Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

https://www.facebook.com/xtour.ca
Banner Limba FIXME: FB

Počasie

Tadžikistan
včera:   37 °C
Uzbekistan
dnes:   37 °C
Kirgizsko
dnes:   22 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,69 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 7,43 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »

Kirgizsko, Tadžikistan, Afganistan 2018

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 629184
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika
Turistika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Prechod najkrajšími oblasťami, kde zem má toľko odtieňov, koľko je farieb na palete. Slávna Pamir Highway, priesmyk Kyzyl-Art, viac než štvortisícové výšky a výhľady, na ktoré sa nezabúda. Pri pohľade na tú krásu všade navôkol uznáme, že treba vzdať hold prírode.


Popis zájazdu:
Extrémne poznanie plné nevšedných zážitkov. Cez Pamír až do Afganistanu. Najstaršie starokresťanské pamiatky na svete na rozmanitom Kaukaze. Tajomné kláštory, kostoly v skalách, arménsky „Vatikán“ a najlepšia chalva. Tyrkysové jazero Sevan, Fascinujúce pohľady na horu Ararat. Jedinečný zájazd, ktorý vás prinúti vystúpiť z vlastnej zóny komfortu, aby ste na oplátku získali omnoho viac – hlbšie a pravdivejšie poznanie navštívených krajín, no najmä samých seba.

 

Program zájazdu:

 
1. – 3. deň:

Odlet z Viedne, do OŠ. Toto viac ako 3 000 rokov staré mesto, leží v úrodnom údolí Fergana. Pozrieme posvätnú horu Suleiman-Too. Jediné miesto v Kirgizsku, ktoré je zapísané v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Šalamúnova hora, je jediným islamským  posvätným kopcom v Strednej Ázii. Po obede prechádzame uličkami unikátneho bazáru, ktorý je najväčším nekrytým trhom v Strednej Ázii. Prechádzame slávnou PAMIR HIGHWAY, ktorá sa začína, práve v meste Osh. Prenocujeme v dedinke  Sary Mongol v jurte a ochutnáme tiež tradičnú večeru. Vystúpime až do nadmorskej výšky 3 600 m. n. m.


4. – 6. deň:

Zamierime do základného tábora LENIN PEAK (7 134 m) a pokračujeme do jurtového tábora Tulpar-Kol pri rovnomennom jazere. Podvečer odchádzame do Sary-Tash, kde prespíme. Odchod do TADŽIKISTANU. Prekračujeme priesmyk KYZYL-ART (4 282 m). Kyzyl znamená „červený“. Kopce v okolí sú naozaj sfarbené dočervena a rieka, ktorá steká z priesmyku, má tiež železnú farbu. Na vrchu priesmyku sa nachádza hraničný priechod.  Scenéria sa pre nás kompletne zmení. Podvečer prichádzame k jazeru KARAKUL, ktoré je najvyššie položené slané jazero v Strednej Ázii. Tu prespíme v mestečku Karakul. Čaká nás cca 4-5- hodinová cesta cez najvyšší cestný priesmyk v Tadžikistane AKBAJTAL (4 655 m) do hlavného správneho strediska východného Pamíru MURGAB.


7. – 9. deň:

Približne 30 km za Murgabom prejdeme po malej cestičke cez 4 450 m vysoký priesmyk do údolia rieky Suluistik, cez veľmi opustenú časť Pamíru. Prídeme až do posledného obydlia DŽARTY GUMBEZ. Dnes je to vynovená poľovnícka chata. Tu prespíme. Taktiež tu sú horúce pramene. Kúpanie sa v malom bazéne poskytne nášmu telu tú správnu úľavu.  Civilizáciu necháme za sebou a pokračujeme po malej ceste k jazeru ZORKUL do prírodnej rezervácie. Krásnou scenériou pokračujeme až do dedinky LANGAR, kde prespíme. Definitívne sme zišli z najvyšších častí Pamíru do úrodného údolia pri rieke Pamir a Pjandž. Ráno odchádzame do YAMCHUN. Uvidíme pevnosť Kakha, ktorá sa datuje až do 3. storočia pred Kristom, hrobku Ismailimazar a tiež zoroastriánsku „Pevnosť uctievačov ohňa“. Dnešný deň prichádzame do dedinky ISKHASHIM.


10. – 13. deň:

V okolí Iskhashimu sa nachádzajú ruiny Budhistického komplexu zo 4. – 7. storočia. Pred obedom prekročíme rieku a vstúpime do Afganistanu. Sme v jednej z najzaujímavejších krajín celého regiónu. Budeme sa pohybovať vo Wakhanskom koridore. Táto časť Afganistanu je trvalo najbezpečnejšou časťou krajiny. Prespíme v mestečku SULTAN ISKHASHIM. V dedinke sa prejdeme po bazári, kde si vychutnáme pravú afganskú atmosféru. Ženy v burkách či hazarovia v typických odevoch shalwar kamíz. Sme nadruhej strane rieky Pjandž, ale ľudia a krajina nemôže byť odlišnejšia od Tadžikistanu. Afganistan ponúka naozaj výnimočnú príležitosť na fotografovanie. Prespíme v hlavnom meste Wakhanu KHANDUD v tzv. „home stay“. Navštívime základnú školu a poprechádzame sa v údolí. Pokračujeme až na koniec cesty do mesta SARDAD-E- BROGHIL. Prechádzame mostom cez rieku Pjandž pri sútoku riek Wakhan a Pamír. Tentokrát bude po oboch stranách rieky Afganistan. SARDAD je malé mestečko, kde prespíme. Tu žijú Wakhovia. Sú to Ismailiti, ktorých ženy si nikdy nezahaľovali tvár a dodnes sa obliekajú do tradičného wakhanského odevu. Odchod späť do Sultanu Iskhasim a návrat do Tadžikistanu. Pokračovať budeme až do hlavného mesta Pamíru Khorog. Ak nám bude hrať čas do karát, zastavíme sa pri termálnych prameňoch  GARM- E-CHASMA. Noc strávime v mestečku CHOROG.


14. – 16. deň:

Ráno vyrážame na cestu do DUŠANBE, hlavného mesta Tadžikistanu. Avšak už večer prichádzame do mesta DARVOZ, kde prespíme v 3* hoteli. Z Darvoz pôjde cesta popri rieke Pjandž cez krajinu s úchvatnou scenériou. Poklad Tadžikistanu tkvie rozhodne v jeho prírode. Na obed zastavujeme v „chaikhana“ a podvečer sa už vraciame do Dushanbe. Nočný let do Viedne. Prílet do Viedne.


CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, prehliadku všetkých navštívených miest, dopravu v 4x4 aute, ubytovanie v hoteloch, jurtách a tzv. home stay, povolenie na vstup do Wakhan koridoru, povolenie na vstup do Zorkul Nature Reserve, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Víza, povolenie na vstup do GBAO, stravu, vstupy, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:
Jednolôžková izba nie je možná.

Trasa zájazdu:

Oš – Karakul – Murgab – Sultan Ishashim – Sarhad-e Broghill – Chorog – Dušanbe


DÔLEŽITÉ VEDIEŤ:
Počas nášho zájazdu strávime tri dni v Afganistane. Budeme sa pohybovať v oblasti nazývanej Wakhanský koridor. Je to malý výbežok zeme medzi Tadžikistanom, Čínou a Pakistanom, hlboko v horách, kde žijú mierumilovní Izmaeliti. Wakhan je bezpečnou časťou Afganistanu a za svoju bezpečnosť vďačí najmä svojej odľahlosti. My do Afganistanu vstúpime cez hraničný priechod Iskhashim s Tadžikistanom. Bezpečnostnú situáciu v regióne neustále sledujeme.


Zdroj: web CK 9.3.2018

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro