Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

https://www.facebook.com/xtour.ca
Banner Limba FIXME: FB

Počasie

Lesotho
včera:   27 °C
Svazijsko
včera:   37 °C
Juhoafrická republika
včera:   21 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,03 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 6,12 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »

JAR, Lesotho, Svazijsko

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 627211
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika
Safari

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program zájazdu

1.-3. deň:
Odlet z Viedne, prílet do JOHANNESBURGU. Cez tzv. Highveld presun okolo rieky Vaal do oblasti Transvaalu, oblasti bieleho búrskeho obyvateľstva. Fascinujúca PANORAMA ROUTE cez GRASKOP. Návšteva BLYDE RIVER CANYON, God´s Window a Bourke´s Luck Potholes – krásne prírodné útvary, kedy naše fotoaparáty dostanú zabrať. Slávny KRUGER NATIONAL PARK a povinné safari. Budeme mať šťastie a uvidíme „Big five“ či „Veľkej päťky“ – slon, lev, nosorožec, byvol a leopard? Množstvo antilop, hrochov, krokodílov, paviánov, makakov, žiráf. Deň s vôňou divočiny a hviezdy pod africkým nebom. Pichľavé akácie, červená zem, cikády a všadeprítomné zvieratá.

4. deň:
SVAZIJSKO – absolutistická monarchia, tejto maličkej africkej krajiny. Tu uctievajú kráľa Mswatiho III. , prezývaného Lev. Krajina s dvoma hlavnými mestami, kopce, savany a MBABANE. Hlavné mesto leží v severnej časti Ezulwini Valley. Návšteva miestnych trhov, pestrofarebné motívy a ďalšia africká krajina v našom pase.

5.-6. deň:
ZULULAND a slávna história náčelníka všetkých Zuluov – SHAKA ZULU. Možnosť fakultatívneho výletu, plavba loďou po jazere St. Lucia. DURBAN – mesto na pobreží Indického oceánu s indickým koloritom. Návšteva Botanickej záhrady, prehliadka mesta vrátane indického trhu Victoria Market.

7. -8.deň:
Návšteva DRAČÍCH HÔR – Howick Falls (90 m) a Midlands Meander Route. Možnosť jazdy na koňoch. Presun do vysokohorského kráľovstva – LESOTHO – krajina, ktorá sa nepodarila dobyť ani Britom, prezývaná aj ako „strecha Afriky“. Cez priesmyk SANI PASS až do najvyššie položenej krčmy v Afrike. Možnosť návštevy miestnej dedinky kmeňa SOTHO.

9.-12. deň:
Letecký presun do provincie Západné Kapsko. KAPSKÉ MESTO alebo CAPE TOWN. Nádherné mesto v zálive a pod Stolovou horou, kde zažijete zmes africkej tradície a európskej architektúry. Farebná malajská štvrť BO-KAAP. Vydáme sa na juh okolo Falošnej zátoky až na MYS DOBREJ NÁDEJE. Kolónia tučniakov, jediná svojho druhu v Afrike v meste SIMON’S TOWN. Damany skalné, priame príbuzné slonov a k tomu množstvo paviánov. Pohľady na DVANÁSŤ APOŠTOLOV a štýlové predmestie CAMPS BAY s nádhernými plážami. Štvrť Waterfront – bývalé doky prebudované na obchodno – kultúrnu časť mesta. Presun na letisko a odlet do Viedne.  

Cena zahŕňa
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestneho sprievodcu, kvalitnú klimatizovanú dopravu + pohonné hmoty, cestné poplatky, ubytovanie v kvalitných 3* a 4* hoteloch a štýlových lodžiach v dvojlôžkových izbách s raňajkami, celodenný výlet na terénnych autách 4x4 v Lesotho vrátane obeda, letecký presun do Kapského mesta, safari v NP Kruger, transfery na letisko v Juhoafrickej republike, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa
Víza (150 €), stravu (mimo raňajok), vstupy, povinné príplatky, fakultatívne výlety, poistenie lieč. nákladov.

Príplatky
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 250 €

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro