Krajiny

Zobraziť všetky »

Kontakt

Nitra

+421 915 576 981

Nové Zámky

+421 915 841 605

Vráble

+421 915 841 811

O nás

Viac ako 25-ročná prax v cestovnom ruchu a 20 rokov viac...

Na stiahnutie

Réunion - Maurícius - Seychely

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1240292
Cena od: 5 879 €
Príplatky od: 469 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

21.07.2023 16 dní 6 919 € +469 € odlet: Praha letecká
20.10.2023 16 dní First Minute 5 879 € +469 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie 2 hodiny pred odletom. Odlet na Maurícius.

2: MAURÍCIUS
Prílet na ostrov Maurícius. Večera.

3: MAURÍCIUS
Raňajky. Odchod na celodenný výlet do hlavného mesta - Port Louis a prehliadku botanickej záhrady Pamplemoussees. V Port Louis navštívite trh a tamilských chrám. Po obede možnosť nákupov či návštevu slávneho múzea Blue Penny so svetoznámymi exponátmi známok Modrý a Červený Mauritius. Návrat do hotela. Večera a nocľah.

4: MAURÍCIUS
Raňajky. Odchod do južnej časti ostrova - návšteva vyhasnutého kráteru sopky, mestečka Curepipe a dielne na výrobu modelov historických plachetníc. Voľno na nákup suvenírov či veľmi lacného značkového textilu (Ralph Lauren, Polo). Po obede zastávka pri nádrže Grand Bassin - posvätného pútnického miesta hinduistickej komunity, vodopádov Chamarel, zastávka pri sedemfarebnej vulkanickej pôde. Návrat späť do hotela. Večera a nocľah.

5: MAURÍCIUS
Raňajky. Voľno na kúpanie, opaľovanie či využitia širokej ponuky vodných športov, ktoré sú už zahrnuté v cene pobytu. Večera a nocľah.

6: MAURÍCIUS - RÉUNION
Raňajky, transfer na letisko a prelet na ostrov Réunion. Po prílete odchod na vrchol sopečného kužeľu Maido s nezabudnuteľnými výhľadmi na oceán a do vnútrozemia ostrova. Cesta k vrcholu je lemovaná liehovarmi kvetinových esencií. Zastávka na obed. Neskoro popoludní návrat na pobreží, ubytovanie v letovisku St. Gilles, voľno na, relaxáciu, večera. Nocľah.

7: RÉUNION
Raňajky. Odchod do horskej oblasti Cilaos. Prejazd pozdĺž juhozápadného pobrežia s následným stúpaním do horskej oblasti Cilaos úzkou kľukatou cestou s prekrásnymi výhľadmi na krajinu. Príjazd do Cilaos, ktoré je známe teplými prameňmi, vodopádmi a je ideálnou oblasťou na výlety, trekking a pozorovanie nádhernej prírody. Krátka prechádzka na "Zázračnú skalu" s fascinujúcim výhľadom do údolia. Prehliadka mestečka Cilaos s tradičným domom s výrobou výšiviek. Obed v miestnej reštaurácii. Ubytovanie v horskom hoteli, večera, nocľah.

8: RÉUNION
Raňajky. Odchod k sopečnému kužeľu Piton de La Fournaise. Prejazd do Plaine de Sables - obrovského nánosu lunárneho vzhľadu. Prejazd na Pas de Bellecombe s výhľadom na sopečný kužeľ Piton de La Fournaise. Popoludní návšteva Múzea sopky. Ubytovanie v horskom hoteli, večera, nocľah.

9: RÉUNION
Raňajky. Návšteva Salazie, vulkanickej kaldery s údoliami, ktoré sa tiahnu do dĺžky 10 km. Krátka prechádzka, návšteva kreolského obydlia. Obed. Popoludní odchod do hlavného mesta St.Denis. Ubytovanie, čas na odpočinok, nákupy prechádzky po meste. Večera. Nocľah.

10: RÉUNION - SEYCHELY
Skoré raňajky, transfer na letisko a prelet na Seychelské súostrovie. Prílet na ostrov Mahé. Transfer do hotela, ubytovanie. Voľno, večera. Nocľah.

11: MAHÉ
Raňajky. Odchod do hlavného mesta Victoria, kde si prezriete trh, katedrálu, botanickú záhradu. Prejazd najvyšším pohorím ostrova na čajovú plantáž. Ochutnávka čaju. V južnej časti ostrova zastávky na fotografovanie a obed. Na záver návšteva trhu. Večera. Nocľah na Mahé.

12: MAHÉ - PRASLIN
Raňajky. Transfer do prístavu a plavba katamaránom na ostrov Praslin. Transfer do hotela. Voľno na kúpanie. Večera. Nocľah.

13: PRASLIN
Raňajky. Odchod na návštevu farmy na spracovanie perál, prehliadka národného parku Vallee de Mai so svetoznámymi endemickými palmami Coco de Mer, produkujúce najväčšie orechy na svete. Pozdĺž severného "Zlatého pobrežia", dôjdete na najkrajšiu pláž ostrova Anse Lazio. Po obede voľno na kúpanie a relaxáciu. Následný transfer do hotela večera a nocľah.

14: LA DIGUE
Raňajky. Prejazd loďou na susedný ostrov La Digue. Typickým povozom prejdete do L 'Union Estate, prezriete si vanilkovú a klinčekovú plantáž, navštívite pôvodný zrekonštruovaný koloniálny dom, uvidíte obrie korytnačky a jednu z najkrajších pláží sveta. Po obede voľno na kúpanie. Preprava loďou späť na ostrov Praslin, transfer do hotela, večera a nocľah.

15: SEYCHELY - PRAHA (VIEDEŇ)
Raňajky. Individuálne voľno na kúpanie, opaľovanie, vodné športy. Vo večerných hodinách transfer na letisko a prelet na ostrov Mahé. Odlet do Európy.

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: tento zájazd možno absolvovať i individuálne pri uplatnení zľavy 345,- EUR/dospelá osoba zo základnej ceny.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Réunion - Mauritius - Seychely - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
transfery letisko – hotel – letisko na všetkých ostrovoch
4 x nocľah s polpenziou v hoteloch na Réunione
4 x nocľah s polpenziou v hoteloch na Mauríciuse
5 x nocľah s polpenziou v hoteloch na Seychelách
výlety podľa programu
česky hovoriaceho sprievodcu
preprava mezi Seychelskými ostrovmi

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 469,- EUR
fakultatívne výlety
cestovné poistenie ECP PLUS 7,- EUR/osoba/deň *
možné príplatky za večere


Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
* cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa poistenie storno poplatkov do 1.600,- EUR/osoba. V prípade záujmu je možné doplatiť si STORNO PLUS – 4,9% z celkovej ceny zájazdu.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.