Kontakt

Nitra

+421 915 576 981

Nové Zámky

+421 915 841 605

Vráble

+421 915 841 811

O nás

Viac ako 25-ročná prax v cestovnom ruchu a 20 rokov viac...

Na stiahnutie

Západné Gruzínsko s pobytom pri mori v Batumi

Západné Gruzínsko s pobytom pri mori v Batumi Západné Gruzínsko - presklenný most v meste Západné Gruzínsko - pohľad na hotelový komplex Západné Gruzínsko - Pohľad na mesto Západné Gruzínsko - Pohľad na okolie Západné Gruzínsko - Pamiatky a architektúra Západné Gruzínsko - lehátka na pláži Západné Gruzínsko s pobytom pri mori v Batumi, poznávací zájazd Západné Gruzínsko - presklenný most Západné Gruzínsko - Pamiatky a architektúra Západné Gruzínsko - koreniny Západné Gruzínsko - Pamiatky a architektúra Západné Gruzínsko - Pamiatky a architektúra Západné Gruzínsko - príroda Západné Gruzínsko - hrad na kopci Západné Gruzínsko - príroda Západné Gruzínsko - vytesané skaly Západné Gruzínsko - hrad na kopci Západné Gruzínsko - kaštiel Západné Gruzínsko - Pamiatky a architektúra Západné Gruzínsko - Pamiatky a architektúra Západné Gruzínsko - Pohľad na okolie
Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1307492
Cena od: 1 579 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

20.06.2024 10 dní Last Minute 1 579 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
10-dňový letecký zájazd.

Perex:
Krajina kontrastov. Aj tak sa dá nazvať kaukazká krajina Gruzínsko. Krásna príroda s vysokými štítmi, lesy, polopúšť a dokonca aj more, pri ktorom sa budeme kúpať. Bohatá História. Tisícročné skalné osídlia a zároveň veľmi moderné mestá. Vyznačuje sa aj gurmánskymi špecialitami, ktoré budeme ochutnávať každý deň.

Program:
1. deň:
Odlet z Viedne/z Budapešti do Gruzínskeho mestečka Kutaisi.

2. deň:
Kutaisi je jedno z najstarších miest vo svete, založené približne pred 4 tis. rokmi. V minulosti bolo hlavným mestom kráľovstiev, preto sa pýši bohatou históriou. Po raňajkách sa vydáme do kaňonu Martvili a užijeme si krátku plavbu po tejto nádhernej oblasti. Navštívime známu kúpeľnú oblasť Tskaltubo, pozrieme si Prométheovu jaskyňu s nádhernými stalaktitmi a stalagnitmi. Pokračovať budeme ku kláštoru a akadémii Gelati z 12. st. (UNESCO) a ku katedrále Bargrati. Kostol Motsameta s nádherným výhľadom do okolia.

3. deň:
Vyberieme sa do zeleného srdca Gruzínska, do kúpeľného mestečka Borjomi. Leží v rokline rieky Agura. Minerálna voda s rovnakým názvom je jedným zo symbolov Gruzínska. Hlavný prameň sa nachádza v centrálnom parku a je možné si z neho nabrať vodu. Prejdeme sa parkom. Dnes ešte navštívime jedno unikátne miesto. Už samotná cesta nás uchváti tým, že krajina a hory okolo sa nám budú meniť pred očami a vytvárať krásne scenérie. Foto zastávka pri pevnosti Khertvisi. Vardzia je skalné mesto založené v 12. storočí. V strmej skale vybudované obydlia, kde v čase najväčšieho rozmachu žilo až 50 tisíc ľudí. Unikátne mesto malo kostol, vínnu pivnicu aj knižnicu. Dnes je to miesto pre tiché rozjímanie mníchov. Cesta nás povedie na juh do mesta Akhaltsikhe, čo v preklade znamená „Nová pevnosť“. Dominantou Akhaltsikhe je práve pevnosť, v ktorej môžme vidieť, ako národ rôznych vierovyznaní spolu nažíval. Nachádza sa tam kostol, mešita aj synagóga. Zámok Rabath.

4. deň:
Dnes smerujeme do mesta Gori, kde sa narodil Stalin, zastavíme sa pri jeho rodnom dome a neskôr si pozrieme ešte jedno jaskynné skalné mesto, ktoré sa od Vardzie výrazne odlišuje. Uplistsikhe, založené už v dobe bronzovej. Mesto Mtskheta, jedno z najstarších miest v Gruzínsku, leží v provincii Kartli a nachádza sa približne 20 kilometrov severne od Tbilisi, na sútoku riek Aragvi a Mtkvari. Pozrieme si kláštor Jvari a katedrálu Svetitskhoveli (UNESCO). Príchod do Tbilisi, hlavného mesta Gruzínska.

5. deň:
Pešia prehliadka trasa „Narikala“, 1,5 km dlhá kultúrno-turistická trasa začína pri vchode botanickej záhrady, prechádza cez úzke svahy pevnosti Narikala a končí pri kostole Betlemi. Pešiu prehliadku začneme pri kostole Metekhi, prejdeme k Synagóge (exteriér), pozrieme si katedrálu Sioni, známy most Mieru, kostol Anchiskhati. Lanovkou sa vyvezieme k monumentu Matka Gruzínska, odkiaľ je nádherný výhľad a následne zídeme k pevnosti Narikala z 4. st. Okrem spomínaných pamiatok uvidíme domy starého mesta Tbilisi a jedinečnú architektúru sírnych (termálnych) kúpeľov. Návšteva najväčšieho kostola Sameba (Svätá Trojica) v centre Tbilisi. Kostol je hlavnou gruzínskou ortodoxnou kresťanskou katedrála a najväčšou náboženskou stavbou v Gruzínsku a na Kaukaze.

6. deň:
Ráno sa vyberieme smerom na juhozápad do prímorského mesta Batumi, ktoré je veľmi často nazývane aj „Perla Čierneho mora“. V meste si pozrieme kontrasty, ktoré sa tam nachádzajú. Staré Batumi – jeho centrum je jedno za najstarších na svete a prvé zmienky o ňom siahajú až do 8. st. Súčasťou starého centra je aj botanická záhrada. Premostením medzi históriou a modernou časťou je 7 km dlhá promenáda, založená už v r. 1881. Nájdeme na nej množstvo obchodíkov, reštaurácii a barov. Na druhej strane si pozrieme krásnu modernú časť mesta. Námestie Piazza je považované za najkrajšie námestie v celom Gruzínsku. Za posledných niekoľko rokov nabralo tak na popularite, že sa stalo námestím s medzinárodným významom. Uskutočňujú sa tu koncerty rôznych hviezd. Batumi je asi jediné mesto v Gruzínsku, ktoré môže konkurovať Tbilisi v politickom i v kultúrnom smere.

7. deň:
Oddych pri mori a vychutnávanie si prímorskej atmosféry.

8. deň:
Oddych pri mori a vychutnávanie si prímorskej atmosféry, alebo možnosť fakultatívneho výletu (navrhne na mieste sprievodca).

9. deň:
Oddych pri mori a vychutnávanie si prímorskej atmosféry.

10. deň:
Transfer na letisko v Kutaisi. Odlet do Viedne/Budapešti.


Ubytovanie:
3*/4* hotely.

Stravovanie:
Raňajky, 3 x večera, 1 x obed.


Doprava:
Letecká.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 9 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s raňajkami. 3 x večeru, 1 x obed. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 60 €/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Vstupné do sírnych kúpeľov. Cestovné poistenie.