Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 6,59 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Trio z juhu a Madagaskar

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479613
Cena od: 5 472 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

03.05.2019 20 dní 5 472 € +0 € odlet: Viedeň letecká
10.08.2019 20 dní 5 722 € +0 € odlet: Viedeň letecká
01.11.2019 20 dní 5 472 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Exotický ostrov na východe Afriky, ktorý nepatrí ani do Afriky, ani do Ázie a je živým divadlom evolúcie, kombinujeme s premysleným programom na juhu Afriky. Porovnajte evolúciu v Afrike a na Madagaskare. Kde sa behá, skáče rýchlejšie? Prečo? Výborná komparatívna cesta, kde sa stretnú lemure a opice, levy a fossy. Madagaskar je minimálne navštevovaný a stále tajomný, umožnite nám byť s Vami pri jeho poznávaní.

1. deň:
Odlet z Európy na najstarší kontinent menom Afrika. Minimálny časový posun a maximálna exotika. Prelet ponad rovník až do metropoly juhu, Johannesburgu.

2. deň:
Prílet a Transvaal. Oblasť za riekou Vaal, ktorá bola baštou búrov nás privedie cez dnešnú provinciu Mpumalagma až takmer na hranice s Mozambikom, ktoré lemuje najstarší národný park v Afrike, Kruger national park. Najteplejšia časť krajiny, kde aj počas chladných zimných mesiacov pestujú pomaranče. Vyhliadková cesta na BLYDE RIVER CANYON. Kaňon, ktorý je tretím najväčším na svete je určite najzelenším. Dnešná noc je už v tesnej blízkosti Krugerovho parku a na prvé zvieratá možno budeme mať šťastie už dnes.

3. deň:
KRUGER NATIONAL PARK je najstarším parkom v Afrike a je domovom pestrej fauny a flóry. Celodenné safari a hľadanie Veľkej päťky - slon, lev, nosorožec, byvol a leopard, množstvo antilop, hrochov, krokodílov, paviánov, makakov, žiráf... Afrika, taká bola kedysi... deň s vôňou divočiny. Pichľavé akácie, červená zem, cikády a všadeprítomné zvieratá. Viete aký je rozdiel medzi mungom a mangom? Celý deň strávime v prírode v pohodlí nášho auta s otvorenými očami, aby nám neunikla ani sekunda.

4. deň:
Smerujeme do kráľovstva SVAZIJSKO, jednej z najmenších krajín Afriky, kde je kráľ dodnes prezývaný Lev. Malý štát s dvoma hlavnými mestami, farebná kultúra Svazijčanov a milá zachádzka na našej ceste. Viete aké sú najväčšie problémy tejto malej krajiny?

5. deň:
Cez oblasť Zululandu, odkiaľ pochádza Shaka Zulu sa dostaneme na miesta kde prebiehali boje medzi Angličanmi, búrmi a zulu. Ako to dopadlo? Hovorí Vám niečo meno „Krvavá rieka“. Dozviete sa viac o nedávnej histórii krajiny. Viete kde vznikli koncentračné tábory a kto ich zaviedol? Nocľah v tieni Dračích hôr.

6. deň:
Celodenný program v tieni DRAKENSBERGU alias „Dračích hôr“, ktoré tvoria hranicu medzi Lesothom a Južnou Afrikou a sú domovom najvyššej hory juhu vysokej 3482 metrov. Viete ako sa volá? Národný park Royal Natal a presun k hraniciam s Lesothom. Krásne výhľady a v zimných mesiacoch ( jún,júl, august) možno aj autentická africká guľovačka.

7. deň:
Dnes sa dostaneme na strechu južnej Afriky. LESOTHO, vysokohorské kráľovstvo, ktoré sa týči nad nekonečnými rovinami Juhoafrickej republiky. Hlavné mesto MASERU, horská scenéria, typické klobúky a dážď. Práve voda je najväčším bohatstvom tejto maličkej krajiny na streche Afriky, ktorú si nikto nikdy nepodmanil vďaka mohutnej hradbe Dračích hôr. Vedeli ste, že toto je najchladnejšia krajina Afriky?

8. deň:
Presun na letisko a odlet na Madagaskar. Prílet do exotického hlavného mesta štvrtého najväčšieho ostrova sveta. Tento obrovský ostrov sa odtrhol od prapevniny Gondvana a plaví sa Indickým oceánom ako pokusné biologické laboratórium, ako Noemova archa. Takmer všetko je tu jedinečné, unikátne a rozkošné. ANTANANARIVO v nadmorskej výške Kathmandu má príjemnú klímu. Vymieňame naše eurá za exotickú menu ariary a hneď sa cítime ako milionári. Centrálne námestie a Avenue de I’ Independence plná staručkých Citroenov, najluxusnejšia štvrť Rova s palácom krutej kráľovnej je centrom kmeňa Merino, ktorý je indonézsko-malajského pôvodu. Vyhliadka na miliónové mesto. Porozprávame si o minulosti a súčasnosti na miestach, kde sa všetko deje. A nezabudneme ani na velikána, kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského!

9. deň:
Miestny prelet na Obratník kozorožca a 26 kilometrov džípmi 4x4 cez púšť na najkrajšie pláže juhu. Tri plné dni oddychu zrejme na najexotickejšej pláži, na akej ste kedy boli. Rybári kmeňa Vezo sú afrického pôvodu. Slnko, ticho, pohoda aká môže byť len v Afrike. Sedíme na terase, sŕkame drink a pozeráme na spenené vody na koralovej bariére.

10. deň:
Dnes nasadneme na domorodú pirogu a ideme šnorchlovať do Indického oceánu. Uvidíme veľryby? Gurmánske hody, plody mora, homár za pár eur, desiatky príchutí trstinového rumu a slušné pivo. Kmene Sakalawa a Mikea na miestnom trhu. Všetky baobaby sveta pochádzajú z Madagaskaru a my sme práve tu objavili Baobabí les. RENIALA PARK. Ide o svetový unikát, kde na jednej ploche môžeme vidieť desiatky baobabov (vysokánske, tučné, tvaru mrkvy) a kaktusov.

11. deň:
Náš tretí deň v pobrežnom mestečku Ifaty, individuálny relax alebo poznávanie s Vašim exkluzívnym sprievodcom CK. TULEAR je milé mestečko, kde rikše ťahajú bosí rikšiari. Le marché aux coquillages.

12. deň:
Vyrážame cez krajinu kmeňa Mahafaty. Pomaľované hrobky plné rohov zo zebu a ukážkami typického naivného umenia. Cestu lemujú pichľavé kríky typické pre južný Madagaskar. Prenocujeme priamo pred „Jurským parkom.

13. deň:
ILAKAKA: mestečko plné zafírovej horúčky. Morské špeciality vymeníme za steak zo zebu. ISALO – Jurský park je najnavštevovanejším národným parkom ostrova. Nenáročná vyhliadková turistika s profesionálnymi sprievodcami. Slonie nohy, bizarné skalné útvary a my ako keby sme boli na Mesiaci. Nádherné fotografické scenérie z Cascades des Nymphs. Hrobky kmeňa Bara, ktorý je jednoznačne bantusského pôvodu. Na záver sa okúpeme v čistom prírodnom jazierku. Veľký zážitok

14. deň:
ANJA: magický skalný útvar, posvätné miesto a stovky fotogenických lemurov prstencovochvostých. AMBALAVAO: a ukážka tradičnej výroby papiera. Príroda sa stále mení z púšte je step a zo stepi sýtozelené ryžové polia na strmých svahoch. FIANARANTSOA: je centrom vzdelanosti, vína a čaju.

15. deň:
Dnes budeme prechádzať kráľovstvom kmeňa Betsileo. Dnes nakúpime tie najkrajšie suveníry. AMBOSITRA je centrom drevorezbárstva. V ANTSIRABE kúpite najkvalitnejšie výrobky z tkanín. Vysvetlíme si čo je to Fady. Ryža znamená život. Čo je to Famadihana?

16. deň:
Presun okolo Tany na východ a poobede príchod do oblastí, kde žije najväčší lemur na svete. Odborná prednáška a ak budeme mať šťastie tak večerné safari v lese ANALAMAZOTRA.

17. deň:
Dnes je našim cieľom džungľa východu. Opäť totálne zmeníme prostredie a mierime do národných parkov ANDASIBE- MANTADIA. Ponoríme sa pod majestátne stromy a začneme hľadať miestne zvieratká a vtáctvo. Spravíme si aj večernú prechádzku dažďovým pralesom, z ktorého sa v tme na nás pozerajú stovky žiariacich očí. V hustom lese, kde budeme hľadať lemure, orchidee, chameleóny, tenreky a piknikovať pod panenským vodopádom. Jeden z lemurov je modrooký a ako jediné zviera má modré oči. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Našim cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení.

18. deň:
Opúšťame divokrásny Madagaskar a smerujeme na medzinárodné letisko do Tany. Odlet domov.

19. deň:
Prílet domov z výborného zájazdu.

Cena zahŕňa:

medzinárodnú letenku do Johannesburgu a spať z Antananariva, prelet Johannesburg - Antananarivo, miestny let Antananarivo - Tulear, 16 x ubytovanie v hoteloch strednej kategórie (miestne 3*-4*) v dvojposteľových izbách, 16 x raňajky, 7 x večera, 1 x safari v Krugerovom parku, 1 x vstupné do Krugerovho parku, Letiskové transfery v Afrike a na Madagaskare, Privátnu dopravu počas prehliadok a safari, exkluzívneho slovenského sprievodcu CK, najlepšie poistenie proti insolventnosti, asistenčné služby CK.

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza do Zimbabwe, Swazilandu a Lesotha, vstupné do pamiatok a atrakcií cca 40 eur, ostatnú stravu, fakultatívny program.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro