Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

https://www.facebook.com/xtour.ca
Banner Limba FIXME: FB

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,65 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 6,04 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »

Gruzínsko a Arménsko - 10 dňové dobrodružstvo

hora Ararat v Jerevane Cestovný GURU Chram Hellenistic v Garni Armensko Cestovny GURU Chramový komplex Geghard Armensko Cestovny GURU Interier domu v muzeu Alexandra Chavchavadzeho v Gruzinsku Cestovny GURU Kaskady v Jerevane Armensko detail  Cestovny GURU Katedrala Svetiskhoveli v Mtskhete Gruzinsko Cestovny GURU Klastor  Sevanavank na jazere Sevan Armensko Cestovny GURU Opera v Jerevane Armensko Cestovny GURU Panorama mesta Mtshketa UNESCO Gruzinsko Cestovn GURU Panoramaticky pohlad na vladnu budovu Armenska ma Namesti Republiky v Jerevane s tancujucou fontanou Cestovny GURU Saint Nino Bodbe Klastor Gruzinsko Cestovny GURU Sighnaghi - stare mesto v Kakheti regione Gruzinsko Cestovny GURU Stalinové Muzeum a pamatník v Gori  Gruzinsko Cestovny GURU starobyly kostol Stepantsminda  Gergeti Gruzinsko  Cestovny GURU Tbilisi Gruzinsko panorama namestia Vakhtang Gorgasali s Narikala pevnostou na kopci a lanovka Cestovny GURU Tbilisi pevnost Abanotubani a Narikala Gruzinsko Cestovny GURU Unesco hrad Ananuri Gruzinsko Cestovny GURU Uplistsikhe Klastorny komplex Guzinsko Cestovny GURU Tsaghkadzor Kecharis kostol a klastor Armensko Cestovny GURU
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 827814
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Na hraniciach medzi Európu a Áziou sa nachádza malá krajina Gruzínsko s dávnou históriou a tradíciou, bohatá na zdroj mýtov a legiend.


Jedna z legiend hovorí o tom, ako Gruzínci získali svoju časť krajiny: Keď Boh rozdeľoval krajinu ľuďom, Gruzínci meškali. V dôsledku toho im nezostal ani kúsok krajiny. Boh sa však rozhodol, že dá Gruzíncom časť krajiny, ktorú si nechal pre seba, a tak získali časť raja.“

Teraz je jasné, ako taká malá krajina môže kombinovať prirodzenú rozmanitosť, ktorá spĺňa všetky požiadavky voľného času a zábavy.


Deň 1.: Príchod a prehliadka Tbilisi

Tesne po polnoci prílet na medzinárodné letisko v Tbilisi, stretnutie s miestnym sprievodcom, transfer na hotel a prenocovanie v Tbilisi.


DEŇ 2: Mtshketa / Tbilisi

Po krátkom oddychu a raňajkách na hoteli sa presunieme do jedného z najstarších miest Gruzínska, do mesta Mtshketa a prezrieme si rieky Aragvi a Mtkvari. Po príchode do stredu mesta navštívime katedrálu Svetitskhoveli, miesto odpočinku pre Ježišov kabát. Obe pamiatky sú v zozname svetového dedičstva UNESCO. Návrat do Tbilisi (predpokladaná dĺžka progamu 3-4 hodiny)  

Po návrate Vás čaká prehliadka Tbilisi - hlavného a najväčšieho mesta Gruzínska, ktorú začnete s historickou časťou mesta, kde sú všetky zaujímavé miesta v pešej dostupnosti jedna od druhej. Prehliadka začne od kostola Metekhi smerom k Európskemu parku (park Rike), kde sa lanovkou vyvezieme k  soche Matka Gruzínska, aby sme si vychutnali panoramatický výhľad na Tbilisi.   Potom zídeme dole k pevnosti Narikalakúpeľnej štvrte Sulfur. Pokračovať budeme smerom k námestiu Meidan, ulici Shardeni, kde sa nachádzajú najlepšie gruzínske bary a kaviarne. Po návšteve ulici Shardeni postupný návrat na hotel k odpočinku a prenocovaniu v Tbilisi. (predpokladaná dĺžka programu 4-5 hodín)


DEŇ 3: Tbilisi / Uplistsikhe / Borjomi / Tbilisi

Po raňajkách na hoteli odchod cez mesto Gori (mesto Josefa Stalina) do jaskynného mesta Uplistsikhe vyrezaného v skalách, ktorý sa nachádza na historickej hodvábnej ceste, ktoré fungovalo ako mesto a bolo jedným z hlavných obchodných centier od I. tisícročia pred n.l. až do 12. storočia n.l..

Na záver navštívite rezort Borjomi, známeho svojou liečebnou minerálnou vodou, ktorá sa používa ako pitná voda na liečbu rôznych chorôb a aj na kúpanie. Navštívte mestký park Borjomi a vyskúšajte pramenitú minerálnu vodu.

Návrat na prenocovanie do Tbilisi.


DEŇ 4: TKakheti / Bodbe / Signaghi

Po raňajkách prejdeme do vinárskeho regiónu Kakheti, kde navštívime kláštor Bodbe – pohrebisko svätého Nina, ktorý priniesol kresťanstvo do Gruzínska. Pokračovať budeme do Sighnaghi – kráľovského mesta nachádzajúceho sa na kopci s výhľadom na údolie Alazanipohorí Kaukaz. Po prehliadke mesta Signangi navštívime úžasnú záhradku v anglickom štýle a múzeum princa Alexandra Chavchavadzeho, pozoruhodného gruzínskeho básnika, továreň na víno Tsinandali a enothecu s kolekciou najstarších vín , kde si môžete pochutnať na degustácii vín. Prevoz do Tbilisi, kde Vás čaká voľný večer a prenocovanie. (predpokladaná dĺžka programu 7-8 hodín)     


DEŇ 5: Transfer z hraníc Bagratashen do Yerevanu 

Stretnutie na hraničnom prechode Bagratashen medzi Gruzínskom a Arménskom a priamy transfer do Jerevanu. (predpokladaná dĺžka programu 4 hodiny)  


DEŇ 6: Jerevan / továreň Ararat Brandy 

Po raňajkách Vás čaká prehliadka mesta Jerevan, vrátane centra mesta, námestia Republiky, štátnej univerzity, panoramatického výhľadu na mesto, pamätníku Matky Arménska, parlamentu, prezidentského paláca, opery, športového a koncertného komplexu a pamätníku genocídy. Návšteva komplexu Cascade, ktorý je považovaný za centrum moderného umenia v Jerevane, s umeleckými dielami rozmiestnenými po celom okolí: na bulvári a popri schodoch, na vrchole ktorých si vychutnáte panoramatický výhľad na mesto a pohorie Ararat. Cascade je domovom Cafesjanského múzea moderného umenia. Na záver dňa návšteva továrne na výrobu brandy Ararat s možnosťou degustácie a prezentácie tohto arménskeho koňaku. Návrat na hotel. (celková dĺžka programu 7-8 hodín)  


DEŇ 7: Jerevan / Garni / Geghard / Vernissage

Raňajky na hoteli. Po raňajkách odchod k jedinému zostávajúcemu pohanskému chrámu v Arménsku v meste Garni, venovanému Bohu Slnka – Myrthovi, postavenému v roku 77 n.l. kráľom Trdatom (dynastia Arshakidov). Fotografická zastávka pri oblúku Charentc. Kaňon Garni – veľkolepá a vynikajúca scenéria vytvárajúca obraz padajúcich skál, ktorá získala aj pomenovanie „Symfónia kameňov“ kvôli svojmu výzoru. Cesta do unikátneho jaskynného chrámu sv. Gerharda (12.-13.storočie), ktorého meno znamená „svätá kopija“ na počesť dlho zachovanej kopije, tej istej kopije, ktorá prepichla telo ukrižovaného Krista. Teraz je vystavená v múzeu Etchmiadzinskej katedrály. Kláštor Geghard patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO (2000). Navštívite trh Vernissage (výstavu pod holým nebom spojenú s predajom, kde nájdete jedinečné príklady umeleckých a remeselníckych diel, tradičné koberce, šperky, staré zbierky mincí a medailónov, hudobné nástroje a elektroniku. Návrat na hotel v Jerevane. (celková dĺžka programu 5-6 hodín)  


DEŇ 8: Jerevan / Tsaghkadzor / jazero Sevan – Dilijan / Sadakhlo / hranice Bagratashen

Raňajky v hoteli. Odubytovanie. Jazda do mesta Tsaghkadzor (v preklade „kvetinová zátoka“), magické miesto zalesnených hôr. Krátka prechádzka po tomto meste a jeho okolí. Možnosť navštíviť vrcholky hôr pomocou lanovej dráhy, kde zažijete nezabudnuteľný nádherný panoramatický výhľad na túto časť sveta (ide o výstup do prvej úrovne a späť). V zime je Tsakhkadzor známy ako lyžiarske stredisko s niekoľkými úrovňami lanoviek vedúcimi do hôr. Navštívite kláštor Kecharis a potom po lanovke na pohorie Teghenis. Prechod k jazeru Sevan pre panoramatický výhľad na kláštor Sevanavank. Prejazd do horského mesta Dilijan a návšteva národného parku Dilijan. Príchod na hranice do Sadakhlo. Výmena áut na hraniciach. Odjazd do Tbilisi na prenocovanie. (predpokladaná dĺžka programu 8-9 hodín)    


DEŇ 9: Kazbegi / Ananuri

Raňajky na hoteli. Po raňajkách odchod do oblasti Kazbegi. Na ceste do Kazbegi navštívite komplex Ananuri – kláštor, ktorý bol v roku 2007 predbežne zaradený na zoznam k zapísaniu do programu UNESCO. Ďalej sa zastavíte  pri pamätníku „Mieru a priateľstva“. Po príchode do oblasti Kazbegi objavíte gruzínsku divokú prírodu. V centre Kazbegi – v meste Stepantsminda môžete obdivovať pohorie Mkinvartsveri a kostol Najsvätejšej trojice (Gergetis Sameba), ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 2.200 metrov. Na konci Vašej cesty sa vrátite na prenocovanie do hotela v Tbilisi. (dĺžka trvania programu 7-8 hodín)  


DEŇ 10: Odchod domov

Po raňajkách nasleduje odubytovanie z hotela a oddchod na letisko.


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

- letenky

- ubytovanie vo vybranom type hotela (3* - typ C, 4* - typ B, 5* - typ A)

- stravu podľa programu (raňajky)

- transfer/prepravu najlepším dostupným klimatizovaným autobusom podľa programu

- anglicky/česky hovoriaceho sprievodcu (na vyžiadanie)  


CENA NEZAHŔŇA:

- poistenie

- sprepitné / telefón / mini bar a ostatné služby v hoteloch

- lekárske ošetrenie v prípade potreby

- akékoľvek ďalšie služby, ktoré nie sú uvedené v programe

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro