Kontakt

Nitra

+421 915 576 981

Nové Zámky

+421 915 841 605

Vráble

+421 915 841 811

O nás

Viac ako 25-ročná prax v cestovnom ruchu a 20 rokov viac...

Na stiahnutie

Silvester v Gruzínsku

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1196837
Cena od: 906 €
Príplatky od: 340 €
Poznávacie zájazdy
Gastro
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

28.12.2024 8 dní First Minute 906 € +340 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu


Popis
Oslávte Silvester v Gruzínsku! Rozlúčte sa so starým rokom ako sa patrí v podobe poznávania gruzínskej histórie, kuchyne, či architektúry a prírody. A do nového roka vstúpte bohatší o poznanie a o pár kíl ťažší z výbornej gruzínskej gastronómie, ktoré ale určite zlyžujete na svahoch Kaukazu v Gudauri. Tak, pripime si spolu na krásny nový rok plný zážitkov! Silvester v Gruzínsku!

Program
1. deň   Príletový deň, prvá noc v hoteli/Kutaisi

Prílet do Kutaisi
noc v Kutaisi

2. deň   Exkurzia do Upliscikhe, príchod do Tbilisi, tradičná gruzínska show s folklórnym programom
Raňajky v hoteli
check out a ideme do Tbilisi a po ceste nás čakajú dve zaujímavé zastávky
Exkurzia do Upliscikhe – jedinečný pamätník, staré mesto/pevnosť, ktorá bola vysekaná do kameňa – ide v podstate o jaskynný komplex. Prvý krát sa v letopisoch spomína v 1.st. pred našim letopočtom.
Príchod do Tbilisi, ubytovanie v hoteli
Tradičná gruzínska show s folklórnym programom

3. deň   Exkurzia do Mtskhete, pešia exkurzia po Tbilisi, voľný čas, Oslava Silvestra
Raňajky  v hoteli
Exkurzia do Mtskhete (druhý Jeruzalem) – krásne historické mesto, v ktorom žil cár a je aj na zozname UNESCO. Nad Mtskhete sa nachádza kláštor zo 6. storočia Džvari, odkiaľ sa otvára prekrásna panoráma. V samotnom Mtskhete sa nachádza mnoho starobylých cirkví. Niektoré z nich navštívime, napr. Katedrálu Svetitskhoveli zo 6. storočia, ktorá je svätým miestom pre každého človeka pravoslávneho vierovyznania. V chráme sa nachádza róba Ježiša Krista, v ktorej bol ukrižovaný. Toto miesto nie je zaujímavé len architektonicky, ale aj duchovne.
Pešia exkurzia po Tbilisi
Tbilisi je ako magnet – priťahuje turistov z celého sveta a v tento deň pochopíte prečo. Duchovným centrom mesta je najväčší pravoslávny chrám na svete – Sameba, ktorý postavili v 21. storočí.  V Tbilisi je mnoho pamätníkov, ktoré majú viac ako 1000 rokov, no najstarším pamätníkom je Ančiskhati – cirkev Narodenia Panny Márie. Podľa výskumov túto cirkev postavili v prvej polovici 6. storočia na príkaz cára Dači. Chrám Sioni (12. storočie) je zaujímavý vďaka architektúre, ale aj ako posvätné miesto, kde sú umiestnené katolícke relikvie. Pri chráme sa nachádza kríž svätej Niny, ktorý je vyrobený z vinnej révy, a údajne je upevnený vlasmi samotnej Niny. Potom navštívime pamiatku súčasnej architektúry – most Mieru. Následne sa na lanovke vyvezieme k pevnosti Narikala (duša Tbilisi), kde si užijete nádherný výhľad.
Voľný čas
Oslava Silvestra

4. deň   Oddych, poobede návšteva Sírnych kúpeľov
Raňajky v hoteli
voľný čas
poobede
Návšteva Sírnych kúpeľov s peelingom
Noc v Tbilisi

5. deň   Gruzínsky deň osudu :) Kachétia, degustácia brandy, Signachi, Bodbe, Velischiche, degustácia gruzínskych vín a workshop tradičnej gruzínskej kuchyne
Raňajky v hoteli
Tento deň nazývajú v Gruzínsku dňom osudu a preto sa v tento deň odporúča robiť, len čo najpríjemnejšie aktivity. Preto vás vezmeme do Kachétie, do najpohostinnejšieho regiónu Gruzínska, kde budete veľa jesť a ochutnávať iba samé dobroty. Lebo my chceme, aby ste sa mali dobre celý rok
Degustácia Brandy –aj takto môže začínať ráno.
Podľa miestnych tradícii v Gruzínsku dostanete na Nový rok darček a to Vás neminie ani na tomto výlete. Okrem darčekov v tento deň dostanete aj zaujímavý zážitok v podobe návštevy Kachétie. Vyberieme sa do mesta Signachi – známeho aj ako mesto zaľúbených. Architektúrou mestečko pripomína utešené talianske mestá, preto sa tu aj celoročne konajú svadby. Následne navštívime Bodbe, kde je pochovaná Svätá Nino, patrónka Gruzínska, blízko jej hrobu sa nachádza prameň, ktorý udajne vylieči každý neduh. Ďalšou zastávkou budu Velisciche.
Potom nás čaká neskorší obed, degustácia gruzínskych vín a workshop tradičnej gruzínskej kuchyne

6. deň   stredisko Gudauri, pevnosť Ananuri a jazero Žinvali
Raňajky v hoteli
Naše kroky povedú do strediska Gudauri, kde sa môžete lyžovať, sánkovať alebo len tak vychutnávať pohľad na gruzínske tritisícovky.Ak nám počasie dovolí, tak za vyvezieme na džípoch až ku chrámu Gergeti.
Tradičný obed
Po ceste do strediska navštívime pevnosť Ananuri a jazero Žinvali
Ananuri – sa nachádza 66 km od Tbilisi, od 16.stroročia až do 18.storočia bol hrad najdôležitejšiou pevnosťou zo všetkých, ktoré lemovali cestu smerom do vnútrozemia Kaukazu. Nevynecháme ani arku priateľstva národov, odkiaľ je panoramatický výhľad kaukazské hory.
Večerný návrat do Tbilisi

7. deň   mesto Gori - Múzeum Stalina, Gruzínsky Stonehenge, voľný čas
Raňajky v hoteli
Po raňajkách naše kroky povedú do mesta Gori.
Gori sa nachádza medzi riekami Liachvi a Kury. Je to jedno z historických miest Gruzínska. Toto mesto mnoho krát dobyli, no napriek tomu na jeho ruinách vždy postavili nové. Medzi zaujímavosti mesta patrí Múzeum Stalina, ktorý sa narodil a vyrástol v tomto meste. Múzeum otvorili v roku 1937, ešte počas jeho života. Múzeum má tri sekcie, nachádzajú sa tam predmety ako  dary k jubileám, rodinné fotografie, rôzne dokumenty a posmrtná maska vodcu. Taktiež aj domček, v ktorom mala Stalinova rodina prenajatú jednu izbu. Ale aj pamätný vagón, ktorým Stalin cestoval v r. 1941 na konferenciu na Jaltu či na konferenciu do Teheránu.
Obed
Po ceste naspäť navštívime  tzv. Gruzínsky Stonehenge  
Čo to vlastne je? Je to pamätník, ktorý sa oficiálne volá Kronika Gruzínska a nachádza sa na predmestí Tbilisi. Autorom monumentu je Zurag Tsereteli, ktorý ho vytvoril v roku 1985, ale nikdy nedokončil, príčina ostáva záhadou. Pamätník vyzerá omnoho staršie a to vďaka zoskupeniu 16 mohutných stĺpov, každý o výške 35 metrov, na stĺpoch je vyobrazený príbeh Ježiša Krista a tiež história gruzínskych kráľov a kráľovien. 
Návrat do hotela
Voľný čas

8. deň   Exkurzia po Kutaisi, odlet domov
Raňajky v hoteli
voľný čas
okolo 11:00 Presun do Kutaisi
Exkurzia po Kutaisi- druhé najväčšie mesto v Gruzínsku, nachádza 221 km od Tbilisi v Imeritii. Kutaisi kedysi bolo hlavným mestom Kolchidského kráľovstva. Historici sa domnievajú, že príbeh Jásona a Argonatov a ich legendárnej ceste na Kolchidy sa odohrávali práve tu. Kutaisi cieľom argonautov a sídlom kráľa Aiétesa . Kráľovstvo často čelilo útokom Osmanskej ríše až ho napokon aj obsadili. Oslobodilo ich Rusko, neskôr vyhnali posledného kráľa a kráľovstvo anektovali. Neskôr tu bola násilim nastolená sovietska vláda.
transfer na letisko
Odlet domov

*CK má právo na zmenu hotela, úpravu programu, za predpokladu adekvátnej náhrady a zrozumiteľného ohlásenia účastníkom zájazdu.
**zájazd sa uskutoční pri obsadení 8 osobami (maximálny počet osôb je 22)

Na vstup do Gruzínska nie sú potrebné víza, platnosť cestovného pasu musí byť min. 6 mesiacov po návrate z destinácie.


Ubytovanie bude poskytnuté v nasledujúcich hoteloch, alebo v iných hoteloch rovnakej kategórie:
Hotel KMM 4* Tbilisi
Hotel KMM je moderný 4* hotel s priestrannými izbami nachádzajúci sa priamo v centre. Je vám k dispozícii 24 hodinová recepcia, wifi v celom hoteli a raňajková miestnosť s chutnými bufetovými raňajkami.  V okolí hotela nájdete obchody s potravinami, reštaurácie, fastfoody a zmenárne, často otvorené 24 hodín denne. V hotelových izbách sa nachádzajú bežné elektrické zásuvky.

Hotel Terrace 3* Kutaisi
Príjemný 3* hotel v modernom dizajne ponúka izby s výhľadom na hory alebo na mesto. Disponuje 24 hodinovou recepciou. Izby majú vlastnú kúpeľňu  so sprchou, a na každej izbe sa nachádza varná kanvica. Wifi pokrytie je v celom hoteli a v každej izbe sa nachádza klimatizácia.


Cena zahŕňa:
ubytovanie s raňajkami v hoteli 4* v Tbilisi
ubytovanie v hoteli 3* v Kutaisi
všetky transfery podľa programu
služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu
vstupy do múzeí podľa programu
workshop gruzínskej kuchyne
1x obed v Kachétii
1x degustácia brandy
1x tradičná gruzínska večera s folklórnym programom
1x v Gori
lístok na lanovku v Tbilisi
1x obed v Kazbegi
návšteva sírnych kúpeľov v Tbilisi

Cena nezahŕňa:
cena spiatočnej letenky od 250€/osoba (odlety zabezpečujeme z Viedne, alebo aj z Budapešti + 1 deň )
podpalubná batožina do 20kg: 80€/ks
Silvestrovský večer – 90€ osoba
cestovné poistenie Balík A1 základný/A1 pandemic: 24€/32€ osoba/pobyt (šport za príplatok)
alebo, cestovné poistenie Balík A2 exclusive (100% krytie storno zájazdu a covid-19): 36€ osoba/pobyt (šport za príplatok)
transfer na/z/ letisko Bratislava - Viedeň - Bratislava: 15€/osoba/cesta