Kontakt

Nitra

+421 915 576 981

Nové Zámky

+421 915 841 605

Vráble

+421 915 841 811

O nás

Viac ako 25-ročná prax v cestovnom ruchu a 20 rokov viac...

Na stiahnutie

Malý okruh Čínou + Datong

Destinácia: Čína
Kód zájazdu: 1309764
Cena od: 2 679 €
Príplatky od: 369 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

29.06.2024 14 dní Last Minute 2 679 € +369 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie 2 hodiny pred plánovaným odletom. Odlet do Pekingu.

2: PRÍLET DO PEKINGU
Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom alebo odpočinok.

3: TCHIEN-AN-MEN, PEJ-CHAJ PARK, WANG FU TING ROAD
Raňajky. Celodenná prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men - námestie Nebeského pokoja s rozlohou 44 hektárov. Po obede prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Prechádzka po Wang-futing Road, najrušnejšej triedy moderného centra Pekingu s rušnými obchodnými domami.

4: ZAKÁZANÉ MESTO, CHRÁM NEBIES
Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta - sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov po viac ako 500 rokov celej Čínskej ríše. Zakázané mesto býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny, počas vlády všetkých cisárov bolo neprístupné verejnosti. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Chrámu nebies, postaveného už v roku 1420. V tomto rozsiahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching usporadúvali modlitebné obrady a rituály. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva Akrobatickej show.

5: LAMAISTICKÝ A KONFUCIOV CHRÁM
Raňajky. Dopoludnia prehliadka lamaistického kláštora. Jeho päť hlavných siení stelesňuje slohovú zmes chánskych, mongolských a tibetských prvkov. Obed v čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Konfuciovho chrámu, zakladateľa konfucionizmu, ktorý je v Číne dodnes veľmi uznávaným filozofickým smerom. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva Pekingskej opery.

6: VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR, HROBKY DYNASTIE MING
Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii barbarov, sa nachádza zhruba 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka hrobky panovníkov dynastie Ming (13 hrobiek).

7: LETNÝ PALÁC, ZOO
Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. Počas svojej vlády tu cisári prebývali a odpočívali v rozľahlých záhradách. Prezriete si aj známu Loď čistoty a pokoja - Mramorovú loď cisárovnej Cch'-si z roku 1888. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Prejazd do pekingskej ZOO, kde uvidíte populárne pandy, symbol Číny. Večer fakultatívne ochutnávka miestnej špeciality - pekingskej kačice.

8: VOĽNÝ DEŇ
Raňajky. Osobné voľno na nákupy či fakultatívnu prehliadku ďalších nenavštívených miest Pekingu.

9: PEKING - DATONG
Raňajky. Voľné dopoludnie. Po obede transfer na stanicu a odchod vlakom do Datongu. Po príchode vo večerných hodinách transfer na hotel. Ubytovanie, nocľah.

10: YUNGANSKÉ JASKYNE, CHRÁMY HUAYANSI A SHANHUASI
Raňajky. Dopoludnia návšteva Yunganských jaskýň. V pieskovcovom útese je tu vyhĺbených 250 jaskýň, v ktorých nájdete súbor viac ako 51.000 sôch s budhistickou tematikou prevažne z 5. storočia. Po obede navštívite chrám Huayansi s Veľkou sieňou pokladov, ktorá sa radí k najväčším budhistickým sieňam v Číne, 45 metrov dlhú stenu Deviatich drakov z glazovanej keramiky a kláštor Shanhuasi, ktorý bol po požiari obnovený v 12. storočí. Večera, nocľah.

11: HENGSHAN - VISUTÝ CHRÁM
Raňajky. Odchod k posvätnej taoistickej hore Hengshan. Návšteva impozantného Visutého chrámu, prilepeného k skalnej stene. Cez štyridsať siení vzniklo z prírodných jaskýň a jám v skale, ktoré ukrývajú sochy budhistických, konfuciánskych a taoistických božstiev. Jednotlivé siene sú prepojené chodbami a mostmi s pristavanými drevenými priečeliami. Odchod do pohoria Wutaishan s posvätnou budhistickou horou Mount Wutai. Ubytovanie, nocľah.

12: WUTAISHAN
Raňajky. Prehliadka kláštornej dediny Taihuai, ktorá sa nachádza v údolí obklopenom piatimi horskými štítmi. Žil tu zakladateľ budhistickej sekty Žltých mitier Congkhapa. V období dynastie Qing tu bolo viac ako 300 chrámov. Nachádzajú sa tu najstaršie drevené stavby v Číne. Oblasť je od roku 2009 na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Popoludní návrat do Datongu. Nocľah.

13: DATONG - PEKING
Raňajky. Voľné dopoludnie. Po obede transfer na stanicu, odchod vlakom späť do Pekingu. Ubytovanie, nocľah.

14: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Transfer na letisko a odlet späť do Prahy (Viedeň). Prílet do Prahy (Viedne) vo večerných hodinách.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Peking - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
cestu vlakom Peking - Datong - Peking
transfery letisko - hotel - letisko
12 x nocľah s raňajkami v hoteli 3*- 4*
program vrátane transferov a vstupov
10 x obed v tradičnej čínskej reštaurácii
4 x večera v tradičnej čínskej reštaurácii
služby českého sprievodcu (min. 16 osôb)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 369,- EUR
vstupné vízum (musia klienti požiadať osobne – berú sa otlačky prstov)
fakultatívne výlety nad rámec programu (Chutchung tour, akrobatická show, Pekingská opera, pekingská kačica, Voňavé hory - spolu 165,- USD)
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)