Kontakt:
Nové Zámky
+421 915 841 605
+421 904 915 243
Vráble
+421 915 841 811

info@xtour.sk


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,14 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

Mjanmarsko

Destinácia: Mjanmarsko (Barma)
Kód zájazdu: 990097
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Sú cesty či výlety, ktoré na moment rozptýlia našu myseľ a vytrhnú nás zo stereotypu. No bývajú aj iné, ktoré nás učia spoznávať samých seba a vnímať svet navôkol inými očami. Sú to tie, čo otvárajú dvere do hlbokého vnútra našich duší, aby sa stali nezabudnuteľnými do konca života. A práve takou je návšteva Krajiny tisícich pagôd – Mjanmarska.

Popis zájazdu
Ešte donedávna izolovaná krása „Krajiny tisícich pagôd“ zahalená rúškom tajomstva
Zažiť tento podmanivý kúsok zeme vo svojej krehkej kráse, s ľuďmi nepokazenými dobou či západnou kultúrou, s plynúcim časom je čoraz vzácnejšie.
Byť preto svedkom dynamických zmien, ktoré krajina podstupuje na svojej ceste za demokraciou, zaručuje jedinečný zážitok.
Objavte s nami klenoty ukryté v Zlatej krajine, kde atmosféra budhizmu napĺňa dušu pokojom .
Najvzácnejšie pamiatky krajiny presiaknutej duchovnom – tzv. Veľká štvorka.
Až 5 preletov v základnej cene zájazdu s kvalitným a s komfortným ubytovaním.
Unikátna architektúra budhistických chrámových stavieb s podmanivou prírodnou scenériou s relaxačným pobytom pri mori na záver.

Program zájazdu:
1. – 3. deň: 
Odlet z Viedne a prílet do YANGONU. Počas prehliadky mesta navštívime štvrť Malá India, prejdeme popri bode nula, ktorý tvorí pozlátená SULE pagoda a uvidíme i park MAHABANDOOLA obklopený budovami v britsko-koloniálnom štýle, ktoré sú najzachovalejšie v Juhovýchodnej Ázii. Prechádzku po ulici Strand s presláveným rovnomenným hotelom, vystrieda nákup tradičných výrobkov na trhu Bogyoke Aung San. Koľko dní má týždeň v Barme, sa dozvieme v pagode ležiaceho Budhu. Návšteva impresívnej dominanty mesta i symbolu celej krajiny – pagody SHWEDAGON. V zlatom kolose s výškou 99,3 metrov je podľa legendy uložených 8 vlasov Budhu. Najvyšší symbol zbožnosti voči Budhovi nás dostane priam magickou atmosférou!

4. – 5. deň: 
Cestujeme na východ za poznaním tajomstiev starodávneho hlavného mesta BAGO, aby sme navštívili najvýznamnejšie relikty, ktoré po sebe zanechalo kráľovstvo Thaton. Čaká nás tiež púť k vychýrenej zlatej pagode neďaleko KYAIKTO. Najvyššie položená pagoda krajiny balansujúca na skale, ktorá vzdoruje zákonom gravitácie, nás bude unášať ďaleko od dosiaľ prežitého. Deň ukončíme kochaním sa nad výhľadmi v obklopení nádhernej prírodnej scenérie a dobrodružnou jazdou na korbe nákladiakov. Transfer do Yangonu, odkiaľ preletíme na sever k úpätiu Šanských hôr.

6. deň: 
Príjemná klíma vo výške 800 metrov nad morom, to je oblasť jazera INLE. Po ceste z neďalekého letiska v HEHO a po krátkej zastávke vo fotogenickom kláštore SHWE YAN PYAY nastúpime na palubu motorového člnu. V obkolesení domčekov, postavených na koloch priamo na jazere, typických pre intharské etnikum pochopíme, že aj na vode to skutočne žije. Návšteva plávajúcich záhrad s tkáčskymi dielňami hodvábu, lotosových nití a miesta, kde vyrábajú typické cigary cheeroot. Uvidíme ženy s dlhými krkmi zo špecifického etnika Padaungov? Vyhľadávaná pagoda PHAUNG DAW OO spolu s kláštorom NGA HPE KYAUNG, známym pod menom Kláštor skákajúcich mačiek.Odlet a nocľah v BAGANE.

7. – 8. deň: 
Výlet na horu POPA nazývanú aj „Tibetom Mjanmarska“. Návrat do Baganu, kde nás čaká doslova archeologické múzeum pod holým nebom. Množstvo budhistických pagôd, chrámov a stúp, pochádzajúcich z 9. a z 13. storočia, mlčky stoja na východnom brehu rieky AYEYARWADDY. Okrem iných navštívime aj pagodu SHWEZIGON, postavenú kráľom Anawrahtom, tmavé koridory KYANSITTHAR U MIN dekorované freskami, ale i jeden z najkrajších – chrám ANANDA. Západ slnka si nás nájde na najvyšších terasách pagody PYATHAGYI, odkiaľ budeme mať tento architektonický poklad ako dlani. Na sklonku dňa sa necháme odviezť typickými konskými povozmi na tradičné marionetové vystúpenie spojené s večerou. Život je krásny!

9. – 10. deň: 
Prelet do mesta MANDALAY, ktoré je kultúrnym i obchodným centrom severu krajiny. Pozrieme si 1 200 metrov dlhý unikátny most U BEIN z teakového dreva. V mestečku AMARAPURA objavíme tajomstvá výroby glazúrovaných výrobkov, hodvábu, tapisérií i tradičných mjanmarských marionet. Prekročíme tiež brány kláštora MAHAGANDAYONE. Zlaté zobrazenie Budhu MAHAMUNI vysoké takmer 4 metre. Košaté stromy v areáli KU THO DAW, známej ako najväčšia kniha sveta, nám poskytnú príjemné útočisko pred lúčmi dobiedzavého slnka. Po vzhliadnutí kláštora SHWENANDAW, ktorý kedysi bol súčasťou
palácového komplexu kráľa Mindona, nás čaká návšteva KRÁĽOVSKÉO PALÁCA s rozporuplnou históriou. Plavba súkromnou loďou na miesto zvané MINGUN, kde si obzrieme najväčší funkčný zvon sveta, a iné prekvapenia, bude príjemnou zmenou. Až teraz Mandalay a okolie poznáme dokonale! Presvedčíme sa o tom pohľadmi z vrcholku rovnomennej hory počas západu slnka.

11.– 15. deň: 
Prelet do plážového strediska NGAPALI, kde po objavovaní histórie tejto „Zlatej krajiny“ dáme oddýchnuť našim telám. Relax na panenských, dosiaľ turizmom takmer nedotknutých plážach Bengálskeho zálivu. Práve tu Kipling začal písať svoju slávnu Knihu džunglí. Oddýchnutí preletíme do Yangonu a následne odletíme do Viedne.

Trasa zájazdu:
Yangon – Bago/Kyaikto – Yangon – InleLake – Bagan – Mandalay – Ngapali – Yangon

CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK Victory Travel a miestnych sprievodcov, vstupné do pamiatok, prehliadky všetkých navštívených miest, ubytovanie v kvalitných a v komfortných hoteloch, prelet na trase Yangoon – Heho, Heho – Bagan, Bagan – Mandalay, Mandalay – Ngapali, Ngapali – Yangon, dopravu motorovými člnmi na jazere Inle, dopravu autobusom, organizačné zabezpečenie víz, poistenie CK proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Víza, fakultatívne výlety, stravu, povinné príplatky, poistenie liečebných nákladov.

PRÍPLATKY:

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 390 €

Dovolenka do 499 €

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:

Telefón:

Text:


Kooperativa

HomeKredit

Quatro