Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

https://www.facebook.com/xtour.ca
Banner Limba FIXME: FB

Počasie

Grécko
včera:   31 °C
Albánsko
dnes:   31 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,69 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 7,43 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »

Albánsko, Kosovo a ostrov Korfu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 628388
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program zájazdu

 

1. – 2. deň:
Prílet do hlavného mesta Kosova. Prehliadka mesta, v rámci ktorej uvidíme sochu Billa Clintona, pravdepodobne jednu z najväčších a najzvláštnejších knižníc, aké ste kedy videli, katedrálu MATKY TEREZY a mešitu JASHAR PASHA. PRIŠTINA je mestom kaviarní a reštaurácii, v jednej z nich strávime aj našu úvodnú večeru. Presun do GRAČANICE, kde navštívime pravoslávny kláštor zo 14. storočia. Kláštor je zapísaný v zozname UNESCO a je na území Kosova priam unikátom. Zastavíme sa aj v prekrásnom regióne pohoria ŠAR. Prechádzka po malebnom, ale veľmi živom meste PRIZEN.

3.-4. deň:
Presun do historického mesta v kopcoch – KRUJA, ktoré je rodiskom Skanderbega, hlavného hrdinu albánskej histórie. Tu prenocujeme a strávime príjemný večer s miestnymi špecialitami ako je byrek, qofte, fli a baklava. Počas dvoch dní v meste Kruja navštívime aj etnografické múzeum, ktoré nám priblíži život v minulosti, návšteva SARI SALTIK nad mestom nám prezradí niečo o náboženstve bektašistov. Presun do TIRANY. Prejdeme sa mestom, pre ktoré je charakteristický architektonický mix a farebné paneláky, ktoré sú dielom umelca Edi Ramu, bývalého starostu, dnes premiéra, ktorý zmenil šedý vzhľad mesta na nepoznanie. Večer sa lanovkou odvezieme na horu Dajti s úžasným výhľadom. Pri západe slnka ochutnáme albánske špeciality.

5. – 6. deň:
Našim cieľom je juh krajiny a IÓNSKE MORE. Hornaté južné pobrežie a pláže sú čisté a tichšie, a tak ponúkajú ničím nerušenú možnosť relaxovať. Prvú noc na pobreží strávime neďaleko od mesta VLORE, v hoteli priamo na pláži. Zastavíme sa v dedinke QEPARO v kopcoch, vysoko nad pobrežím. Ide o jednu z najkrajších dedín Albánska. Jej kamenné domy, uličky a výhľady cestovné kancelárie zatiaľ nepoznajú. Ide o poklad mimo bežnej turistickej trasy! Večer sa ubytujeme v meste SARANDA a prejdeme po promenáde letoviska albánskej riviéry s množstvom reštaurácií, ktoré ponúkajú predovšetkým dary mora.

7. – 8. deň:
Doobedňajší oddych na pláži s možnosťou kúpať sa a poobedňajší výlet do archeologického náleziska BUTRINT a dedinky KSAMIL, ktorá je tým pravým miestom na ochutnávku rybých špecialít. Skoré raňajky a výlet loďou na ostrov KORFU. Prehliadka hlavného mesta ostrova a kúpanie na pláži s priezračnou vodou. Dary mora, grécke syry a anízové drinky na spríjemnenie pohodovej nálady s večerným návratom do Albánska.

9. – 10. deň:
GJIROKASTER, kde sa prejdeme po centre s tradičnými domami z osemnásteho storočia. BERAT, alebo aj mesto tisícich okien, je najkrajším v Albánsku. Uličky medzi domami moslimskej a kresťanskej štvrte sú svetovým unikátom. Kostol sv. Márie a zbierka ikon maliara Onufriho. V meste Berat prenocujeme v tradičnom dome. Po raňajkách presun na letisko Matky Terezy v Tirane a let do Viedne.    

Cena zahŕňa
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, prenajatá doprava, poistenie CK proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa
Povinné príplatky, trajekt - ostrov Korfu, vstupy do múzeí, stravu (okrem raňajok), lístok na lanovku - hora Dajti, poistenie liečebných nákladov.

Príplatky
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 180 €

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro