Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 6,59 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

JAR, Lesotho, Svazijsko a Maurícius

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479708
Cena od: 3 602 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

03.05.2019 14 dní 3 602 € +0 € odlet: Viedeň letecká
12.07.2019 14 dní 3 902 € +0 € odlet: Viedeň letecká
26.07.2019 14 dní 3 902 € +0 € odlet: Viedeň letecká
10.08.2019 14 dní 3 902 € +0 € odlet: Viedeň letecká
20.09.2019 14 dní 3 902 € +0 € odlet: Viedeň letecká
11.10.2019 14 dní 3 752 € +0 € odlet: Viedeň letecká
01.11.2019 14 dní 3 752 € +0 € odlet: Viedeň letecká
15.11.2019 14 dní 3 602 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

piesočnatá pláž
Okruh exotickou a bezpečnou Afrikou, zakončený na plážach Maurícia. Jednoducho koncipovaná cesta po najkrajších miestach južnej Afriky a jej malých susedov. Kvalitné safari a široký historický záber cesty zabezpečia, že nudiť sa nebudete. Záver cesty je venovaný oddychu na krásnom ostrove v Indickom oceáne, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších.

1. deň:
Odlet z Európy na najstarší kontinent menom Afrika. Minimálny časový posun a maximálna exotika. Prelet ponad rovník až do metropoly juhu, Johannesburgu.

2. deň:
Prílet a Transvaal. Oblasť za riekou Vaal, ktorá bola baštou Búrov, nás privedie cez dnešnú provinciu Mpumalagma až takmer na hranice s Mozambikom, ktoré lemuje najstarší národný park v Afrike, Kruger National Park. Najteplejšia časť krajiny, kde aj počas chladných zimných mesiacov pestujú pomaranče. Vyhliadková cesta na BLYDE RIVER CANYON. Kaňon, ktorý je tretím najväčším na svete, je určite najzelenším. Dnešná noc je už v tesnej blízkosti Krugerovho parku a na prvé zvieratá možno budeme mať šťastie už dnes.

3. deň:
KRUGER NATIONAL PARK je najstarším parkom v Afrike a je domovom pestrej fauny a flóry. Celodenné safari a hľadanie veľkej päťky - slon, lev, nosorožec, byvol a leopard, množstvo antilop, hrochov, krokodílov, paviánov, makakov, žiráf... Afrika, taká bola kedysi... deň s vôňou divočiny. Pichľavé akácie, červená zem, cikády a všadeprítomné zvieratá. Viete, aký je rozdiel medzi mungom a mangom? Celý deň strávime v prírode v pohodlí nášho auta s otvorenými očami, aby nám neunikla ani sekunda.

4. deň:
Smerujeme do kráľovstva SVAZIJSKO, jednej z najmenších krajín Afriky, kde je kráľ dodnes prezývaný Lev. Malý štát s dvoma hlavnými mestami, farebná kultúra Svazijčanov a milá zachádzka na našej ceste. Viete, aké sú najväčšie problémy tejto malej krajiny?

5. deň:
Cez oblasť Zululandu, odkiaľ pochádza Shaka Zulu, sa dostaneme na miesta, kde prebiehali boje medzi Angličanmi, Búrmi a Zuluami. Ako to dopadlo? Hovorí Vám niečo meno „Krvavá rieka“. Dozviete sa viac o nedávnej histórii krajiny. Viete, kde vznikli koncentračné tábory a kto ich zaviedol? Nocľah v tieni Dračích hôr.

6. deň:
Celodenný program v tieni DRAKENSBERGU alias „Dračích hôr“, ktoré tvoria hranicu medzi Lesothom a južnou Afrikou a sú domovom najvyššej hory juhu vysokej 3 482 metrov. Viete, ako sa volá? Národný park Royal Natal a presun k hraniciam s Lesothom. Krásne výhľady a v zimných mesiacoch ( jún, júl, august) možno aj autentická africká guľovačka.

7. deň:
Dnes sa dostaneme na strechu južnej Afriky. LESOTHO, vysokohorské kráľovstvo, ktoré sa týči nad nekonečnými rovinami Juhoafrickej republiky. Hlavné mesto MASERU, horská scenéria, typické klobúky a dážď. Práve voda je najväčším bohatstvom tejto maličkej krajiny na streche Afriky, ktorú si nikto nikdy nepodmanil vďaka mohutnej hradbe Dračích hôr. Vedeli ste, že toto je najchladnejšia krajina Afriky? Neskoro večer príchod do Johannesburgu.

8. deň:
Naše poznávanie sa končí a začína sa relax. Odlet na Maurícius a kvalitný oddych na plážach, ktoré patria k najkrajším na našej planéte. Súostrovie Maskarény a jeho najznámejší ostrov MAURÍCIUS. Nádherné pláže, koralová bariéra, vyhasnuté sopky. Už Mark Twain o ňom napísal: „Budete presvedčení o tom, že Boh stvoril najprv Maurícius. A nebesá vytvoril až neskôr, podľa jeho vzoru." Vysoký komfort, individuálny servis a citeľný vplyv Ázie. Pohostinní krásni ľudia, kastový systém z Indie a afroázijská architektúra, to všetko vytvára z tohto ostrova ideálnu oddychovú destináciu. Okrem plávania, šnorchlovania pomedzi farebné rybičky a gurmánskych zážitkov, sa môžete venovať aj spoznávaniu ostrova. Najdrahšia známka sveta Modrý Maurícius. Nenechajte si ju ujsť! Plantáže cukrovej trstiny, miestny biely rum musíte ochutnať! Francúzska kreolčina a anglický systém dopravy. PORT LUIS: hlavné mesto ostrova, miestny život, múzeum, okolitá úrodná poľnohospodárska krajina, plantáže s cukrovou trstinou. Pobyt v raji, v ktorom si budete rekapitulovať spomienky na africkú faunu. Na Mauríciu strávime 5 nocí. Hotel v základnej cene je La Palmeraie. V prípade záujmu o lepší hotel na Mauríciu využite ponuku prémium a luxusné all inclusive ubytovanie v hoteli Shandrani za príplatok.

9. až 12. deň:
Relax na Mauríciu v hoteli podľa Vášho výberu. Oddych vo vlnách Indického oceánu.

13. deň:
Odlet domov ponad Indický oceán až do Európy.

14. deň:
Prílet.

Cena zahŕňa:
 • medzinárodnú letenku do Johannesburgu a spať z Port Louis
 • prelet Johannesburg - Port Louis
 • 11 x ubytovanie v hoteloch strednej kategórie (miestne 3* - 4*) v dvojposteľových izbách
 • 11 x raňajky
 • 5 x večera
 • 1 x safari v Krugerovom parku
 • 1 x vstupné do Krugerovho parku
 • letiskové transfery v Afrike a na Mauríciu
 • privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • exkluzívneho slovenského  sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza do Zimbabwe, Svazijska a Lesotha, vstupné do pamiatok a atrakcií cca 40 eur, ostatnú stravu, fakultatívny program.


Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro