Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk


Počasie

Sevan
31.3.:   2 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,76 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 6,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »

Arménsko, cesta za svetovým vinárstvom

Destinácia: Arménsko
Kód zájazdu: 841854
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1.deň:

Stretnutie s vedúcim zájazdu vo Viedni na letisku Schwechat, odlet pravidelnou linkou s prestupom do Jerevanu.

2. deň:

Prílet do Jerevanu v skorých ranných hodinách, stretnutie na letisku s miestnym sprievodcom a transfer do hotela. Po krátkom odpočinku prehliadka centra mesta. Obed v reštaurácii s arménsku kuchyňou. Exkurzia v továrni na výrobu vína a koňaku Noy v Jerevane s ochutnávkou. Ďalšie prechádzka po centre Jerevanu. Večera - typická arménska kuchyňa s hudbou a tancom. Na záver dňa voľno alebo prechádzka nočným Jerevanom.

3. deň:

Po raňajkách odcestuje do vinárskej spoločnosti Maran neďaleko Jerevanu, v dedine Musaler. V podzemnej degustačnej miestnosti ochutnáme vína suché biele, suché červené, polosuché červené, polodezertné biele. Ochutnáme tiež ovocné vína: polosuché z granátového jablka Paradžan a vodku z marhúľ. Ďalej návšteva chrámu Zvartnots, majstrovského diela stredovekej arménskej architektúry (UNESCO). Obed v marhuľovej záhradnej reštaurácii Van v Ečmiadzinu, sídelnom meste Katolikose - hlavy arménskej cirkvi. Po obede návšteva múzea pokladov vo Svätom Ečmiadzinu s posvätnými relikviami Arménskej apoštolskej cirkvi. Exkurzia v továrni na víno a koňak Map v blízkosti dediny Lenughi. Prehliadka rozsiahlych pivníc, kde sú uložené kolekcie vín a kde koňak starne. Večera v útulnej záhrade spoločnosti Map, ochutnávka 5-7 rokov starých vín a 7-10 ročného koňaku. Návrat do Jerevanu a voľný večer.

4. deň:

Cesta do Vajocdzorského regiónu - južné oblasti vinohradov, kde podľa povesti začal s pestovaním vínnej révy sám biblický Noe, keď po potope sveta pristál na suchej zemi. Tu navštívime kláštor Chor Virap, ktorý je spojený so zlomovou udalosťou v dejinách ľudstva, kedy v roku 301 Arménsko ako prvá krajina na svete prijala kresťanstvo za štátne náboženstvo. Z tohto miesta je nádherný pohľad na horu Ararat. Návšteva viníc v okolí kláštora, potom jaskyne Areni, v ktorej archeológovia v roku 2006 objavili vôbec najstaršiu obuv na svete a 6100 rokov staré vinárstva. Návšteva kláštorného komplexu Noravank zo 13.-14. storočia, ktorý sa nachádza v prostredí mystických červených skál. V oblasti Areni sa vyrába slávne červené víno z miestnych hrozna. Návšteva tradičného vinárstva, obed v reštaurácii Lčak. Potom navštívime legendárne vinárstvo Zora Karas v dedine Arind. V roku 2012 bolo víno Zorah Karas Areni Noir vyhlásené časopisom BusinessWeek medzi desiatimi najlepšími vínami sveta. Večera, návrat do Jerevanu.

5. deň:

Skoro ráno vyrazíme do mesta Gjumri. Cestou bude prestávka v arménskom stredovekom kláštornom komplexe Haričavank. Kláštor sa nachádza v obci Harič . Ďalšou zastávkou je mesto Gjumri - druhé najväčšie mesto v krajine. Môžeme sa prejsť centrom mesta s množstvom historických pamiatok. Navštívime Národné múzeum a múzeum Mher Mkrtčjan. Obed v reštaurácii Dzkan Dzor, potom navštívime pivovar, kde sa zoznámime s výrobou piva Gyumri. Povečeriame v taverne Poloz Muguč v malebnom národnom interiéri. Taverna má špeciálny pivné rúrky, ktorými je spojená s pivovarom. V taverne je teda vždy k dispozícii čerstvé pivo.

6. deň:

Putovanie po vinohradoch v Tavušském regióne. Skoro ráno sa vydáme k jazeru Sevan, ležiacemu v nadmorskej výške cez 2000 m, ktoré je jedno z najväčších vysokohorských jazier na svete. Navštívime kláštor Sevanavank z 9. storočia s výhľadom na striebristo modré jazero. Obed v reštaurácii pri jazere, kde ochutnáme grilovaného sevanského pstruha. Ďalej pôjdeme na sever do mesta Ijevan. Navštívime továreň na víno a koňak Ijevan. Počas návštevy spoznáme histórii podniku a prejdeme pivnice sa zbierkovými vínami a so sudmi koňakov. Nasleduje ochutnávka vín a koňakov, ktorá bude zahŕňať suché červené, suché biele, polosuché červené sladké červené a ovocné sladké. Ďalej ochutnáme dve vína zo zberateľských vín z roku 1977, rovnako ako dvadsaťročný koňak. Návšteva kláštorného komplexu Hagharcin, ktorý bol postavený v 11. storočí. Večera v Dilijan, meste umelcov. Návrat do Jerevanu.

7. deň:

Po raňajkách výlet k pohanskému chrámu Garni a kresťanskému chrámu v jaskyni Geghard. V miestnom dome si môžeme pripraviť obed v tradičnej peci nazývanej tonir: arménsky chlieb Lavasa, zeleninu a mäso. K prípitku bude domáce víno a marhuľová pálenka (ktoré miestne hovoria marhuľová vodka). Návrat do Jerevanu a voľný večer v meste.

8. deň:

Po raňajkách exkurzie v továrni na koňak Ararat, kde vyskúšame tri rôzne staré druhy koňaku. Po obede návšteva vinárstva Armas v regióne Aragacotn. Prehliadka viníc, zoznámenie s vinárskou technológiou, degustačný kurz triedy Master class v degustačnej miestnosti alebo na terase s výhľadom na Ararat. Návrat do Jerevanu a voľný večer.

9. deň:

Transfer na letisko, odlet o 4.25 hod. späť do Viedne, prílet v 6.10.2017, ukončenie zájazdu.

Základná cena zahŕňa:
letenku Viedeň -Jerevan- Viedeň, 7 x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, autobusovú dopravu po Arménsku , 7 x obed a 5 x večera v najlepších reštauráciách s arménskou kuchyňou, služby sprievodcu , vstupenky do múzea, uvedené ochutnávky vín a koňakov.

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
Vinárske cesty po Arménsku vedú ku koreňom vinárstva. Nedávny archeologický objav prehistorického vinárstva v jaskyniach blízko dedinky Areni dokázal, že víno bolo súčasťou života miestnych obyvateľov už pred 6100 rokmi. Dnes sa Arménsko môže pochváliť mnohými jedinečnými miestnymi odrodami vinnej révy. Počas tejto výpravy za tajomstvom tejto starobylej zeme navštívime hlavné vinárske oblasti , ochutnáme miestne vína a brandy s vyhlásenou kuchyňou a nahliadneme do tisícoročnej histórie a kultúry.

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro