Kontakt

Nitra

+421 915 576 981

Nové Zámky

+421 915 841 605

Vráble

+421 915 841 811

O nás

Viac ako 25-ročná prax v cestovnom ruchu a 20 rokov viac...

Na stiahnutie

Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní

Zájazdy do Gruzínska Zájazd do Gruzínska Zájazd do Gruzínska so sprievodcom Zájazdy do Gruzínska so sprievodcom Gruzínsko zájazdy Gruzínsko zájazdy poznávacie Gruzínsko suveníry Suveníry z Gruzínska Jedlo v Gruzínsku Sirne kúpele v Gruzínsku Gruzínsko Zájazd do Tbilisi Gruzínsko poznávacie zájazdy so sprievodcom Gruzínsko Kutaisi Zájazdy do Gruzínska so sprievodcom Gruzínsko kláštor Gruzínsko zájazd na 5 dní Gruzínsko poznávačka Vojenská cesta Gruzínsko
Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1278933
Cena od: 1 119 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

21.08.2024 5 dní First Minute 1 119 € +0 € odlet: Viedeň letecká
25.09.2024 5 dní First Minute 1 119 € +0 € odlet: Viedeň letecká
09.10.2024 5 dní First Minute 1 119 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Zájazd do Gruzínska Vám poskytne kompletný mix toho naj, čo Gruzínsko ponúka. Gruzínske atrakcie sú skutočná povzbudzujúca vitamínová bomba pre Vaše telo aj dušu. Gruzínske vína, očarujúca gruzínska príroda, atrakcie, či skvelá partia cestovateľov, to všetko Vás nabije pozitívnou energiou akú ste na poznávačke do Gruzínska ani nečakali. Poznávací zájazd do Gruzínska Vás nabije pozitívnou energiou na celý rok!

Prečo cestovať do Gruzínska
Cestovateľský osviežujúci fresh, plný lahodných chutí a vnemov, ktorý prinesie čerstvý vánok do Vašeho života. 5 - Dňový životabudič zvaný Gruzínsko, Vás dobije  energiou, radosťou a prinesie Vám úsmev na tvár a melódiu v srdci. zájazd do Gruzínska, ktorý ulahodí všetkým Vašim zmyslom.
Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní?
Pre všetkých, ktorý chcú osviežiť svoj život energickým freshom z čerstvého ovocia lahodných plodov gruzínskej kultúry, zábavy, prírody a fantastického jedla. Gruzínsko je to, čo Vám prinesie nový vietor do plachty nech ste v akomkoľveku veku, situácii, či rozpoložení.

Program:
1.Deň: Začína sa cesta po Gruzínsku  za pohladením duše a všetkých našich zmyslov
Náš prvý deň sa závisí od času príletu. Väčšinou prilietame neskoro večer. Ak sa nám pošťastí a máme prílet skôr, stihneme aj čo - to pozrieť v Kutaisi. Po stretnutí v BA so slovenským sprievodcom nás čaká spoločný transfer na letisko, odlet z Viedne do gruzínskeho Kutaisi.  Po prílete si odskočíme do zmenárne, aby sme si mohli zameniť Gruzínske lari. Prvý dotyk so zakaukazským Gruzínskom pocítime na výbornom obede v typickej gruzínskej reštaurácii a posilnení a oddýchnutí po ceste navštívime prvú pamiatku, kláštor Gelati ( UNESCO) z 12.st.,  jeden z prvých a zároveň najväčších kláštorov v Gruzínsku,  s prenádhernými freskami v interiéri kláštora. Ubytovanie a noc v hoteli.


2. Deň: Dnes nás čaká hneď niekoľko gruzínskych top atrakcií, Stalinove múzeum, sklané mesto kláštor a večer prežijeme s gruzínskym vínom, hudbou a tamcom a hlavne skvelým jedlom
Po raňajkách odchádzame prebádať Gruzínsko a začneme s Gori. Zaujímavá tu bude  návšteva Stalinovho múzea, kde budeme môcť vidieť aj jeho rodný dom, množstvo osobných predmetov, historických faktov  a zážitkom bude aj vstúpiť do Stalinovho súkromného vagóna a predstaviť si ako ním kedysi cestovával Stalin do Gruzínska. Čerešničkou na torte dnešného dňa je jedinečné Uplisciche,  starobylé jaskynné mesto, kde sú vytesané v skalách rôzne malé chrámy, domy, či celé uličky. Z vrchu skál sa nám naskytne krásny a vskutku nezabudnuteľný pohľad na nádhernú prírodnú scenériu zo skál a rovnako aj na okolitú krajinu. Cestou dnes navštívime katedrálu Svetistkhoveli, (UNESCO), pri ktorej sa prejdeme  spleťou malých starobylých uličiek plných suvenírov. Po príchode do Tbilisi si vo večerných hodinách ešte vychutnáme tradičné sírne kúpele a relax v blahodarnej termálnej vode bohatej na síru.    

3. Deň: Dnes prejdeme starou  vojenskou cestou, zažijeme jazdu Jeepmi, užijeme si dobrodružstvo, Kaukaz, ale aj návštevu v  tradičnej gruzínskej rodine na vidieku v horách.
Po raňajkách vyrážame smer Kaukaz. Cestou sa zastavíme pri vodnej nádrži Zhinvali, vodnej nádrži známej aj ako Jazero na gruzínskej vojenskej ceste. Priehrada bola postavená Sovietmi v 80-tych rokoch min. st., dnes je to nádherné miesto pre naše oči aj foťáky. Pocestujeme ďalej jednou z najkrajších horských ciest na svete, cestou ktorá píše históriu – Gruzínskou vojenskou cestou. Cestu používanú už od antiky dal zrekonštruovať P. Potemkin v 18st., cestou, ktorá spôsobila Kaukazskú vojnu v 19.st. Nás dnes táto fascinujúca cesta, počas ktorej si urobíme tu i tam zastávku pre panoramatické výhľady  nie len uchváti, ale povedie priamo k Veľkému Kaukazu, k pohoriu  Kazbeki. Vyhasnutá sopka Kazbeki je jedným z vrchov Veľkého Kaukazu poza ktorým sa už rozlieha Rusko. Zastavíme sa aj pri pevnosti Ananuri, ktorá je jediným feudálnym architektonickým komplexom v Gruzínsku z obdobia 16.-17.st., odkiaľ budeme mať mimochodom nádherný výhľad na jazero Zhinvai. Horské prostredie pod Kaukazom nás dobije energiou a radosťou a to sme ešte neskončili. Zastavíme sa pri ďalšej krásnej vyhliadke na Kazbeki, pri pamätníku ruského a gruzínskeho priateľstva z roku 1983. Pamätník leží presne na mieste nádherého váhľadu na Údoie diabla v kaukazských horách.  Minibus na čas vymeníme za Jeepy, ktoré nás už budú očakávať a dobrodružnou jazdou sa vyvezieme k jednému z najväčších symbolov Gruzínska a Kaukazu – kostolíku Najsvätejšej trojice v Gergeti , ktorý leží vo výške 2170m.n.m a v pozadí ktorého sa rozprestiera monumentálne pohorie Kazbeki, jeden z vrcholov Veľkého Kaukazu. Kostol bol postavený v 14.st Od kostola sa nám naskytne ďalší impozantný výhľad na ceé údolie a pohorie Kazbegi s výškou 5047m.n.m. Po krásnom dni plnom zážitkov a dojmov sa vrátime vo večerných späť na hotel v Tbilisi.
 
4. Deň: Dnes máme rande s novým mestom, spoznáme gruzínske Tbilisi, pozrieme si panoramatické výhľady z lanovky, ochutnáme známe gruzínske vína a na záver dňa sa zrelaxujeme v úžasných sírnych kúpeľoch
Prvý deň nás čaká prehliadka hlavného a najväčšieho mesta Gruzínska - Tbilisi, ktoré je plné kultúrnych a  historických pamiatok.  Uvidíme rôzne architektonické skvosty, ako Gruzínske národné múzeum, Štátne konzervatórium, Operné a baletné divadlo, či Múzeum moderného umenia Zuraba Cereteliho, ktorého už poznáte ak ste s nami boli už v Moskve. Navštívime nádhernú katedrálu Sameba, ktorá nás privíta podmanivou vstupnou záhradou. Sameba – Katedrála najsvätejšej trojice je najväčšou katedrálou v Gruzínsku a so svojou výškou 101m vynímajúc sa na jednom z kopcovitých výbežkov ponad Tbilisi vytvára dojem monumentálnosti a obrovskej posvätnosti nie len pre obyvateľov Tbilisi, ale aj pre nás.  Uvidíme aj slávny Vorontsov palác, ktorý bol sídlom ruského gubernátora Vorontsova pre Kaukaz, kde sa v časoch ruského impéria konali významné ceremónie, večierky, bály, či stretnutia štátnikov, palác v ktorom bola po revolúcii v Rusku, podpísaná v roku 1918 nezávislosť Gruzínska  a v ktorom v 30-tych rokoch 20.st.  žila aj Stalinova matka. Uvidíme tiež majestátnu budovu Národnej knižnice, ikonickú neoklasicistickú budovu Cirkusu Tbilisi, postavenú v ére sovietskeho zväzu na podnet Stalina, na pahorku s nádherným výhľadom na veľkolepé  Námestie hrdinov. Prejdeme sa novým Mostom mieru, ktorý je postavený z oceľovo-sklenej konštrukcie osvietený 10tis. led svietidlami, ktorý bol v roku 2012 zaradený medzi Top 13 nezvyčajných mostov sveta.  Zážitkom bude určite aj návšteva  Pevnosti Narikala, kam sa vyvezieme lanovkou a vychutnáme si krásny pohľad na Tbilisi, ale aj  Anchiskhati bazilika, či Sioni katedrála, jeden z významných symbolov stredovekej architektúry. Na záver dňa sa povzbudíme v miestnej vinárni na ochutnávke skvelého gruzínskeho vína, kde dodnes ponúkajú aj vína, ktoré tak rád obľuboval rodák z Gruzínska Stalin.  Vo večerných hodinách nás ešte čaká skvelý program – famózny gruzínsky večer, s výborným jedlom, tradičným folklórom, hudbou, ba i tancom!
 
5. Deň: Plní čerstvej energie odlietame z Gruzínska domov
Po raňajkách transfer na letisko a odlet späť do BA.

Aj tieto pamiatky a atrakcie Gruzínska Vás čakajú na zájazde:
Nezabudnuteľná miestna kuchyňa, starobylé kláštory, pamiatky UNESCO, sírne kúpele v Tbilisi, ochutnávka gruzínskych vín, folklórny večer v Gruzínsku
Juta v Gruzínskom Kaukaze

V horskej dedinke Juta priamo v Kaukaze absolvujeme obed v Gruzínskej rodine

Sírne kúpele v Tbilisi

Na zájazde do Gruzínska si nenecháme ujsť ani blahodarné účinky sírnych kúpeľov v Tbilisi
Gruzínsky večer

Počas pobytu v Gruzínsku sa môžete zúčastniť na skvelom Gruzínskom večere, s hudbou, výborným jedlom, vínom  a gruzínskym folklórom.

Na zájazde naprieč Gruzínskom cestujeme " Slow travel "
Dotkneme sa kultúry a tradícií cez gruzínsky folklór, lahodné jedlá, vína a facinujúcu históriu. Vychutnáme si tútu podkaukazskú krajinu všetkými zmyslami, plnohodnotne a v skvelej atmosfére. O tom, že  , ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.


Cena je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer  z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa "

Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše 
Spôsob platby: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
Protipandemické opatrenia: žiadne, vstup voľný, žiadne očkovanie, žiadne testy