Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,59 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,43 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »

Okruh po Peru

Destinácia: Peru
Kód zájazdu: 809468
Cena od: 3 589 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

25.10.2019 15 dní 3 589 € +489 € odlet: Viedeň, Praha letecká
07.11.2019 14 dní 3 589 € +0 € odlet: Viedeň, Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň PRAHA (VIEDEŇ) - LIMA

Odlet z Prahy (Viedne) do Limy.

2. deň LIMA

Prílet do Limy, transfer do hotela. Prehliadka hlavného peruánskeho mesta Limy, kedysi najbohatšieho mesta sveta (koloniálna a moderná Lima - centrálne námestie Plaza de Armas s prezidentským palácom a katedrálou Santo Domingo, kostol San Francisco, katakomby, prehliadka rezidenčných štvrtí San Isidro a Miraflores). Lima bola založená v roku 1535 španielskym dobyvateľom Franciscom Pizarrom na oboch brehoch rieky Rimac. Nocľah v Lime.

3. deň LIMA - PARACAS

Raňajky. Prejazd z Limy do Paracasu. Národný park Paracas je domovom mnohých zástupcov miestnej fauny a flóry, predovšetkým vtákov, hojne sa tu vyskytujú napríklad plameniaky. Cestou krátka zastávka pri prírodnom útvare "La Catedrala", ktorý bol zničený zemetrasením v roku 2007. Návrat do hotela, nocľah v Paracase.

4. deň PARACAS - BALLESTAS - NAZCA

Raňajky. Národný park Paracas sa rozkladá na polostrove Ica, blízko sú ostrovy Ballestas. Z Paracasu pôjdete na výlet loďou. Táto oblasť je známa najmä kvôli veľkému množstvu vtákov a bohatému morskému životu. Môžete tu vidieť kolónie uškatcov, plameniakov, pelikánov, tučniakov a obrovské množstvo vtákov. Odchod z Paracasu do Nazca. Popoludní let nad planinou Nazca. Jedná sa o unikátne miesto s obrovskými geometrickými obrazcami a figúrami roztrúsenými po zemskom povrchu. Obrazce tvorí viac ako stovka špirál, a tridsať zvierat a vtákov (kosatka, pavúk, opice, lama, pes, kolibrík, atď.). Niektoré línie sú dlhé okolo 50 km, obrazy zvierat 15 - 300 m, a preto sú viditeľné len z veľkej výšky. Nocľah v Nazca.

5. deň NAZCA - AREQUIPA

Raňajky. Skorý ranný odjazd malebnou krajinou do Arequipy. Transfer do hotela, individuálne voľno. Nocľah v Arequipe.

6. deň AREQUIPA - LA CALERA - CHIVAY

Raňajky. Ráno prehliadka kláštora Svätej Kataríny, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky Arequipy. Odchod do mestečka Chivay. Po ceste budete mať možnosť pozorovať zasnežené vrcholky hôr a pasúce sa lamy. Zastávka pri termálnych prameňoch La Calera. Príjazd do Chivay. Nocľah.

7. deň CAŇON COLCA - CRUZ DEL CONDOR - PUNO

Raňajky. Odchod ku Caňonu Colca a k miestu Cruz del Condor (Kríž kondora). Caňon Colca dosahuje hĺbku 3400 metrov. Cestou k nemu uvidíte krásnu krajinu s typickými terasami Inkov, ktoré sa tiahnu dlhé kilometre, a sú jedny z najrozsiahlejších v Peru. Pozdĺž cesty sú vodopády i horúce pramene. Cestou zastávka na prehliadku kúzelných peruánskych dediniek. Transfer do Puna. Ubytovanie v hoteli, nocľah v Pune.

8. deň JAZERO TITICACA - LOS UROS - TAQUILE - PUNO

Raňajky. Pred transferom do prístavu krátka prehliadka centra Puna. Plavba po jazere Titicaca, ktoré je posvätným jazerom Inkov, najväčším vysokohorským jazerom sveta. Rozkladá sa na hraniciach Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má množstvo ostrovov, medzi ktorými budia pozornosť plávajúce rákosové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, ktorí žijú na týchto ostrovoch, o sebe hovoria, že majú čiernu krv, ktorá ich chráni pred chladom jazera, v ktorom má voda stálu teplotu 13 stupňov Celzia. Vašou ďalšou zastávkou bude ostrov Taquile, ktorý si prezriete, a kde bude pripravený obed (v cene). Návrat loďou do Puna. Nocľah.

9. deň PUNO - CUZCO

Raňajky. Prejazd do Cuzca, panoramatická cesta Andami (špicaté vrcholky Ánd, prudké zrázy, krásne údolia - počas cesty autobusom dosiahnete nadmorskej výšky 4.300 metrov). Cestou návšteva kamenných hrobiek v Sillustani pri lagúne Umayo. Sillustani je najrozsiahlejším pohrebiskom sveta. V priebehu prejazdu bude niekoľko zastávok na fotografovanie i zastávka na obed (v cene). Nocľah v Cuzcu.

10. deň SVÄTÉ ÚDOLIE

Raňajky. Celodenný výlet do Svätého údolia (Valle Sagrado) rieky Urubamba. Autobusom pomaly zídete do údolia a pôjdete pozdĺž rieky Urubamby. Cítite to magické, rytmické slovo? Vonia diaľkou. Táto divoká, kameňmi a hlbokými zrázmi spútaná riečka, už totiž patrí Amazonskému pralesu. Vody Urubamby sa vlievajú do Amazonky, brehy Urubamby lemujú opuncie a agáve. Nasleduje prehliadka Pisacu a ruín Ollantaytambo. Neskorý obed (je už v cene). Večer návrat do Cuzca, nocľah.

11. deň MACHU PICCHU

Raňajky. Transfer z hotela v Cuscu na vlakovú stanicu v Cuscu, odchod vlakom z Cusca do Aguas Calientes. Po krátkom úseku autobusom sa po zdolaní serpentín ocitnete v blízkosti Machu Picchu. Nasledovať bude prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov Machu Picchu, ktoré objavil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostred hôr a džungle. Ako je možné, že tu, vo výške 2.399 metrov nad morom, vystavali predkolumbovskí domorodci tak dokonalé stavby z ťažkých kameňov, medzi ktoré nedostanete ani list papiera? Po 3000 schodoch je možné prejsť všetkými námestiami, nástupišťami a terasami, a navštíviť všetky svätyne, observatória a obytné budovy. "Machu Picchu, navždy už zostane tvoje meno vypálené zlatými lúčmi do knihy nesmrteľnosti." Návrat rovnakou cestou do Cusca. Nocľah.

12. deň CUZCO

Raňajky. Prehliadka najkrajšieho peruánskeho mesta Cuzco, ktoré bolo založené koncom 12. storočia Manco Capacom. Meno mesta bolo symbolom jeho významu - Cusco znamená v kečuánčine pupok, stred; Cusco leží vo výške 3400 metrov nad morom. Námestie Plaza de Armas, koloniálne arkády, katedrála s čiernym Kristom, patrónom mesta; Pizzarov palác, chrám Koricancha, kláštor Santo Domingo, zrúcanina Q'engo, Tambomachay, Puca Pucará a pevnosti Sacsayhuaman. Popoludní individuálne voľno, možnosť návštevy miestnych trhov a nákup suvenírov. Nocľah v Cuzcu.

13. deň CUZCO - LIMA

Transfer na letisko. Odlet do Limy a následne odlet do Prahy (Viedne) s prestupom.

14. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

 • leteckú dopravu s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 11 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami
 • 3x obedy
 • všetky transfery počas okruhu
 • všetky prehliadky a vstupy podľa programu
 • služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri počte minimálne 16 osôb)

NAVYŠE V CENE:

 • prelet nad planinou Nazca
 • prehliadka kláštora Svätej Kataríny

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

 • letiskové a bezpečnostné taxy 489,- EUR
 • fakultatívne vstupy a výlety nad rámec programu
 • prepitné
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro