUBO Ktoré exotické ovocie vám chutí najviac? Longán? Rambután? Durian?
foto: archív BUBO Pýcha Saigonu. Dnes je budova radnicou, kedysi slúžila ako parlament Južného Vietnamu. foto: Ladisla Čili, limetka, cesnak v octe, klíčky. Čo ďalšie patrí do vietnamského pho?
foto: archív BUBO Saigon - toľko motoriek nikde inde neuvidíte
foto: archív BUBO Saigon Opera House. foto: archív BUBO Srdce Saigonu - trhovisko Ben Thanh market. Bývame pár desiatok metrov od neho. foto: archív BUBO Zmestíte sa do tunelov, kde sa schovával Vietcong?
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Kam v Saigone na drink? Poradíme.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Pred Sieňou blesku, kde prebiehajú korunovácie kambodžských kráľov.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Kráľovský palác v Phnom Penh je krásny z diaľky aj v detailoch.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Hovädzie na prírodno so zeleným korením, ryžou, vajíčkom a zeleninou, to je tradičný kambodžský lok Spoznajte kambodžskú kultúru ešte viac. Odporúčame navštíviť tanečné predstavenie s baletom Apsar, k Cestujeme kambodžským vidiekom. Odfotíte sa s tarantulou? Alebo ju rovno zjete?
Zuzana HÁBEKOVÁ – BU Východ slnka nad chrámom Angkor Wat bude nezabudnuteľný zážitok.
foto: archív BUBO Výhľady, na ktoré nezabudnete.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Stretnutie s mníchmi v galérii tisícich budhov.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Čaro Indočíny je zakliate aj do jej ľudí.
foto: archív BUBO Hinduizmus verzus budhizmus. Tak ako to v Kambodži vlastne je?
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Chrám Bayon a jeho tváre. Ponorte sa do histórie Angkoru s BUBO.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Chrám Ta Phrom preslávil film Tomb Raider a aj my si ho zamilujeme.
foto: archív BUBO Vitajte v Thajsku, krajine úsmevov.
foto: archív BUBO Moderná Pattaya so svojou nekonečnou zátokou je najznámejším thajským letoviskom.
foto: archív BUBO V jej budhistických chrámoch však nájdete aj pokoj a spiritualitu.
foto: archív BUBO Ak ešte nepoznáte thajskú kuchyňu, tu si ju zamilujete.
foto: archív BUBO Z pláže na golf, alebo z golfu na pláž? V akom poradí to dáte? Nočná Pattaya je plná svetiel a zhýralosti.
foto: archív BUBO Dni pokoja a oddychu na plážach Pattaye. Ak máte záujem o vyšší štandard ubytovania, pozrite sa do s
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1238068
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Kombinácia troch krajín juhovýchodnej Ázie. Budete obdivovať francúzsku koloniálnu architektúru, prekvapivo živé Hočiminovo mesto, Kambodža si vás získa dobrotou miestnych ľudí aj nádherou angkorských chrámov. A na záver poriadny oddych na najslávnejších plážach Thajska.

1. deň:
Odlet do hlavného mesta južného Vietnamu.

2. deň:
Čakali ste šedý komunizmus? Omyl. SAIGON: z tohto mesta sála energia. Prvá prechádzka mestom.

3. deň:
Prehliadka vietnamskej Osaky, kde je biznis náboženstvom. Dravé mesto, ktoré s nevôľou sleduje lenivý Hanoj. Najväčšie mesto Vietnamu a milióny motoriek. Ubytovanie v srdci mesta. Na obed národné vietnamské jedlo Pho Bo v reštaurácii, kde ho jedol aj Bill Clinton (3 eurá). Krásna francúzska koloniálna architektúra, katolícka katedrála Notre Dame, nádherná koloniálna pošta, opera, novootvorené Vincom Centrum, na ktoré sú v Saigone hrdí. V prípade záujmu návšteva českého konzulátu, kde varia vlastné pivo.

4. deň:
Výlet do Cu Chi tunelov, kde pochopíme prečo Vietnamci vyhrali každú vojnu 20. storočia. Desiatky kilometrov podzemných tunelov a strašidelné pasce. Vleziete do tunela aj vy? Ako chutí tapioka, na ktorej prežili bojovníci Vietcongu? Silné múzeum vojny s tými najznámejšími fotografiami, ale aj ukážkou väznice, tigrími klietkami a gilotínou. Dnes si vysvetlime všetky tri indočínske vojny . Vietnamci porazili v druhej polovici 20. storočia Francúzsko, USA aj Čínu. Kokteil v kubánskom klube na streche hotela Caravelle, či výhľady z vínového baru hotela Sheraton. Nebudete veriť, že toto je ten socialistický sivý Vietnam! V parkoch mesta sa tancuje večer tango, ráno sa cvičí tai chi. Mesto žije svojimi kontrastmi. V luxusných obchodoch, alebo na nočných trhoch minieme milióny dongov. A odchádzame do Kambodže.

5. deň:
Náročnejšia cesta kvalitným linkovým autobusom k úžasnému chrámu Angkor Wat. Po moste cez majestátny Mekong a príchod do hlavného mesta PHNOM PENH, nazývaného aj Paríž Indočíny. Tuol Sleng (S 21) je múzeum zločinov Červených Kmérov, kde si povieme o pohnutej histórii Kambodže a o Pol Potovi, ktorý vyvraždil tretinu národa. Keď ste nemali mozole, či nosili okuliare, ovládali cudzí jazyk a boli teda intelektuáli, zabili vás. Možno najsilnejšie múzeum, v akom ste kedy boli. Večerná luxusná promenáda. Prečo toto mesto navštevuje tak málo turistov? Prejdete sa s nami popri sútoku rieky Tonle Sap k Mekongu? Ktorým smerom dnes tečie? Je to zrejme jediná rieka sveta, ktorá mení v priebehu roka svoj smer. Vysvetlíme si prečo.

6. deň:
Krížom cez Kambodžu do druhého najväčšieho mesta krajiny, kde ríša Angkor bojovala so susednými Thajskom. SIEM REAP je lepší ako Atény aj Rím. Západ slnka nad ANGKOR WATom.

7. deň:
Východ slnka nad Angkor Watom. Symbol krajiny, najväčšia náboženská stavba sveta, ktorú nájdete na vlajke Kambodže. Vysvetlíme si jednotlivé hinduistické reliéfy, ktoré obdivuje celý svet a ukážeme vám viac. Prenajatým elektrickým mikrobusom vyrazíme do chrámu Angkor Thom, ktorý je väčším komplexom než Angkor Wat. Slonia terasa a nádherný chrám zarastený džungľou, známy z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie. Uvidíte maximum. Večera pri bazéne s tancom apsar? Alebo radšej pivko Angkor v Irish pube?

8. deň:
Vyskúšate masáž rybičkami, ktoré Vám ohryzú kožu na chodidlách a domov na pláž poletíte hladký ako bábätko. Rozlúčka so sprievodcom, odlet do Thajska, rýchly presun z letiska do vášho plážového hotela. V základnej cene máte 3* Sunshine Garden Hotel (alebo podobný), náročnejším odporúčame 4* alebo 5* hotely. Na najvýhodnejšie ponuky sa pýtajte v našej kancelárii.

9. deň:
Začína sa oddych na najznámejších plážach Thajska. Veľký oddych a pohodová dovolenka.

10. deň:
Bary, výborná strava, možnosť výberu z výletov. Už viete, prečo sa tu Američanom páčilo.

11. deň:
Oddych na najznámejších thajských plážach.

12. deň:
Večer transfer na letisko a odlet domov.

13. deň:
Prílet do Európy.