Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

https://www.facebook.com/xtour.ca
Banner Limba FIXME: FB

Počasie

Belgicko
dnes:   25 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,45 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 7,51 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »

Potulky Beneluxom

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 813895
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis:

Hlavné klenoty Beneluxu – Luxemburg s krásnou polohou nad sútokom dvoch riek s veľkovojvodským palácom, katedrálou a európskym centrom, mesto diamantov a Rubensa Antwerpy, Brusel – metropola Belgicka a „hlavné mesto Európy“ s nádherným námestím Grand Place, historický svojrázny Delft známy výrobou keramiky, Den Haag, skanzen Zaanse Schans s veternými mlynmi, či Amsterdam so známymi grachtami, kráľovským palácom, múzeami, trhoviskami ....


Úvod:
6-dňový autokarový zájazd


Program:


1. deň:

Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách (z Bratislavy o 21.00 h), tranzit cez Rakúsko a Nemecko.

2. deň:

V dopoludňajších hodinách príchod do Luxemburského veľkovojvodstva, pokračovanie do hlavného mesta Luxemburg, v rámci individuálneho voľna možnosť návštevy Kazemát a prehliadka mesta turistickým vláčikom. Pešia prehliadka mesta – veľkovojvodský palác Palais Grand Ducal, jazdecká socha veľkovojvodu Viliama II. na námestí Place Guillaume, katedrála Notre Dame, námestie Place d’Armes, nákupná ulica Grande Rue, Európske centrum na Kirchbergu s výškovou budovou  urópskeho parlamentu a Európskeho súdneho dvora. Pokračovanie do Bruselu, ubytovanie v okolí.


3. deň:

Raňajky, odchod do Antwerp - centrum diamantov. Prehliadka centra s katedrálou Panny Márie s najvyššou vežou v Beneluxe. Pozrieme si obrazy od P. P. Rubensa, či A. van Dycka. Presun do Bruselu, kde začneme objavovať ukryté krásy tohto multikulturálneho veľkomesta, sídla Európskej únie, centra svetoznámych výrobcov výbornej belgickej čokolády  a praliniek. Námestie Grote Place (UNESCO); radnica – považovaná  za najkrajšiu verejno-administratívnu budovu Belgicka. Manneken Pis – soška cikajúceho chlapčeka; Pasáž sv. Huberta – sa honosí titulom prvej obchodnej pasáže Európy; svetoznámy kostol Notre Dame de la Chapelle; Kráľovský palác – ofi ciálna rezidencia kráľovskej rodiny; Katedrála sv. Michala – belgický národný kostol s ukážkou brabantskej gotiky. Ubytovanie.


4. deň:

Raňajky, pokračovanie do historického mesta Delft so svojráznymi úzkymi uličkami, hrubou dlažbou a pôvabnými štítovými meštiackymi domami, známeho výrobou delftskej keramiky, krátka zastávka v Den Haagu (krátka zástavka - Binnenhof, pešia zóna, budova Medzinárodného súdneho dvora), pokračujeme do skanzenu Zaanse Schans (veterné mlyny, výroba drevákov, remeselná výroba, syráreň, zelené drevené domčeky zo 17. a 18. storočia), odchod na ubytovanie v okolí Amsterdamu.

5. deň:

Raňajky, odchod k hrádzi Afsluitdijk, ktorá rozdeľuje záliv Zuiderzee na dve časti. Z jednej strany hrádze sa nachádza morská slaná voda a z druhej strany je umelo vytvorené sladkovodné jazero. Bola vybudovaná v roku 1933 a spája Severné Holandsko s Frízskom. Presun do Amsterdamu – fakultatívne plavba loďou po grachtoch, Kráľovský palác, fakultatívne návšteva Ríšskeho múzea, ktoré sústreďuje bohaté zbierky holandského maliarstva, alebo Múzea Vincenta van Gogha, individuálne voľno, nákupy, v neskorších večerných hodinách odchod na Slovensko.


6. deň:

Návrat na Slovensko v poludňajších hodinách.


Ubytovanie:

3x v hoteli 3*/4*


Stravovanie:

3x raňajky


Doprava:

Autokar


Cena zahŕňa:

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*/4*, sprievodcu CK.


Cena nezahŕňa:

Vstupy, fakultatívne výlety, miestnu dopravu,  cestovné poistenie.


Ostatné doplatky:

Za 1/1 izbu 95 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.


Upozornenie:

Zmena programu vyhradená.Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro