Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona

Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona Vianočné trhy v Taliansku: Florencia, Benátky a Verona
Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 1317884
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Advent

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis:
1.deň
Odlet z Viedne.
Prílet do Benátok, transfer do hotela. Ubytovanie, stretnutie so sprievodcom a prvý dotyk s Benátkami.
Okrem Verony nás čakajú aj predvianočné Benátky, ktoré sú synonymom zábavy a exkluzivity. Počas tohto obdobia sa atmosféra v meste začína meniť... kanály, mosty a ulice nadobúdajú novú (viac farebnú) tvár vďaka dekoráciám a svetlám.
Iste, nemôžeme vynechať typické pamiatky, ako sú: Rialto, Bazilika svätého Marka, Zvonica, Dóžov palác... avšak, to všetko je odrazu ponorené medzi väčšie či menšie stánky a trhy, kde sa úplne strácate či splývate s davom a často kúpite aj to, čo ste v pláne vôbec nemali.
Ste milovníkom umenia a klasickej hudby?
Ak áno, predvianočné obdobie v Benátkach ponúka veľa možností. Mnoho benátskych kostolov organizuje koncerty a podujatia venované umeniu ako takému (neraz je vstup gratis). O alternatívy nie je núdza. Jedným z miest par excellence, je známa benátska opera "La Fenice", kde môžete stráviť pekný, zážitkový večer.
Po ukončení programu individuálne voľno.


2.deň
Raňajky v hoteli, check out z hotela, stretnutie so sprievodcom. Transfer do Verony.
Predvianočná Verona - Mesto lásky, mesto opery, mesto vína a tých najlepších reštaurácií v Taliansku. V lete je otvorená svetu práve pre svoju jedinečnú opernú scénu pod holým nebom; v zime vytvára atmosféru pohody až intimity svojimi predvianočnými trhmi, ktoré sa plné vôní, farieb a zvukov tiahnu takmer celým mestom a akosi nenútene ho celé spájajú (Veronu delí na dve časti rieka Adige).
Tento rok to bude už 100-tý ročník vianočných trhov (v spolupráci s Christkindlmarkt z Norimbergu) s charakteristickými drevenými domčekmi plnými dobrôt a kvalitného vína. Viac ako 88 malebných stánkov (od 26.11. do 13.12.) ponúka nielen nápadité i klasické remeselné výrobky a mnoho drobných nápadov na darčeky, ale aj vianočné ozdoby zo skla, dreva či keramiky, gastronomické regionálne špeciality, vína a lahodné vianočné sladkosti.
Mesto víta návštevníkov špeciálnym osvetlením, aby ste sa ihneď ponorili do charakteristickej rozprávkovo pôsobiacej vianočnej atmosféry. Na Piazza Bra, s Arénou v pozadí budete môcť tak, ako každý rok obdivovať veľkú vianočnú hviezdu, ktorá neodmysliteľne k tomuto obdobiu patrí. Mimochodom, stavba je považovaná za najväčšiu archiskulptúru na svete; má hmotnosť 100 ton a výšku 10 metrov. Neďaleko Arény, v Gran Guardii na vás čaká oko oblažujúca výstava "Betlehemy sveta vo Verone“.
Návšteva vianočných trhov vo Verone znamená ponoriť sa do magickej veronskej tradície Vianoc, do atmosféry romantiky, kde sa Rómeo a Júlia môžu pobozkať pod imelom, ktoré drží Dante vo svojej ruke a znovuobjaviť čaro lásky.
Po ukončení programu návrat do Benátok a individuálne voľno.


3.deň
Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom. Presunieme sa na železničnú stanicu, odchod do mesta Florencie a začiatok spoznávania tohto nádherného mesta.
Dnes sa vyberieme na prekrásne vianočné trhy do Florencie.
Vedeli ste, že Florencia bude mať tento rok na vianočných trhoch najdlhšie klzisko v Európe? Nie? Tak už viete a nič vám nebráni, aby ste si na ňom aj nezakorčuľovali. K tradícii vianočných trhov patrí aj ruske koleso, ktoré bude tento rok umiestnené na Piazza Vittorio v parku Cascine.
Vo Florencii sa koná viacero vianočných trhov, na najkrajšie sú na námestí pri bazilike Santa Croce. Hoci tradícia vianočných trhov vznikla v Nemecku a Francúzsku, vo Florencii sa prvýkrát konali tieto trhu už v 12.storočí. Florenstský trh na námestí Piazza Santa Croce vyzerá ako malá vianočná dedinka s drevenými chatkami typickými pre južné Tyrolsko.
Samozrejme, trhy nemôžu existovať bez klasických pochúťok ako sú lahodné syry, mäso, víno a vianočné špeciality.
Počas dňa samozrejme nevynecháme ani pamätihodnosti mesta.
Florencia - kolíska talianskej renesancie, hlavné mesto umenia v Európe; mesto spojené s famóznymi menami stredoveku, napr. Botticeli, Dante, Galileo, Michelangelo, Machiavelli, Mediciovci... mesto umelcov, spisovateľov, filozofov. Spoločná vychádzka mestom, ktorá bude trvať zhruba 6 hodín (s prestávkami na jedlo, kávu či pohár vína); centrum mesta je relatívne malé, ale je to jedno veľké múzeum. Tvoria ho dve významné námestia: Piazza del Duomo s najvýraznejšou dominantou a symbolom Florencie, katedrálou Santa Maria del Fiore s majestátnou kupolou a farebnou novogotickou fasádou, so zvonicou a krstiteľnicou (najstaršia budova v meste) s prekrásnymi stropnými mozaikami (keď zvládneme vyjsť 463 schodov hore, odmenou nám bude úžasný výhľad na celú Florenciu a fotky, ktoré vám budú navždy pripomínať tento zážitkami nabitý výlet); na Piazza del Duomo je aj múzeum Museo dell´Opera del Duomo, kde sú uložené cenné umelecké diela, napr. Michelangelova „Pieta“. Pár krokov od Piazza del Duomi, krížom cez bočné uličky je Piazza della Signoria (občianske srdce mesta) s Palazzo Vecchio (ozdobený 95 m vysokou vežou s cimburím a hodinami); pred jeho vchodom sa nachádza jedna z mnohých napodobenín Michelangelovho Dávida, ale aj Loggia della Signoria (terasa z dych berúcimi sochami), ba i freska starovekej Bratislavy s názvom Pressburg (aj tuná sa dá vyjsť 300 schodov a pohľad na Florenciu je boží). Hneď vedľa je najvýznamnejšia florentská galéria Galleria degli Uffizi (s rozsiahlou zbierkou svetového renesančného umenia; napr. Botticelli; Tiziano; Carravagio... a mnohí iní, nielen talianski umelci) či slávnou kaviarňou Rivoire. Keď prejdeme nádvorím galérie, po pravej strane zbadáme most Ponte Vecchio, ktorý určite nevynecháme (najstarší a najužší most ponad rieku Arno) s obchodíkmi z 13. storočia, ktorý prežil povodne, vojny či občianske nepokoje a dnes patrí k symbolom Talianska. Na jeho opačnej strane je časť Oltrarno, kde určite musíme zájsť na Piazzale Michelangelo (Michelangelovo námestie), nielen preto, že námestíčku dominuje ďalšia napodobenina Dávida (originál je v Galleria dell´Accademia), ale najmä pre neopísateľný pohľad na všetky dominanty Florencie. Náš okruh mestom ukončíme v kostole Santa Croce, kde je pochovaný Galileo, Michelangelo a Machiaveli.
V podvečer sa vrátime do Benátok, kde sa končí náš dnešný program.


4.deň
Raňajky v hoteli, stretnutie so sprievodcom a dokončenie prehliadky Benátok.
Po ukončení programu transfer na letisko, odlet do Viedne.