Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

https://www.facebook.com/xtour.ca
Banner Limba FIXME: FB

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,84 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 6,58 TRY
Americký dolar  EUR 1,15 USD

Zobraziť všetky »

Svet Pyrenejí - hory , príroda , kultúra

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 822949
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Názor CK:
Letecká poznávačka s pešou turistikou pre všetkých s odletom z Bratislavy !

Rámcový program zájazdu:
1. deň: Odlet z Bratislavy do Barcelony / Gerony, večerný transfer na ubytovanie do okolia mestečka Bellver de Cerdanya.


2. deň: Po raňajkách nás autobus odvezie cez PUIGCERDA na francúzsku stranu Pyrenejí do malej osady Eyne (1700 m), odkiaľ začneme pešiu túru cez prírodnú rezerváciu Cambre d'Aze do St. Pierre dels Forcats (1684 m). Pri túre budeme môcť sledovať nielen okolité kopce, ale aj údolie s nekonečnými lesmi borovicami a jedľami. (Úroveň prechodu - stredná) Popoludní zastávka v osade obklopená hradbami Mont Louis. Možnosť prechádzky žltým vláčikom (cca 15 EUR), symbolom katalánskych Pyrenejí od r. 1910. Návrat na ubytovanie.


3. deň: Po raňajkách odchod autobusom do prírodného parku Cadi - Moixeró, vyznačujúceho sa bohatou biodiverzitou a radom miest so špeciálnym kúzlom. Pešia túra povedie z Guardiola de Bergueda cez Bagá do Sant Joan de l'Avellanet po tzv. Vía del Nicolau, trasa bývalej železnice, ktorá slúžila ku zvozu dreva, po ceste rad tunelov, mostov. Možnosť návštevy kláštora sv. Vavrinca. (Úroveň túry ľahká stredná - chodníky, poľné a asfaltové cesty, cca 12 km). Po ceste späť na ubytovanie krátky výstup k vyhliadke Els Orris (1915 m), kruhová prechádzka cca 2,5 km.


4. deň: Ráno návšteva hlavného mesta Andorry, Andorra la Vella, po tej pokračovanie do Vielha, správneho centra Vall d'Aran, vyhláseného v roku 1976 národnou kultúrnou pamiatkou. Po ceste zastávka v Seu d'Urgell, starobylom meste, ktoré sa pýšilo katedrálou už v dobe Vizigótov, obdivovať môžete domy s arkádami, bývalú židovskú štvrť alebo románsky kostol sv. Michala. Ubytovanie vo Vielha.


5. deň: Skoro ráno nás autobus zavezie do Vall de Boí, ktoré je preslávené nielen svojou prírodnou krásou, ale aj súborom románskych kostolov v lombardskom štýle z 12.-13. stor., ktoré sú pod ochranou UNESCO. Prechádzka údolím, to nie je len prechádzka prírodou, ale aj históriou. Po ceste krátka zastávka v Cardet, s kostolíkom Santa María de Cardet a v Barruera s kostolom San Feliu de Barruera. Pešia túra začne z Barruera údolím rieky Tar do Erill la Vall, do Boí a do Caldes de Boí. Po ceste budeme môcť obdivovať v každej osade nádherné románske kostoly, kamenné domy a múriky, kde sa akoby zastavil čas. (Úroveň túry stredne ľahká, cca 3,5 hod.) Návrat na ubytovanie do VIELHA.


6. deň: Ráno sa vypravíme z Vielha do Olot, po ceste zastávka v národnom parku Aigues Tortes y San Mauricio, ktorý je okrem iného aj rajom jazier. Krátka pešia túra (necelé 2 hodiny) po Aigues Tortes de Colomers. Túra začína od kúpeľov Tredós a vedie okolo rieky s bohatou riečnou vegetáciou až ku kaskádam, odkiaľ sa stúpa ku Cabana d'Aigues Tortes, cesta ďalej pokračuje lesom s píniami a jedľami až k mostu a k vyhliadke. Návrat na parkovisko pri kúpeľoch Tredós. Po prechádzke pokračovanie do Olot. Ubytovanie v Olot, ktoré je nepísaným hlavným centrom vulkanickej oblasti Garrotxa a leží priamo v prírodnej rezervácii. Mestečko prekvapí svojimi modernistickým budovami, vyhlásené je aj pre svoju gastronómiu založenú na príprave na lávovom kameni.


7. deň: Po raňajkách prechod cez vulkán Crosc, najcharakteristickejší vulkán prírodného parku Garrotxa, kde sa nachádza okolo 40 vulkánov. Vstúpime dovnútra sopky, prejdeme sa po krátery, a po vyvretej láve sopky Corscat, kde teraz rastie úžasný bukový les, známy ako la Fageda d'en Jord. (Úroveň prechodu stredne-ľahká). Deň ukončíme návštevou opevnenej stredovekej osady Santa Pau s hradom z 13. -14. stor. Historické centrum mestečka bolo vyhlásené národnou pamiatkou. Návrat na ubytovanie do Olot. Priamo z mestečka Olot možno vystúpiť na vulkán Montsacopa, odkiaľ sú krásne výhľady na mesto i na blízke Pyreneje. 8. deň: Transfer na letisko a odlet do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
leteckú dopravu tam a späť s odletom z Bratislavy, letiskové poplatky , 7 x ubytovanie v horských hoteloch s raňajkami, dopravu španielskym autobusom podľa programu, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za jednolôžkovú izbu 168,-€/osoba, 7 x večera 96,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro