Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,84 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Veľký okruh Myanmarom

Destinácia: Mjanmarsko (Barma)
Kód zájazdu: 809496
Cena od: 2 899 €
Príplatky od: 399 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

24.11.2019 17 dní Last Minute 2 899 € +399 € odlet: Praha letecká
24.11.2020 17 dní 2 929 € +399 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO YANGONU

2. deň PRÍLET DO YANGONU

Prílet do Yangonu, transfer do hotela, nocľah.

3. deň YANGON

Raňajky. Celodenná prehliadka Yangonu začína návštevou sochy sediaceho Budhu, ktorá je vysoký 11 metrov, váži 600 ton a je vytesaný z jediného kusu mramoru. Ďalej sa pozriete k jazeru Kandawgyi, kde sa ponúka mnoho fotografických príležitostí, do kláštora Chaukhtatgyi so sochou ležiaceho Budhu, na pagodu Sule, park Maha Bandoola s pomníkom nezávislosti, a na ďalšie pamätihodnosti. Popoludní Vás čaká prechádzka po trhovisku v Indickej a Čínskej štvrti, kde sa predávajú rôzne druhy potravín, ovocia a výrobkov. Na veľkolepý západ slnka sa môžete tešiť z vrcholku Singuttara Hill, kde je umiestnená najväčšia zlatá pagoda na svete - Schwedagon. Pagoda je pokrytá zlatom a sú na nej diamanty, rubíny i smaragdy. Nocľah v Yangone.

4. deň YANGON - KYAIKTIYO

Raňajky. Odchod do Kyaiktiyo, na svetoznámy pozlátený posvätný viklan, opradený mnohými povesťami. Cestou zastávka na vojnovom cintoríne Taukkayan neďaleko Yangonu, kde odpočíva 6374 spojeneckých vojakov, ktorí zahynuli počas II. svetovej vojny. Ďalej sa tu týči pamätník, na ktorom je 27000 mien vojakov, ktorých telá odpočívajú na neznámom mieste. Západ slnka v Kyaiktiyo. Nocľah v Kyaiktiyo.

5. deň KYAIKTIYO - BAGO - YANGON

Raňajky. Návrat do Yangonu. Cestou návšteva historického mesta Bago. Tu Vás určite zaujme okrem miestneho trhoviska, kde môžete pozorovať spôsob života miestnych obyvateľov, predovšetkým dominanta mesta - pagoda Shwemawdaw, jedna z najviac uctievaných pagod v Mjanmarsku, palác Kanbawzathadi, a v neposlednom rade tiež pagoda Shwethalvaung, ktoré skrýva údajne najkrajšiu sochu ležiaceho Budhu na svete. Poslednou zastávkou bude Čínsky chrám - tu možno kúpiť výrobky tradičnej medicíny z konzervovaného škorpióna v pohároch a fľašiach rôznych veľkostí. Nocľah v Yaongone.

6. deň YANGON - MANDALAY - AMARAPURA - MANDALAY

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Mandalay. Odchod do starodávneho mesta Amarapura južne od Mandalaya s návštevou kláštora Maha Gandayon, v ktorom žije niekoľko tisíc mladých mníchov. Okolo 10:30 hodín tu môžete sledovať každodenný rituál prijímania jedinej potravy, ktorú mnísi za deň skonzumujú. Pokračovať budete návštevou pravdepodobne jedného z najfotogenickejších miest v Mjanmarsku - mosta U Bein. Tento pozoruhodný, 200 rokov starý most je 1,2 km dlhý (najdlhší teakový most sveta), vedie cez plytké jazero Taungthaman, pomenované po ľudožrútskom obrovi, ktorý sem údajne prišiel hľadať Budhu, a slúžia pre peších. Popoludní prichádza čas na prehliadku areálu kráľovského paláca Mya Nan San Kyaw Palace, ktorý bol v roku 1945 úplne zničený ohňom a následne renovovaný na základe fotografií, obrázkov a miniatúrneho modelu. Z ďalších zaujímavostí počas okruhu týmto mestom nemožno vynechať ani drevený kláštor Shwenandaw. Budova bola súčasťou palácového komplexu, kedysi bývala pozlátená a vyzdobená sklenenou mozaikou. Zlatenie sa uchovalo len vnútri kláštora. Ďalej pokračovanie v prehliadke pagodou Kuthodaw, ktorá je známa ako najväčšia kniha na svete s kamennými doskami, na ktorých je zapísaný celý budhistický kánon. Večer vychádzka na vrchol Mandalay Hill s panoramatickým výhľadom na rieku Iravádí. Nocľah v Mandalay.

7. deň MANDALAY - INWA - SAGAING - MANDALAY

Raňajky. Prehliadka pagody Mahamuni s jednou z najuctievanejších mjanmarských sôch Budhu. Exkurzia do okolia Mandalay, kde spoznáte bývalé hlavné mestá Sagaing a Inwa (Ava). V meste Inwa (Ava), hlavnom meste v 14.-18. storočí, Vás budú očakávať štýlové konské povozy. Konský záprah tu bude Vaším dopravným prostriedkom, ktorý Vám umožní pohodlne vstrebať atmosféru kláštora Bagaya, postaveného z tíkového dreva, zvyškov kráľovského paláca a pevnosti, a ďalších pamätihodností. Potom prekročíte most cez rieku Iravádí do Sagaingu, ktorý je posiaty 600 belostnými stúpami a pagodami, je domovom pre 3000 mníchov a nájdete tu 100 meditačných centier. Tu Vás čaká nezabudnuteľný zážitok v podobe nákupov či len atmosféry miestneho trhoviska, mimochodom zriedkakedy turistami navštevovaného. Návrat do Mandalay, nocľah.

8. deň MANDALAY - BAGAN

Raňajky. Plavba po rieke Iravádí z Mandalayu do Baganu. Vo večerných hodinách príchod do Baganu - jednej z najvýznamnejších budhistických pamiatok sveta, kde sa nachádzajú viac ako dve tisícky pagod a chrámov. Nocľah v Bagane.

9. deň BAGAN

Raňajky, celodenná prehliadka najkrajších chrámov a pagod v tejto oblasti, postavených v priebehu 11. a 13. storočia. Kam oko dovidí, rozlieha sa nekonečné chrámové more (42 km2). Návšteva miestneho pestrého trhoviska v Nyaung-U, zlatej pagody Shwezigon, Kyansitta Umin, chrámu Manuha, chrámu Thatbuinnyu a chrámu Dhamayangyi. Večer výhľad na západ slnka z pagody Shxesandaw. Nocľah v Bagane. Možnosť fakultatívneho letu balónom (od cca 259,- EUR/osoba).

10. deň BAGAN

Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Baganu, ktorá začne pagodou Lawkananda s krásnym výhľadom na rieku Iravádí, ďalej jedným z najatraktívnejších chrámov - Sulamani, chrámu Lementhna, ktorý je zakončený vežou v indickom štýle. Pozriete sa na komplex troch prepojených svätýň Payathonzu, v ktorých sú veľmi zaujímavé nástenné maľby z 13. storočia, a malý chrám Nandamanya s jednou miestnosťou, kde sú maľby neodetých žien. Popoludní prichádza na rad svätyňa Nanpaya, ktorá údajne slúžila ako Manuhove väzenie, hoci pre túto legendu neexistujú dôkazy. V chráme Manuha potom uvidíte 4 sochy Budhu (tri sediaci a jednu ležiace). V podvečer Vás čaká dychberúci západ slnka z niektorého z chrámov, či pagod. Nocľah v Bagane.

11. deň BAGAN - MOUNT POPA - KALAW

Raňajky. Návšteva dediny preslávenej výrobou palmového cukru. Transfer klimatizovaným minibusom do Kalaw, cestou zastávka pri vulkanickom suku Mount Popa, ktorého vrchol je uctievaný ako príbytok tradičných duchov, a je ozdobený pozoruhodným zoskupením chrámov, pagod a svätýň. Pokračovanie scénickou krajinou do Kalaw. Nocľah v Kalaw.

12. deň KALAW - PINDAYA

Raňajky. Dopoludňajší trekking panenskou horskou prírodou Palaungskej vrchoviny, kde nahliadnete do života pestrofarebne oblečených obyvateľov horských kmeňov v miestnych dedinkách. Cestou budete obdivovať krásne scenérie a panorámu ako z pohľadníc. Nocľah v Pindayi.

13. deň PINDAYA - JAZERO INLE

Raňajky, návšteva Jaskyne tisícich Budhov, budhistického pútnického miesta a domova tisícich podobizní Budhu z rôznych materiálov. Zastavíte sa tiež vo výrobni hodvábneho papiera a bambusových klobúkov. Prejazd k jazeru Inle. Jazero Inle leží 880 metrov nad morom a je približne 22 km dlhé a 11 km široké. Jazero preslávili predovšetkým ľudia žijúci na ňom, či na okolitých brehoch, známi ako Inthovia. Je tu niekoľko dedín z domčekov na koloch, chrámov a plávajúcich záhrad. Nocľah na jazere.

14. deň JAZERO INLE

Raňajky. Ranná návšteva miestnych päťdňových plávajúcich trhov (ak budú organizované), ktorých dátum a miesto konania sa mení každých 5 dní, kde uvidíte obyvateľov horských kmeňov obchodovať s poľnohospodárskymi výrobkami, zeleninou, ovocím, sušenými čajovými lístkami, umením, drevenými plastikami a podobne. Nasleduje celodenná prechádzka po jazere, ktorej súčasťou je návšteva pagody Phaungdawoo s piatimi sochami Budhu, drevený kláštor Nga Phe Chaung, čiže kláštor skákajúcej mačky, postavený na koloch. Výlet bude ukončený návštevou miestnych dielní na výrobu strieborných predmetov, spracovanie hodvábu, kováčstva a výrobne tradičných lodí. Nocľah na jazere.

15. deň JAZERO INLE - INDEINU - HEHO - YANGON

Raňajky. Lodný výlet do dediny Indeinu, skrytého pokladu jazera Inle. Cestou do Indeinu sa môžete tešiť pohľadom na život na jazere, uvidíte zeleninové záhradky, mníchov, vodné byvoly, obyvateľov pracujúcich na ryžových poliach a podobne. Z komlexu pagod Shwe Indaing je úchvatný výhľad na jazero a okolité prírodné scenérie. Nasleduje exkurzia do dielne, v ktorej sa vyrába strieborný tovar. Transfer na letisko v Heho, odlet do Yangonu. Nocľah v Yangonu.

16. deň YANGON

Raňajky. Prehliadka ďalších pamätihodností s mnohými príležitosťami na fotografovanie zahŕňajúcimi pagodu Botataung, o ktorej sa hovorí, že sú tu uchovávané Buddhove vlasy, a trhovisko Bogyoke s ohromnou škálou mjanmarských remeselných výrobkov, drahých kameňov, tašiek, suvenírov a podobne. Transfer na letisko v Yangone, odlet do Bangkoku a následne do Prahy (Viedne).

17. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
leteckú dopravua Yangon - Mandalay; Heho - Yangon
14x ubytovanie v hoteloch kategórie 3* s polpenziou (raňajky a obedy)
program, transfery klimatizovanými minibusmi a vstupy podľa itineráru
česky hovoriaceho sprievodcu (pri minimálnom počte 12 osôb) a miestneho sprievodcu


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 399,- EUR
vízum do Myanmaru (cca 70,- EUR/osoba + 3x foto)
turistickú odletovú taxu v Yangonu (cca 10,- USD/osoba)
fakultatívne výlety
prepitné
cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro